Skocz do zawartości

Reset kompa i BSOD - Błędy przy chkdsk


jareo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno wymieniałem kumplowi dysk na nowy IDE 80 GB (wiem że to antyk <_< ) I po jakichś 2 tygodniach przy uruchomieniu windy czarny ekran (Tryb awaryjny, z wiersza poleceń itd itp). Wyszło że zostały usunięte jakieś pliki z windy. Więc przeinstalowałem go i pochodziło z tydzień i znowu to samo. Przy starcie (Tryb awaryjny, z wiersza poleceń itd itp) następnie blue screen i reset. Sprawdziłem RAM Memtestem, wymieniłem pastę na procku i dalej to samo. Odpaliłem z płyty Mini Xp i zalogowałem. Ale jak już chciałem wejść w otoczenie Mój komputer to komp myśli i myśli i nic :confused: . Więc odpaliłem konsolę z płyty XP i wpisałem komendę chkdsk. Otrzymałem takie komunikaty ,,File record segment 10276(liczb było naprawdę dużo) is unreadable,, Podejrzewam że to dysk ale nie jestem do końca pewny. Jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do pełni (nie)szczęścia brakuje pełnych wyników i smart dysku. Właściwie, to przede wszystkim smart jest tu potrzebny. Dlaczego?

 

1. Taka ilość bad sektorów nie bierze się z 'powietrza'

2. Każdy dysk posiada tylko pewną pulę na relokowane sektory.

 

No i na koniec

IDE 80 GB

To już daje pewne informacje (w przybliżeniu)o niektórych atrybutach.

 

IMO dysk do kosza i tyle, tzn. oddaj sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...