Skocz do zawartości

Crashe przeglądarek i restarty Windows


Password

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dłuższego czasu mam problem z przeglądarką Firefox i Opera tzn. po kilku chwilach przeglądarki się crashują. Prawidłowo działa jedynie Google Chrome. System czasami (tzn. np raz na tydzień wywala bluscrren i się  restartuje). Zdarza się również czasami, że gdy włączam komputer pokazuje się ekran ładowania windows xp po czym komputer się restartuje i tak w kółko. Pomaga wtedy włożenie płyty z windowsem i "naprawa". Zdjęcia bluscreena nie jestem w stanie zrobić bo pojawia się na ułamek sekundy.  Chcę zaznaczyć że działo mi się to przed formatem (którego robiłem kilka miesięcy temu) jak i po formacie. 

Logi z OTL:

 

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak raportu z GMER. Widzę, że jest na dysku i widzę, że miałeś trudności z jego uruchomieniem:

 

Error - 2013-05-17 08:52:59 | Computer Name = MAREK | Source = Application Hang | ID = 1002

Description = Aplikacja zawieszająca gmer.exe, wersja 2.1.19163.0, moduł zawieszenia

hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

 

Czy był także i BSOD? W raportach OTL żadnych oznak infekcji. I tu wątpię, by o nią chodziło. Crashe przeglądarek mogą być tylko jedną z powierzchownych oznak grubego problemu objawionego w postaci:

 

 

Zdarza się również czasami, że gdy włączam komputer pokazuje się ekran ładowania windows xp po czym komputer się restartuje i tak w kółko. Pomaga wtedy włożenie płyty z windowsem i "naprawa". Zdjęcia bluscreena nie jestem w stanie zrobić bo pojawia się na ułamek sekundy. Chcę zaznaczyć że działo mi się to przed formatem (którego robiłem kilka miesięcy temu) jak i po formacie.

 

Toteż logiczniejszym założeniem jest, że nie chodzi o infekcję. To może być problem sprzętowy. I właśnie do działu Hardware przerzucam na diagnostykę.

 

1. W Dzienniku zdarzeń świeże nagrania BSOD, w sekwencji różne kody (i czasowo to wygląda jakby jeden za drugim):

 

[ System Events ]

Error - 2013-05-17 08:39:38 | Computer Name = MAREK | Source = System Error | ID = 1003

Description = Kod błędu 1000007f, parametr 1 0000000d, parametr 2 00000000, parametr

3 00000000, parametr 4 00000000.

 

Error - 2013-05-17 08:40:27 | Computer Name = MAREK | Source = System Error | ID = 1003

Description = Kod błędu 10000050, parametr 1 e3789000, parametr 2 00000000, parametr

3 bf81efaf, parametr 4 00000001.

 

Error - 2013-05-17 08:40:33 | Computer Name = MAREK | Source = System Error | ID = 1003

Description = Kod błędu 1000008e, parametr 1 c0000005, parametr 2 bf84897e, parametr

3 b940aac4, parametr 4 00000000.

 

Error - 2013-05-17 08:40:35 | Computer Name = MAREK | Source = System Error | ID = 1003

Description = Kod błędu 1000007f, parametr 1 0000000d, parametr 2 00000000, parametr

3 00000000, parametr 4 00000000.

 

Jeśli kody są różne, to może sugerować problem RAM. Na razie jednak diagnostyka BSOD, czyli punkt 5 w ogłoszeniu: KLIK. Spakuj cały katalog C:\Windows\Minidump i dostarcz tu.

 

2. Dostarcz dane wymagane działem Hardware: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odpowiadając na pytania to nie był BSOD po prostu zamknąłem program bo po samym uruchomieniu zaczął mi coś skanować, a w tym momencie tego nie chciałem i gdy przerwałem to działanie to wyskoczył błąd. (pierwszy raz uruchomiłem ten program "GMER" i kompletnie nie wiem jak on działa). Dzisiaj błedy pojawiały się po włączeniu komputera jakoś chyba ze 4 ale zwykle tak się nie dzieje.

Zrobiłem tak jak w tym punkcie 5 tzn odznaczyłem automatycznie uruchom ponownie i zmieniłem z mały zrzut pamięci(64kb) na zrzut pamięci jądra. A co do programu to lepiej który zastosować? Od siebie mogę dodać że komputer ma około 9 lat, więc ma już swoje lata. :D

 

Katalog Minidump:

http://speedy.sh/4VAQf/Minidump.zip

 

 

Screeny z jakiś tam programów dotyczących sprzętu:

http://speedy.sh/MjgEA/Moje-obrazy.zip

 

 

Co jeszcze jest potrzebne żebym mógł uzyskać pomoc?

Odnośnik do komentarza

ewidentnie błędy RAM. Są często przyczyną BSODów o różnych wartościach. Sprawdź Swoją RAM Memtestem w innym gnieździe (żeby wykluczyć problem z gniazdem płyty). Jeśli dalej będą błędy przetestuj inny RAM u siebie i stabilność systemu. 

Obowiązkowo Potrzebne Logi: https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...