Skocz do zawartości

Artefakty na monitorze


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, żeby awaria monitora znalazła odbicie w print screenie. A za zmianę kolorów (post #7) czasem/często odpowiedzialny jest kabel sygnałowy (VGA). Jeśli masz taką możliwość spróbuj go dla testu zamienić. Z drugiej strony monitor crt ma już pewnie swoje lata i też ma prawo się "skończyć".

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałam ati catalyst przez dodaj/usuń programy. Coś jeszcze muszę odinstalować? Próbowałam jeszcze raz zainstalować pobrany sterownik (ze strony amd) ale mam tym razem dwa komunikaty o bledzie:

- inf error, video driver not found

-setup was unable to complete the installation, try to setup your display adapter with vga driver before running setup

 

Moja karta to ati radeon 9200 se rv280, system win xp

Odnośnik do komentarza

Posiadam win xp sp 3

Pobierałam ten plik (sterowniki.jpg)

Menadżer urządzeń (menadzer.jpg). Co dokładnie rozwinąć i pokazać w tym menadzerze?

 

Pobrałam Hwinfo, ale nie mogę zainstalować. W trybie awaryjnym jestem na administratorze, ale pojawia się komunikat: cannot install hwinfo driver, check rights ...

 

 

post-4578-0-89865500-1369524703_thumb.jpg

post-4578-0-43049600-1369524711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Spróbuj tak. W menadżerze urządzeń kliknąć prawym na te radeon 9200 i daj odinstaluj. Tak samo zrób z ,,secondary". Później skorzystaj z tego programiku do doczyszczenia pozostałości po sterowniku. http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=2889

Następnie spróbuj uruchomić komputer w trybie normalnym i zainstalować sterowniki Radeon od początku (te co podałeś na stronce są poprawne).

Odnośnik do komentarza

Za pierwszym razem jak zastosowałam powyższą radę wszytsko było w porządku, ale gdy tylko wyłączyłam komputer i włączyłam ponownie obraz znów był zniekształcony. Czynność powtórzyłam ponownie - znów obraz zniekształcony. Ponownie po raz 3 zrobiłam to samo i komputer uruchamia się do momentu "Zapraszamy" - obraz również jest zniekształcony. Po czym po kilku sekundach wyłącza się monitor i mruga tylko zielona dioda monitora. Po raz 4 zrobiłam to samo i jest identycznie jak za 3 razem. Teraz z powrotem wróciłam do trybu awaryjnego. 

Odnośnik do komentarza

Być może karta graficzna zaczyna płatać figla. Czy masz może zintegrowaną kartę graficzną, by sprawdzić czy ta nie szwankuje? Tzn czy na płyciej głównej masz też wejście VGA. Jeśli tak to:

 -musiałabyś wyjąć kartę graficzną i przełożyć kabel VGA do płyty Głównej

-lub przełącz w biosie kartę graficzną z agp na integrated (nie powiem Ci gdzie dokładnie ta opcja się znajduje-każdy bios jest inny). A potem przepnij kabel tak jak wyżej wspomniałem.

Daj znać jakie rezultaty. Jeśli nie masz zintegrowanej karty to pożycz od kogoś kartę na AGP lub komuś daj swoją by sprawdził (może być problem bo magistrala AGP na płytach głównych nie jest już standardem).

Wcześniej możesz też sprawdzić czy karta się nie poluzowała-dociśnij ją do slotu, może obraz się poprawi. Sprawdź też jak wygląda sprawa z kurzem w obudowie ;-)

Odnośnik do komentarza

Wykonaj tylko to ale bez restartu przed usunięciem obu:

Spróbuj tak. W menadżerze urządzeń kliknąć prawym na te radeon 9200 i daj odinstaluj. Tak samo zrób z ,,secondary".

 

A tego nie:

Następnie spróbuj uruchomić komputer w trybie normalnym i zainstalować sterowniki Radeon od początku (te co podałeś na stronce są poprawne).

1. Deinstalacja sterowników - dodaj usuń programy.

2. To co w pierwszym cytacie.

3. Restart systemu i system powinien znaleźć sterowniki sam - np. przez wyszukaj korzystając z internetu.

4. Mogą to być jakieś sterowniki z bazy MS WHQL.

5. To co na czerwono - nie pobieraj. SP3 był wydany w 2008 roku a te sterowniki są z 2006 i zapewne nie są kompatybilne z systemem.

6. Jak system zacznie działać pobierz sterowniki stąd - KLIK. Instalator powinien usunąć śmieci. Wersja również dla AGP.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że to jednak coś z kartą... Z braku czasu zaprzestałam nowych czynności, odkładając je na później. Obraz w trybie normalnym był coraz gorszy, więc żeby coś zrobić na komputerze wybierałam tryb awaryjny. W poniedziałek coś się "samo" naprawiło, bo od tego dnia nie mam żadnych zakłóceń, przez moment tylko obraz śnieżył. Może to tylko chwilowa poprawa, okaże się wszystko. Trudno powiedzieć czy jakaś czynność przyczyniła się do tej poprawy, bo nic nie robiłam przez kilka dni. Obraz mam w tej chwili normalny. Jednak brak jest płynności przy przewijaniu stron i pogorszyła się jakość filmów - widać piksele. Możę coś odinstalowałam przy tym "naprawianiu" :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...