Skocz do zawartości

Upłynął limit żądania, host docelowy jest nieosiągalny


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Bylem teraz za granicą, podłączyłem się do sieci która wymagała hasła poprzez strone http://www.luabaylanzarote.wifi/. Haslo i login mozna bylo sobie wykupic.

Nie wiem czy to przez to bo teraz jak juz wrocilem do domu i jestem podlaczony do swojego internetu przez wifi tak jak zawsze to jakos internet inaczej dziala, rozlacza sie, uzywam konsole cmd sprawdzającą łącze i o to log co sie dzieje, czasem jak widac nawet dochodzi do calkowitego rozlaczenia i trzeba czekac z minute czy dwie az z nowu internet wroci i ping:

http://i.imgur.com/Qs69vNX.png

 

 

Nie moge stwierdzić kiedy następują takie skoki bo teraz np przez 20 linijek jest ok ale i tak w koncu po 30stiu linijkach lub czasem gdy za duzo stron zaladuje to wystepuje przynajmniej jedno Uplynął limit żądania.

Czyżby to przez słaby sygnal? SNR?

Mam internet w neti ale internet zawsze dobrze dzialal, no przynajmniej nie bylo takiego rozlaczania czy lagów w grze

 

Pomoze ktos?

 

EDIT. 
Przypomnialem sobie takze ze jak jechalem samochodem wylaczylem ponad 10 uslug w services.msc zeby laptop dluzej pociagnal na bateri ale wiem ze byly one automatyczne i widze ze raczej wszystkie powricily ale jest szansa ze nie i dlatego moj internet moze tak slabo dzialac.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie robie sobie jaj, po co mialbym to robić... chce po prostu żeby wszystko wróciło do normy i żeby ktoś pomógł mi z moim problemem.

Musiałem źle zrozumieć i przeczytałem punkt 2. Przepraszam. 

"2. Właściwa nazwa wątku"

 

Już wklejam więc raporty. Dziękuje z góry za pomoc. Będę bardzo wdzięczny, mogę nawet zapłacić. Moge dodać jeszcze że w grze tak samo mi laguje, gra sie zacina np na pare sekund wszystko sie zatrzymuje wokol mnie i tak powraca. Pytalem sie i nie jest to wina serwerow gry tylko moja. Ping mialem wtedy sprawny, 40, jak zwykle. Nie wiem czy to przez to ze lacze sie przez wireless, ale niestety nie mam na razie kabla zeby przetestowac no ale jak pisalem wczesniej nidgy nie mialem takich problemow ze przez wireless byly takie rozlaczenia typu uplynal limit czasu zadania, lagi w grach itd. 

 

Pierwszy log:

http://n2.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=43ca208a-23203-95965704-bb95-4239-af57

 

Drugi log:

W załączniku poniżej

 

 

Widze w tych logach ze niektore rzeczy wygladaja na złe, ale chyba wy to wiecie najlepiej

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki sądziłem że to przez te moje usługi które wyłączyłem i coś teraz brakowało żeby internet działał tak jak powinienem, spróbuje więc z tym ipv6 i dam znać. Szkoda że nie ma innej przyczyny, sądziłem że to jakiś wirus, otwarte porty czy coś, jedyne co pozostaje to wina netii jak widać lub z tym ipv6.

 

Od jakiegos roku uzywam Leatrix_Latency_Fix_3.00

 

czy to pomaga czy utrudnia sytuacje w moim przypadku z polaczeniem?

 

z tym fixem jest jeszcze gorzej, rozlacza internet, jest w konsoli Upłynął limit żądania a potem host docelowy jest nieosiągalny. przez caly czas... powrocilem do tego co bylo ... ale i tak widze ze cos sie zamula .. a mam 4 mb neta.. eh.... filmiki sie dluuugo laduja na yt... itd...

btw a ping patrze poprzez ping 8.8.8.8. -t

Odnośnik do komentarza

Od jakiegos roku uzywam Leatrix_Latency_Fix_3.00

 

czy to pomaga czy utrudnia sytuacje w moim przypadku z polaczeniem?

 

Nie jestem graczem, więc nie używam tego typu programów. Jednak z doświadczenia wiem, że te wszystkie "przyspieszacze komputera" itp w najlepszym wypadku nie działają, w najgorszym powodują problemy (np instalują adware). Ping ogólnie mówiąc pokazuje opóźnienia związane z działaniem sieci: urządzenia sieciowe np. routery potrzebują czasu na wykonanie operacji przesyłania pakietów. Im więcej przeskoków po drodze, tym większe opóźnienia, bo czasy się sumują. Można sobie wyobrazić sytuację, w której pakietom ICMP nadaje się wyższy priorytet i wtedy obserwowana wartość opóźnienia zmaleje, ale nie będzie to miało odzwierciedlenia w normalnym działaniu sieci.

 

Można jeszcze spróbować reklamować w Netii wadliwe działanie Internetu.

Odnośnik do komentarza

Po tym fixie jeszcze gorzej internet działa, szkoda ze nie wiedzialem wgl co sciagam, bezposredni link i skad mam wiedziec czy to na prawde byl fix do tego usuniecie ipv6... zauwazylem ze jeszcze gorzej internet dziala niz wczesniej... dziala dziala pare minut i potem sie rozlacza na jakas minute i tak co jakies 10min jak ogladam teraz filmik na yt

Pomoze ktos? moze to jakis rootkit albo exploit lub bootnet? mozliwe ze przez ta siec zalapalem jakiegos syfa, bo to wszystko od tamtego razu sie zaczelo. A dodam ze nie uzywalem czasami mojego antywirusa (ZOneAlarm) ze wzgledu na wieksza wydajnosc

 

WKlejam nowy screenshot co sie dzieje..

http://imgur.com/XnovKI2

Odnośnik do komentarza

Link był bezpośredni, bo chciałem ci ułatwić sprawę. Tu strona z zamieszczonym fixami, żebyś mógł sobie zobaczyć, co ściągałeś. Jeśli masz wątpliwości kliknij LPM na link bezpośredni, wybierz "kopiuj adres odnośnika" i wklej do notatnika. Zobaczysz, że prowadzi do domeny MS w nie w jakieś krzaki. Przykro mi, że to nie pomogło, ale nie obwiniaj mnie za pogorszenie sytuacji. Drugim fixem przywróciłeś stan początkowy i nie ma to wpływu na działanie sieci w porównaniu ze stanem sprzed wyłączenia IPv6. Zresztą samo wyłączenie też nie powinno mieć wpływu na jakiekolwiek pogorszenie, bo ciągle jeszcze Internet działa korzystając z protokołu w wersji IPv4. Np. wciąż całkiem spora liczba komputerów pracujących pod kontrolą Windows XP nie używa IPv6.

Odnośnik do komentarza

Masz w swojej sieci jeszcze inne komputery. Sprawdź czy na nich jest tak samo. Jeśli tak, to chyba wina netii.

O routerze nic nie napisałeś. Jaki model, czy masz dostęp do strony konfiguracji 191.168.1.1 (znasz login i hasło)? Jeśli tak to zaloguj się i poszukaj strony ze statystykami ADSL, zrób zrzut ekranu i daj na forum.

Odnośnik do komentarza

Router: TP-Link TD-W8901G

Mam dostęp do konfiguracji 191.168.1.1.

 

Wklejam statystyki, mam nadzieje że to to:

http://i.imgur.com/YG68XI7.png

 

 

Hmm a jest możliwe że ktoś po prostu podłączył się do mojej sieci i dlatego tak zamula? Kiedys podalem klucz sasiadowi zeby sie u mnie podlaczyl ale watpie zeby zlapal sygnal 10m od routera

 

Edit.

Sprawdzalem u innych laptopow podlaczonych do sieci i jest bardziej stabilnie nie rozlacza sie tak jak u mnie 

 

 

Wiec cos mi tu smierdzi... jakimś wirusem, rozprowadzonym przez inne komputery które mam w sieci tutaj... moja siostra lub brat moglby cos sciagnac w koncu to sa dzieci i nie wiedza co sciagaja i ten wirus czy co to jest moglby oddzialywac tak na ta siec. Co o tym myslisz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...