Skocz do zawartości

TR/Crypt.XPACK.Gen3, wolne ładowanie systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Komputer z systemem XP posiada ttrzy konta. Administrator, Ksiegowa,Gosc. Uruchomienie komputera na kontach Administrator i Gosc przebiega normalnie. Uruchamiajac użytkownika "Ksiegowa" przez 10 minut widać jpg z pulpitu bez ikon.
Po 10 minutach wyłączyłem komputer i wykonałem logi użytkownika Administrator, które umieszczam w załączniku.
Podczas skanowania programem GMER pojawił się komunikat jak w załączniku.
Po wykonaniu wszystkich logów, uruchomiłem komputer ponownie i po kilkunastu minutach system wczytał się z kompunikatem Aviry, który dodałem w załączniku o infekcji TR/Crypt.XPACK.Gen3.

Proszę o pomoc.
Azatoth


 

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

post-10734-0-72799800-1368816730_thumb.jpg

post-10734-0-31649700-1368816738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z OTL jest kuriozalnie wielki, bo zrobiony w złych warunkach = czas komputera skopany, ustawienie na ponad 11 lat do tyłu:

 

OTL logfile created on: 2002-01-01 00:43:40 - Run 2

 

Skoryguj czas systemu. Brak oznak infekcji, tylko adware Ask Toolbar (Avira SearchFree Toolbar plus Web Protection) wprowadzone przez Avira (warunek korzystania z funkcji osłony Web) + szczątki SaveByClick. Ale:


 

Komputer z systemem XP posiada ttrzy konta. Administrator, Ksiegowa,Gosc. Uruchomienie komputera na kontach Administrator i Gosc przebiega normalnie. Uruchamiajac użytkownika "Ksiegowa" przez 10 minut widać jpg z pulpitu bez ikon.
Po 10 minutach wyłączyłem komputer i wykonałem logi użytkownika Administrator, które umieszczam w załączniku.


I logi te są bezużyteczne pod kątem oceny konta "Księgowa" i tego co się na nim dzieje. OTL skanuje aktualnie zalogowane sprawne konto Administrator. By ocenić zdefektowane konto "Księgowa", należy być na nim zalogowanym. Czy jest możliwe zalogowanie na to konto w Trybie awaryjnym i zrobienie nowego raportu OTL z poziomu tego konta? Oczywiście po korekcie daty komputera.

 

Podczas skanowania programem GMER pojawił się komunikat jak w załączniku.


Widać w oknie GMER, że błąd się pokazuje w momencie, gdy GMER przetwarza w rejestrze klucz SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup posiadający m.in. definicje napędu z którego instalowano system. Do porównania temat: KLIK. Poproszę o ten sam typ skanu. Uruchom SystemLook i w oknie wklej:

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup


Klik w Look.

 

Po wykonaniu wszystkich logów, uruchomiłem komputer ponownie i po kilkunastu minutach system wczytał się z kompunikatem Aviry, który dodałem w załączniku o infekcji TR/Crypt.XPACK.Gen3.


Fałszywy alarm na komponentach innego skanera. Zważ na ścieżkę: D:\4439a8cb29d7b2f4dc450b700c\MRT.exe. Ten "podejrzany" alfanumeryczny folder to tymczasowy folder rozpakowywania aktualizacji Windows Update. Aktualizacje Windows przed zasadniczą instalacją są rozpakowywane do losowych folderów na dysku, który ma obliczone najwięcej wolnego miejsca, czyli niekoniecznie na C i aktualnie D jest docelowe:

 

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\WINDOWS | %ProgramFiles% = C:\Program Files
Drive C: | 61,07 Gb Total Space | 33,02 Gb Free Space | 54,06% Space Free | Partition Type: NTFS
Drive D: | 404,69 Gb Total Space | 315,81 Gb Free Space | 78,04% Space Free | Partition Type: NTFS

 

MRT.exe = Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania firmy Microsoft (KB890830).



.

Odnośnik do komentarza

1. Infekcji na tym koncie również nie widać, tylko śmieci Avira + adware SweetIM w przeglądarkach. To może, niezależnie od tego, że sprawa ujawnia się tylko na jednym koncie, jest to jednak wpływ programu działającego globalnie. Konkretnie tu mi się nasuwa Online Armor, to zresztą jakaś stara wersja z 2009, ewentualnie Avira lub połączenie obu. Zrób test wstępny, tzn. wyłącz rezydenta tego programu i sprawdź jak to się ma do konta Księgowa. Jeśli nie będzie skutków, proponuję program odinstalować (to najlepszy test). Zawsze będzie można sprawdzić jak zachowuje się najnowsza wersja.

 

2. Co do SystemLook, to widać ścieżki punktujące napędy F i J nie występujące w spisie OTL (ale OTL nie listuje napędów CD-ROm):

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup]

"Installation Sources"="F:\NetMOS\NM9805\Win2K_XP_2003Server C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\KSIEGOWA\PULPIT\DEL_2KXPINF\PLK\DRIVERS\WIN2K_XP C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\KSIEGOWA\PULPIT\2KXPINF\PLK\DRIVERS\WIN2K_XP C:\PROGRAM FILES\MARVELL\MINIPORT DRIVER\ J:\"

"SourcePath"="J:\"

 

Jeśli chcesz zlikwidować ten błąd GMER, możesz ustawić obie ścieżki na C:\, tak jak w linkowanym temacie. Ja jednak nie sądzę, że jest to konieczne.

 

3. Co do śmieci adware, to na każdym koncie z osobna zapuść AdwCleaner (opcja Usuń). Przed uruchomieniem czyszczenia przekonfiguruj, by program ominął adware Avira (usunięcie równe zdjęciu osłony Web), tzn. w menu ? > Opcje > zaznacz /DisableAskDetection. Program utworzy logi z usuwania na dysku C, zaprezentuj je.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Infekcji na tym koncie również nie widać, tylko śmieci Avira + adware SweetIM w przeglądarkach. To może, niezależnie od tego, że sprawa ujawnia się tylko na jednym koncie, jest to jednak wpływ programu działającego globalnie. Konkretnie tu mi się nasuwa Online Armor, to zresztą jakaś stara wersja z 2009, ewentualnie Avira lub połączenie obu. Zrób test wstępny, tzn. wyłącz rezydenta tego programu i sprawdź jak to się ma do konta Księgowa. Jeśli nie będzie skutków, proponuję program odinstalować (to najlepszy test). Zawsze będzie można sprawdzić jak zachowuje się najnowsza wersja.

 

Odinstalowałem Online Armor (rzeczywiście była to wersja 4, a obecna to 6).

Po tym zabiegu komputer wystartował w przyzwoitym czasie.

Ponieważ sama praca nadal jak gdyby "bity 0 i 1 pływały w smole" odinstalowałem teżAvirę.

Przyśpieszczenie pracy bez antywira i firewalla widoczne ale szału nie ma.

Odkurzyłem też fizycznie jednostkę w środku (w zasadzie było czysto w środku).

 

2. Co do SystemLook, to widać ścieżki punktujące napędy F i J nie występujące w spisie OTL (ale OTL nie listuje napędów CD-ROm)

(...)

Jeśli chcesz zlikwidować ten błąd GMER, możesz ustawić obie ścieżki na C:\, tak jak w linkowanym temacie. Ja jednak nie sądzę, że jest to konieczne.

 

Zostawiam to jak jest (nie jest to chyba na tym etapie kluczowe).

 

 

3. Co do śmieci adware, to na każdym koncie z osobna zapuść AdwCleaner (opcja Usuń).

 

Uruchomiłem AwdCleaner "Usuń" z opcją /DisableAskDetection jak prosiłaś.

Logi w załączniku z dwóch użytkowników.

 

Na chwilę obecną:

- komputer się uruchamia, a się nie uruchamiał więc jest dużo lepiej. Pracuje wolno tz. kliknięcie powoduje jakieś opóżnienie na pozicomie 2-4 sekund, ale może to chwilowe.. Widać to w przeglądarce internetowej.

Dziękuję.

 

Czy powinienem zainstalować firewalla?

 

Azatoth

AdwCleanerS1.txt

AdwCleanerS2.txt

Odnośnik do komentarza

Zostawiam to jak jest (nie jest to chyba na tym etapie kluczowe).

 

Też tak sądzę. Błąd GMER jest wyjaśniony.

 

 

Ponieważ sama praca nadal jak gdyby "bity 0 i 1 pływały w smole" odinstalowałem teżAvirę.

+

Uruchomiłem AwdCleaner "Usuń" z opcją /DisableAskDetection jak prosiłaś.

 

1. Czy planujesz przywrócić Avirę? Jeśli nie, to wymontuj Ask ręcznie z każdej przeglądarki po kolei, a następnie przejedź AdwCleaner jeszcze raz, ale tym razem bez zaznaczania opcji /DisableAskDetection.

 

2. Dokończ drobne wpisy konta Księgowa, których AdwCleaner nie adresował. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1801674531-838170752-725345543-1005\..\URLSearchHook: *{CFBFAE00-17A6-11D0-99CB-00C04FD64497} - No CLSID value found
IE - HKU\S-1-5-21-1801674531-838170752-725345543-1005\..\URLSearchHook: {A3BC75A2-1F87-4686-AA43-5347D756017C} - No CLSID value found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-1801674531-838170752-725345543-1005\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} - No CLSID value found.
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart.

 

3. Usuń narzędzia: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Przyśpieszczenie pracy bez antywira i firewalla widoczne ale szału nie ma.

 

Po w/w czynnościach porządkowych proponuję jeszcze zrobić pełną defragmentację dysku za pomocą jednego z tych darmowych programów: PerfectDisk Free Defrag lub Puran Defrag. Do wykonania: defragmentacja typu Boot Time (do scalenia nieprzesuwalnych spod Windows) oraz zwykła.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Czy planujesz przywrócić Avirę? Jeśli nie, to wymontuj Ask ręcznie z każdej przeglądarki po kolei, a następnie przejedź AdwCleaner jeszcze raz, ale tym razem bez zaznaczania opcji /DisableAskDetection.

Tak już zainstalowałem Avirę.

 

 

2. Dokończ drobne wpisy konta Księgowa, których AdwCleaner nie adresował.

Zrobione. Log po restarcie w załączniku.

 

 

3. Usuń narzędzia: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

Zrobione.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

Zrobione.

 

Po w/w czynnościach porządkowych proponuję jeszcze zrobić pełną defragmentację dysku za pomocą jednego z tych darmowych programów: PerfectDisk Free Defrag lub Puran Defrag. Do wykonania: defragmentacja typu Boot Time (do scalenia nieprzesuwalnych spod Windows) oraz zwykła.

Defragmentuje się pierwszym zaproponowanym programem.

 

Dziękuje za wszystko. (adnotację małym drukiem pod postem doczytałem i wykorzystam informacje w niej zawarte).

Jestem wdzięczny dziękuje.

 

Azatoth

05182013_145301.txt

Odnośnik do komentarza

Zrobione. Log po restarcie w załączniku.

 

Skrypt się nie wykonał. Porównaj formatowanie w moim poście (przejścia do nowej linii) z formatowaniem w logu (wszystko sklejone w jednej linii, brak separacji dyrektyw):

 

Error: Unable to interpret <:otlie hku no clsid value foundie foundo3 hklm name found.o3 found.:commands> in the current context!

 

Należy powtórzyć zadanie, wklejka w oknie OTL musi mieć identyczne formatowanie jak mój post.

 

 

Defragmentuje się pierwszym zaproponowanym programem.

 

Rozumiem, że operacja w toku. Gdy ukończysz, przedstaw czy są jakieś pozytywne zmiany. I ogólnie podsumuj na czym stoimy, czy występują nadal określone problemy.

 

 

(adnotację małym drukiem pod postem doczytałem i wykorzystam informacje w niej zawarte)

 

Dziękuję.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt się nie wykonał. Porównaj formatowanie w moim poście (przejścia do nowej linii) z formatowaniem w logu (wszystko sklejone w jednej linii, brak separacji dyrektyw):

Potwierdzam. Rzeczywiście w pierwszej linijce widać "error". Wybacz. Będę czujniejszy. 1:0 dla Ciebie.

 

 

Należy powtórzyć zadanie, wklejka w oknie OTL musi mieć identyczne formatowanie jak mój post.

 

Wykonany, log w załączniku.

 

 

Rozumiem, że operacja w toku. Gdy ukończysz, przedstaw czy są jakieś pozytywne zmiany. I ogólnie podsumuj na czym stoimy, czy występują nadal określone problemy.

Defragmentacja się zakończyła. Podczas instalacji programu PerfectDisk Free Defrag chyba nie zauważyłem jakiegoś "checkboxa" bo pojawił się DJ Toolbar w przeglądarce IE. Jeden z komponentów był w dodaj/usuń programy więc go odinstalowałem. Jeszcze coś zostało bo w dodaj/usuń nie widzę, a w przeglądarce jest jakiś "search".

 

Po defragmentacji lepiej, komputer w ogóle się uruchamia i pracuje akceptowalnie.

 

Dziękuję.

Azatoth

05182013_165650.txt

Odnośnik do komentarza

Skrypt wykonany, ale niestety mamy nowy problem:
 

Podczas instalacji programu PerfectDisk Free Defrag chyba nie zauważyłem jakiegoś "checkboxa" bo pojawił się DJ Toolbar w przeglądarce IE. Jeden z komponentów był w dodaj/usuń programy więc go odinstalowałem. Jeszcze coś zostało bo w dodaj/usuń nie widzę, a w przeglądarce jest jakiś "search".

 

No tak, kurcze, zapomniałam zaznaczyć, by nie wybierać opcji pobierania przez manager portalowy Cnet. Tam przy pobieraniu jest duży przycisk Download Now (to nie jest instalator bezpośredni programu tylko instalator Cnet, który próbuje montować śmieci: cbsidlm-tr1_13-PerfectDisk_Free_Defrag-BP-75692528.exe) + na dole Direct Download Link (właściwy instalator Perfect Disk, czyli firmowy menedżer pobierania, który ściąga z serwera firmowego ftp.raxco.com: downloadmanager_pdfree.exe). Uruchomiłam tego śmiecia Cnet i olaboga, a sprytnie to w dialogu instalacji jest zrobione, sugeruje akceptowanie licencji Perfect Disk...

Proszę o nowy raport OTL z opcji Skanuj. Niestety będzie znów czyszczenie z adware.



.

Odnośnik do komentarza

No tak, kurcze, zapomniałam zaznaczyć, by nie wybierać opcji pobierania przez manager portalowy Cnet. Tam przy pobieraniu jest duży przycisk Download Now (to nie jest instalator bezpośredni programu tylko instalator Cnet, który próbuje montować śmieci: cbsidlm-tr1_13-PerfectDisk_Free_Defrag-BP-75692528.exe) + na dole Direct Download Link (właściwy instalator Perfect Disk, czyli firmowy menedżer pobierania, który ściąga z serwera firmowego ftp.raxco.com: downloadmanager_pdfree.exe). Uruchomiłam tego śmiecia Cnet i olaboga, a sprytnie to w dialogu instalacji jest zrobione, sugeruje akceptowanie licencji Perfect Disk...

 

"zapomniałaś zaznaczyć" - to ja zaznaczałem. Widziałem Cnet, ale kiedyś był checkbox z opcją zainstalowania "dodatków/toolbarów". Jak widać, dałem się nabrać na nowy sposób.

 

  

Proszę o nowy raport OTL z opcji Skanuj. Niestety będzie znów czyszczenie z adware.

 

Zrobione w zalączniku.

 

Dziękuje Azatoth

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

1. Na początek deinstalacje:

- Na liście zainstalowanych w Dodaj/Usuń powinny być jeszcze pozycje: DefaultTab, SelectionLinks.

- W Google Chrome w Rozszerzeniach powtórz deinstalację DefaultTab, Select-Links. W zarządzaniu wyszukiwarkami ustaw Google jako domyślną, po tym skasuj z listy Mixi.DJ Search.

- W Firefox w Dodatkach odinstaluj Babylon, DefaultTab, SelectionLinks.

 

2. Uruchom AdwCleaner, zaznacz parametr /DisableAskDetection, klik w Usuń.

 

3. Do oceny: log utworzony przez AdwCleaner i nowy skan OTL.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Firefox:

 

========== FireFox ==========

 

FF - prefs.js..browser.search.defaultthis.engineName: ""

FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: ""

FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "Mixi.DJ Search"

FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine,S: S", ""

 

Zamknij Firefox, otwórz w Notatniku do edycji plik preferencji:

 

C:\Documents and Settings\Ksiegowa\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\w4eep2r5.default\prefs.js

 

W pliku wyszukaj linie browser.search.defaultthis.engineName, browser.search.defaulturl, browser.search.selectedEngine, browser.search.selectedEngine,S. Usuń je i zapisz zmiany w pliku.

 

2. Google Chrome:

 

========== Chrome ==========

 

CHR - homepage: http://mixidj.delta-search.com/?affID=121136&tt=gc_&babsrc=HP_ss&mntrId=E8380018F35E7045

 

Ale AdwCleaner już jakoby to usuwał:

 

Plik : C:\Documents and Settings\Ksiegowa\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Usunięto [l.2226] : homepage = "hxxp://mixidj.delta-search.com/?affID=121136&tt=gc_&babsrc=HP_ss&mntrId=E8380018F35E[...]

Usunięto [l.2481] : urls_to_restore_on_startup = [ "hxxp://mixidj.delta-search.com/?affID=121136&tt=gc_&babsrc=HP[...]

 

Zamknij Google Chrome, otwórz w Notatniku plik:

 

C:\Documents and Settings\Ksiegowa\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Wyszukaj frazy homepage + urls_to_restore_on_startup i zastąp adresy. Pytaniem też jest czy Google Chrome ma włączoną synchronizację z serwerem? Jeśli tak, czyszczenie lokalnego Google Chrome nie będzie skuteczne, z serwera będą w kółko ładowane ustawienia adware. W takiej sytuacji należy w pierwszej kolejności wyłączyć synchronizację, po tym dopiero wyczyścić preferencje lokalnego Google Chrome.

 

3. Pozostałe drobnostki. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1801674531-838170752-725345543-1005\..\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}: "URL" = http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&FORM=IE8SRC
IE - HKU\S-1-5-21-1801674531-838170752-725345543-1005\..\SearchScopes\{E562C86E-7D58-4B43-96EF-762838F95157}: "URL" = http://us.yhs.search.yahoo.com/avg/search?fr=yhs-avg-chrome&type=yahoo_avg_hs2-tb-web_chrome_us&p={searchTerms}
IE - HKU\S-1-5-21-1801674531-838170752-725345543-1005\..\SearchScopes\{ACE2D9AB-F066-4C04-8888-75731C7A520A}: "URL" = http://www.mysearchresults.com/search?c=2402&t=01&q={searchTerms}
O2 - BHO: (no name) - {7825CFB6-490A-436B-9F26-4A7B5CFC01A9} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [] File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\adidts.sys -- (ADIDTSFiltService)
[2010-06-06 13:48:35 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Gość\Dane aplikacji\OnlineArmor
[2010-12-19 15:12:15 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\raster.SKLAD_02\Dane aplikacji\OnlineArmor
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

4. Zrób nowy log z OTL poświadczający zmiany, ale go ogranicz: tylko opcję Rejestr ustaw na Użyj filtrowania, wszystkie inne opcje na Brak + szukanie plików na Żadne i klik w Skanuj. Dodatkowo, powstał tu na dysku C taki oto katalog charakterystyczny dla nowszych niż XP systemów:

 

[2013-05-18 15:15:03 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users

 

Sprawdź co jest w środku.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Zamknij Firefox, otwórz w Notatniku do edycji plik preferencji (...)

Zrobione.

 

 

2. Zamknij Google Chrome, otwórz w Notatniku plik: (...)

 

Zrobione.

 

 

3. Pozostałe drobnostki. (...)

 

Wykonałem skrypt.

 

 

[2013-05-18 15:15:03 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users

 

Sprawdź co jest w środku.

 

Sprawdziłem. Zrzut ekranu w załączniku. To jest setup programu Perfect Defrag czyli tego, ktory używałem.wcześniej. 

 

Dziękuje Azatoth.

OTL.Txt

Extras.Txt

post-10734-0-37545900-1368970307_thumb.jpg

05192013_151419.txt

Odnośnik do komentarza

Wszystko poprawnie zrobione. Kończymy:

 

1. Tak jak poprzednio, usuń narzędzia. A cały katalog C:\Users dorobiony przez instalator PerfectDisk spokojnie do śmieci.

 

2. Ponownie wyczyść foldery Przywracania systemu.

 

3. Wymienione poniżej starocie (luki w tym oprogramowaniu są furtką do bieżących infekcji, m.in. "policyjnej") zastąp najnowszymi: KLIK.

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A81300000003}" = Adobe Reader 8 - Polish

"{EB87675F-5281-4767-A54B-31931794C23D}" = OpenOffice.org 3.3

 

Czy to wszystko? Jeśli tak, daj sygnał do zamknięcia tematu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...