Skocz do zawartości

Brak wyświetlania napisów do filmu w odtwarzaczu WMP


Newsman

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tylko, że w napisach trzeba jeszcze zmienić ich nazwę na taką samą - prócz rozszerzenia. Zapomniałeś o tym, więc ja ją zmieniłem ale mimo to też nici z tego.

Nie rozumiem? Napisy mają zmieniona nazwę na taką jaką podałeś (to zresztą nazwa polskiego tłumaczenia tytułu  filmu).

 

>>>No, ale widzę, że są polskie, a mówiłeś że nie masz polskich - przetłumaczyłeś ?

Znalazłem polskie (zajęło mi to ok. 2 min).

 

Poza tym ty piszesz, że ci działają, ale nie piszesz na czym, na WMP ?

Pisałem, że nie używam. Wszystko (cd, mp3, avi, mkv, mp4, DVD...) odtwarzam w MPC. Ja w ogóle rzadko oglądam filmy na komputerze - od tego mam odtwarzacz + większy TV :-)))

 

Często widać w nich też nawet ortograficzne byki (typu -rz zamiast -ż itp.), a cóż dopiero w składni.

Sorki, pisałeś, że chciałbyś polskie, działające. Znalazłem, ściągnąłem, naprawiłem. Nie wnikałem w ortografię, składnię, poprawność stylistyczną... ja swoje napisy wypuszczam takie, żeby się ich później nie wstydzić :-)

 

Nie wiem też jak tam z fps-ami, odstępami czasowymi itp.

U mnie (przyznaję - kontrola wyrywkowa) wszystko chodzi jak trzeba.

 

Co do NapiProjekt, pisałem - o filmie piszmy prywatnie.

Przepraszam jeśli to sprawiło Ci kłopot - rozpędziłem się.

 

 

Dość dokładnie szukałem tam tych napków, ale jako żywo ich nie znalazłem.

Napisz na PM pod jaką nazwą je dałeś ?

Są dwie wersje: jedna pod polską nazwą (taką jaką ma film w polskim tłumaczeniu). Druga: pod nazwą oryginalną.

 

A ta oryginalna nazwa to jaka jest wg Ciebie ?

Taka jak wyświetla się tytuł filmu. A jaka miałaby być??????

 

Bo zaznaczam, że mnie chodzi o polską wersję nie obcojęzyczną.  -_-

Obie wersje (oba tytuły) to polskie napisy.

Resztę masz na PM :-)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ok przeanalizowałem jeszcze raz wszystko i do takiego doszedłem wniosku:

 

 

Wersja WMP: na której testowałem napisy to 12.0.7601.17514

OS: Windows 7 Ultimate 64bit

 

 

Napisy były rzeczywiście skopane sam wizualnie błędu nie znalazłem, użyłem w tym celu SRTWiz 0.10

Następnie pobrałem DirectVobSub 2.41.7259 - x64 niestety napisy naprawione przez SRTWiz nie działają.

Rozglądnąłem się w internecie i znalazłem Local Subtitles for WMP 1.6 i eureka napisy działają z tym, że mnie osobiście nie podoba się to w jaki sposób są pokazywane.

Mianowicie nie są odtwarzane w kadrze lecz pod nie dogrzebałem się do jakichkolwiek ustawień tego wynalazku bo to plugin dla WMP - to wszystko tak w wielkim skrócie, kto chce niech sam testuje ja pozostaję przy VLC! ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Ok przeanalizowałem jeszcze raz wszystko i do takiego doszedłem wniosku:

 

 

Wersja WMP: na której testowałem napisy to 12.0.7601.17514

OS: Windows 7 Ultimate 64bit

Ok., ja mam Win XP Pro 32-bit, WMP v. 11.0.5721.5280

>Napisy były rzeczywiście skopane sam wizualnie błędu nie znalazłem, użyłem w tym celu SRTWiz 0.10

Następnie pobrałem DirectVobSub 2.41.7259 - x64 niestety napisy naprawione przez SRTWiz nie działają.

One mogą być do tego stopnia "skopane", że są niedopasowane do możliwości odtwarzacza. WMP krzyczy, że ich nie rozpoznaje.

Tutaj na pewno przydałaby się jakaś głębsza refleksja nad tym, żeby nie powiedzieć dopasowanie ich zupełnie od nowa ?

Słuchaj Aux, ja postaram się podesłać Ci ten film prywatnie, ale to wymaga czasu z uwagi na mój słaby upload.

To jest dość duży plik (700 mega) i to także w formie spakowanej jak widzę.

Cierpliwości zrobię co się da.

Rozglądnąłem się w internecie i znalazłem Local Subtitles for WMP 1.6 i eureka napisy działają z tym, że mnie osobiście nie podoba się to w jaki sposób są pokazywane.

W międzyczasie wyjaśnij o co w tym chodzi ? Czy ja mam to zastosować i jak ?

Piszesz, że coś Ci tam nie odpowiada, ale masz na myśli ? W ogóle to one działają, tak - tylko są w niewłaściwych odstępach, nieposortowane, pomieszane, z błędami leksykalnymi, ortograficznymi czy znów jest jakiś problem ?

Mianowicie nie są odtwarzane w kadrze lecz pod nie dogrzebałem się do jakichkolwiek ustawień tego wynalazku bo to plugin dla WMP - to wszystko tak w wielkim skrócie, kto chce niech sam testuje ja pozostaję przy VLC! ;)

Aha sugerujesz, że w WMP może brakować jakiejś wtyczki - i to może być właśnie ta ? Może - wcale nie wykluczam tego ?

No, ale WMP przecież jak sądzę używasz, a więc powinny gdzieś tam być te ustawienia.

Nie są odtwarzane w kadrze - czyli jak ?

 

Odnośnik do komentarza

Nie chcę by to zabrzmiało teraz jakoś nie właściwie, ale czy ja w poście #27 wyraziłem się nie dość jasno?

 

Ok napiszę to samo jeszcze raz lecz inaczej  :)

 

1. Napraw napisy przy pomocy SRTWiz 0.10

2. Pobierz Local Subtitles for WMP 1.6 i zainstaluj (to jest wtyczka dla WMP, która odtwarza napisy, nie potrzeba wtedy VobSuba).

 

Nie podsyłaj mi Filmu bo nie mam zamiaru poprawiać napisów (o ile są w ogóle skopane), nie mam czasu na takie zabawy, raczej sam się zainteresuj ich naprawą jak choćby przy pomocy takiego programu jak SubtitleCreator lub Notepad++ albo innych.

 

Poza tym tytuł tego tematu to "Brak wyświetlania napisów do filmu w odtwarzaczu WMP" dla mnie jest ten temat rozwiązany.

 

Odnośnik do komentarza

 

1. Napraw napisy przy pomocy SRTWiz 0.10

Zrobi się co się da.

 

>2. Pobierz Local Subtitles for WMP 1.6 i zainstaluj (to jest wtyczka dla WMP, która odtwarza napisy, nie potrzeba wtedy VobSuba).

Tak myślałem, ale czy dla wersji 11 pod mój system, bo piszesz że Tobie działa z jakimiś wadami, ale działa. A czy u mnie zadziała ?

 

Nie podsyłaj mi Filmu bo nie mam zamiaru poprawiać napisów (o ile są w ogóle skopane), nie mam czasu na takie zabawy, raczej sam się zainteresuj ich naprawą jak choćby przy pomocy takiego programu jak SubtitleCreator lub Notepad++ albo innych.

O nie takimi rzeczami to ja się nie zajmowałem i nie będę zajmował. Zwyczajnie się na tym nie znam.

To musi zrobić ktoś biegły w temacie, ja nim nie jestem. Czy ja mówię że masz je zrobić i nie zobaczyłbyś co naprawdę z nimi jest nie tak.  ^_^

 PS. Notepada++ posiadam wprawdzie...

 

Poza tym tytuł tego tematu to "Brak wyświetlania napisów do filmu w odtwarzaczu WMP" dla mnie jest ten temat rozwiązany.

No, a dla mnie jeszcze nie, no jak - jeszcze nie... chyba ?? :-(

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...