Skocz do zawartości

Sterowniki do karty graficznej i DirectX


Przemo15PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 2 pytania:

 

1. Wiecie może, jaki jest numer starszej wersji sterowników do karty graficznej Nvidia GeForce 7000M/nForce 610M niż 179.48? Bo sterowniki z numerem 179.48 są z certyfikatem beta, czyli pewnie niedopracowane, a chciałbym mieć sterowniki do karty graficznej z certyfikatem WHQL.

2. Czy istnieje program DirectX 10 pod system Windows XP? Bo podobno na system Windows XP sięga tylko DirectX 9.0c i nie wyżej. Czy to prawda? Czy wyższe numery DirectX`a niż 9.0c są fejkami?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Na przykład to: http://drivers.softpedia.com/get/GRAPHICS-BOARD/NVIDIA/NVIDIA-32bit-ForceWare-GeForce-Go-15655.shtml

Ale jeśli ta beta jest dostępna od roku na stronach nVidii jako podstawowe sterowniki dla tej kart, to instalowałbym bez obaw.

 

2. Dla Windows XP nie ma DirectX 10. Nie ma, nie było i nie będzie. A to wszystko, co można znaleźć jako DX 10 dla XP ma tylko na celu zmylenie gier sprawdzających numerek :)

 

To teraz ja się wtrącę z moją opinią. Bądźmy szczerzy - nie ma czegoś takiego jak DX10 pod XP i każdy powinien wybić to sobie z głowy. XP to system sprzed 9 lat a więc technologicznie stary podczas gdy DX10 to nowa technologia i dostępna jedynie na nowych systemach Windows Vista / Windows 7. Przy czym na 7 już mamy kolejnego Directa w wersji 11 więc myślę, że powinieneś myśleć już o tej nowszej edycji jeśli ci na tym zależy i przy okazji migrować z XP, który powoli idzie do lamusa na nowszy system najlepiej W7 64-bit i bez problemu protestujesz sobie nowego Directa. Przy czym ja osobiście grywam w gry, które mogę przełączać w dany tryb DX9.0c lub DX10 i tak naprawdę między nimi nie ma jakiejś porywającej różnicy w grafice. Fakt niektóre efekty są bardziej realistyczne, ale przeciętny użytkownik tego raczej nie zauważa.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...