Skocz do zawartości

Opinia o komputerze


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do twojej propozycji: nie opłaca się, lepiej kupić składaka niż gotowy zestaw, w sklepach internetowych za opłatą złożą komputer i zainstalują Windowsa.

 

Zanim podam propozycję zestawu powiedz, ile cali ma mieć monitor, czy ma mieć jakieś inne funkcje itp. i jaki chcesz Windows: 7 czy 8?

Odnośnik do komentarza

Monitor sama nie wiem, mam teraz samsunga crt 17' i myśle ze ciezko mi bedzie sie przestawic na "prostokatny" monitor. Jaki monitor jest najwygodniejszy do internetu? 

A co do Windowsa to rowniez jestem niezdecydowana. Gdzies czytalam ze windows 7 jest wygodniejszy. A jaka jest wasza opinia? Lepiej wybrac win 7 czy 8? 

Dziekuje za odpowiedzi ;).

Odnośnik do komentarza

Co do monitora: na większym ekranie zmieści się więcej elementów, to jest element, który kupuje się na lata, sądzę, że jakiś 22-calowy będzie w sam raz.
Co do Windowsa: ja osobiście używam Win 7, nie zamieniłbym go na Win 8, ale to moja opinia.

 

EDIT: Oto moja propozycja zestawu:

Procesor:
Intel Core i3-3220 /3.3GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/
459 zł

 

Płyta główna:
AsRock B75M-GL /intel B75, LGA1155/
210 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
99 zł

 

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12
199 zł

 

Karta graficzna:
XFX Radeon HD7770 Core Edition 1GB DDR5 128bit (1000/4500)
399 zł

 

Nagrywarka DVD / BluRay:
Asus DRW-24B5ST SATA (black)
79 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)
139 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU
189 zł

Monitor:
Benq GL2250 (16:9, FullHD, 5ms, DVI, LED)
450 zł


System operacyjny:

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1
359 zł
 
Razem: 2582 zł, ceny z esc.pl

 

 

Przekroczyłem budżet o prawie 100 zł, ale w nim masz monitor 21,5 cala, wybierzesz mniejszy monitor- zmieścisz się w cenie.

Edytowane przez diox
Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinie, jeszcze się rozejrze i w razie czego dopytam. A mam takie pytanko, czy jakbym sobie teraz kupiła nowy komputer, to czy mogłabym podłączyć do niego mój stary syncmaster samsung 793df crt? Chodzi mi o to, że chciałabym rozłożyć jakoś wydatki i najpierw kupić komputer a za 1-2 miesięce monitor, ale nie wiem czy stare monitory będą działać pod nowe komputery :P...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...