Skocz do zawartości

Powolny komputer po zainstalowaniu deamon tools lite


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows XP. Nie widzę tego co opisujesz. Tu nie ma adware, które jest instalowane z DAEMON Tools (czyli DAEMON Tools Toolbar). Są inne odpadki adware (m.in. po wtyczkach typu vShare/LiveVDO) w postaci szczątków Firefox i to oczywiście wyczyszczę, ale to nie jest powiązane z problemem głównym. Doczyść śmieci (instrukcje w spoilerze).


1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj LiveVDO plugin 1.3.

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVG10
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Common Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\DAEMON Tools Lite
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\MFAData
C:\Documents and Settings\Użytkownik\Dane aplikacji\DAEMON Tools Lite
C:\Documents and Settings\Użytkownik\Dane aplikacji\DAEMON Tools Pro
C:\Documents and Settings\Użytkownik\Dane aplikacji\Mozilla
C:\Program Files\mozilla firefox
C:\Program Files\Enigma Software Group
C:\WINDOWS\DTLite.INI
C:\sh4ldr
netsh firewall reset /C

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
""=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{71599455-BA24-4D5E-9571-0EE53496C78C}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{71599455-BA24-4D5E-9571-0EE53496C78C}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\MozillaPlugins]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins]

:Services
esgiguard

:Commands
[emptytemp]


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.


Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.


 

komputer zaczął wolniej chodzić i czasami ma duże użycie procesora, wykonałem skan kompa eset nod32 nic nie wykrył deamona usunałem

 
Jeśli nadal notujesz problemy, przyczyna musi leżeć gdzie indziej. Do sprawdzenia:

1. ESET per se. Program stary (silnik sprzed 4 lat) i jeszcze scrackowany:

SRV - [2009-02-06 14:23:36 | 000,727,720 | ---- | M] (ESET) [Auto | Running] -- C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe -- (ekrn)
SRV - [2001-10-26 21:30:00 | 000,003,584 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\regedt32.exe -- (.EsetTrialReset)
DRV - [2009-02-06 14:24:24 | 000,093,336 | ---- | M] (ESET) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\epfwtdir.sys -- (epfwtdir)
DRV - [2009-02-06 14:23:18 | 000,106,208 | ---- | M] (ESET) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ehdrv.sys -- (ehdrv)
DRV - [2009-02-06 14:19:52 | 000,113,448 | ---- | M] (ESET) [File_System | Auto | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\eamon.sys -- (eamon)


Kwalifikuje się na deinstalację.

2. Transfer dysku, czy przypadkiem z DMA nie spadł do poziomu PIO: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Oceniasz linię "bieżący tryb transferu" a nie ogólne ustawienie. Jeśli będzie tam PIO, z prawokliku odinstaluj kanał, zresetuj system, Windows przebuduje układ.



.
Odnośnik do komentarza

Cześć kurcze siedze teraz na laptopie bo nie moge wykonac tego skryptu co mi wyslales ponieważ nagle sie zacina tak samo adwcleaner chyba z 2 godz działal i za kazdym razem przy koncu nagle sie zacina... usunalem przy okazji eset nod i zainstalowalem avast 8 ktory wykryl dwa zagrozenia. Jeszcze jedno przy starcie komputera gdy pojawia sie pulpit komputer sie zacina i musze restartowac go po kilka razy i dopiero za ktoryms razem sie włacza :/ tego livedo tez nie mam w dodaj/usun programy kurde nie wiem co mam robic ;(

Odnośnik do komentarza

Nie widzę żadnej wypowiedzi na ten temat:

 

2. Transfer dysku, czy przypadkiem z DMA nie spadł do poziomu PIO: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Oceniasz linię "bieżący tryb transferu" a nie ogólne ustawienie. Jeśli będzie tam PIO, z prawokliku odinstaluj kanał, zresetuj system, Windows przebuduje układ.

 

Ponadto, od początku mnie intrygują te sterowniki Nero (one nakładają filtr sprzętowy na woluminy) i rozważałam czy tego nie ściągać:

 

DRV - [2011-12-01 11:40:16 | 000,056,496 | ---- | M] (Nero AG) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\NBVol.sys -- (NBVol)
DRV - [2011-12-01 11:40:16 | 000,012,464 | ---- | M] (Nero AG) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\NBVolUp.sys -- (NBVolUp)

 

Tylko przypadkiem ich nie usuwaj "od ręki", ściąganie takich filtrów wymaga specyficznych działań. Na Twojej liście zainstalowanych jedyna widzialna pozycja Nero to Nero Backup Drivers. Czy Nero tu jest w ogóle zainstalowane jako pełny program?


 

usunalem przy okazji eset nod i zainstalowalem avast 8 ktory wykryl dwa zagrozenia.


Nie chodziło mi o to, by usuwać jednego antywirusa i w trakcie diagnostyki natychmiast ładować następnego. Czy w ogóle wiesz jak system działał bez antywirusa? Natomiast "wykrył dwa zagrożenia" = kompletny brak danych, przedstaw co to było, do oceny czy to w ogóle warte zainteresowania.
 

 

Cześć kurcze siedze teraz na laptopie bo nie moge wykonac tego skryptu co mi wyslales ponieważ nagle sie zacina tak samo adwcleaner chyba z 2 godz działal i za kazdym razem przy koncu nagle sie zacina...


Zadania ze skryptem OTL i AdwCleaner były podrzędne i nie mają doprawdy znaczenia dla problemu zasadniczego. To była kosmetyka i tyle. Tak poza tym, mimo zawieszenia i tak akcje wykonane, bo nie ma tego co miało być usuwane. LiveVDO mogłeś nie znaleźć, jeśli zastosowałeś inną kolejność niż podana (najpierw AdwCleaner = on to tnie).

PS. "wysłał" = inna płeć.



.

Odnośnik do komentarza

Transfer dysku jest DMA tylko że w bieżący tryb transferu pisze nie dotyczy

 

To sugeruje, że sprawdzasz nie ten kanał co należy (na którym nie ma żadnego urządzenia). W menu Widok ustaw urządzenia wg połączenia, rozwiń wzystkie gałęzie, by było widać gdzie leży dysk twardy.

 

 

nero nie pamietam żebym instalowal

 

Odinstaluj Nero Backup Drivers i zresetuj system. Po tym zrób nowy raport z OTL, który wykaże czy sterowniki Nero zostały w systemie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sterowniki Nero pomyślnie usunięte. Natomiast:

 

Ale mam problem ze znalezieniem tego dysku twardego rozwinałem wszystkie gałezie i w każdym pisze że biezaca linia transferu nie dotyczy :/

 

W menedżerze urządzeń Widok > Urządzenia wg połączenia > rozwiń gałąź Komputer aż do wystąpień Kontrolerów związanych z dyskami / napędami > rozwiń je wszystkie i pokaż zrzut ekranu z tego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...