Skocz do zawartości

Znowu "polski uKash", system awaryjny bez odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety nawet nie dodam logów, gdyż na razie jest to niemożliwe...

Opiszę w skrócie; włączyłam lapka, przejrzałam może dwie stronki, lecz jakieś dziwne reklamy wyskakiwały nagle, zamykałam każdą i pojawiło się by wybrać kamerę, zamknęłam i wyskoczyła plansza "komenda główna Policji". Odłączyłam net i teraz po zalogowaniu od razu pojawia się cała biała plansza i nic nie mogę zrobić, więc wyjęłam baterię by przejść w tryb awaryjny i... przytrzymuję F8 otrzymuję przenikliwy pisk i nic poza tym, system uruchamia się normalnie aż do pojawienia się "białej planszy", w ogóle nawet pulpit się nie wyświetla tak szybko to trwa. Kiedyś miałam podobny wirus ale w wersji amerykańskiej, angielskiej również tryb awaryjny był jakby zablokowany. Co mogę zrobić by wykonać logi? Z góry dziękuję

edit

Wywołałam "safe mode" nawet nie było startu windowsa, pojawiło się czarne tło i wybór kamery, klikając krzyżyk, cancel, ok od razu przełancza mnie na białe tło i nic więcej nie mogę zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oczywiście, że przed startem F8... Niemniej innym sposobem udało mi się wejść w wiersz poleceń i lipa.... gdyż wpisuję C:/OTL.exe i nic ściągnęłam na dysk przenośny i wszelkie kombinacje D, E, F - brak odpowiedzi. Więc jak mam wpisać ścieżkę OTL skoro wszelkie są niby błędne - bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Tak, ten sposób mi zadziałał. Ale dzięki, że o nim wspomniałeś. Problem w tym, że klikam 100 razy i nie chce się przeprowadzić skanowanie, a jak już się "robi" to lapek aż parzy i się wyłącza :( Nawet nie mam 5 min. by "złapać" logi na dysk, bo nie zdążą się zrobić. Problem jest na Win7 64bit.

edit

Udało mi się, lecz zaraz po wyjęciu dysku lapek zgasł :(

OTL

http://wklej.org/id/1031166/

Extras

http://wklej.org/id/1031168/

Edytowane przez malutka
Odnośnik do komentarza

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-

:Files
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\skype.dat
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\skype.ini
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\mquktp0f.default\searchplugins\askcom.xml
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\mquktp0f.default\searchplugins\MyStart Search.xml
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\avg-secure-search.xml

:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{CD757FFD-67EC-45A7-A178-AE4C625DE0F3}: "URL" = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=ORJ&o=&src=kw&q={searchTerms}&locale=&apn_ptnrs=U3&apn_dtid=OSJ000YYPL&apn_uid=77EDA8A5-8EDB-4FAD-897A-3BACA8E1DA50&apn_sauid=89445247-6A04-4E66-AF66-B35B9CDB5B96
O4 - HKLM..\Run: [] File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: EnableShellExecuteHooks = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: HideFastUserSwitching = 0

:Commands
[emptytemp]


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.


Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart. Opuść Tryb awaryjny. System zostanie odblokowany.

2. Odinstaluj adware:
- Przez Panel sterowania: 50 FREE MP3s +1 Free Audiobook!, Ask Toolbar, Ask Toolbar Updater, Norton Security Scan.
- W Firefox w Rozszerzeniach powtórz deinstalację Ask Toolbar.

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1 oraz utworzony przez AdwCleaner.

 

 

Problem w tym, że klikam 100 razy i nie chce się przeprowadzić skanowanie, a jak już się "robi" to lapek aż parzy i się wyłącza

 

To definitywnie do działu Hardware, w którym zresztą nadal masz nieukończony wątek: KLIK. Z tego wątku nie zostały wykonane deinstalacje adware (adresuję je teraz powyżej).



.

Odnośnik do komentarza

Log AdwCleaner

http://wklej.org/id/1033425/

 

OTL

http://wklej.org/id/1033426/

 

 

Tak wiem, że mam nieskończony wątek, ale po prostu nie zdążyłam się za to zabrać.

chciałabym się jeszcze odnieść do jednej sprawy... Napisała Pani dziś komuś, że format pomoże na uKash, lecz jest to banalna sprawa i jest zbyteczny. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż ponad rok temu czytałam, że format nie załatwi sprawy i infekcja będzie się odnawiać. Było to zaraz po tym jak ten wirus zaczął szeleć po naszych komputerach. Oczywiście Pani tak powiedziała, i również wtórowało kilku informatyków z tej i innych stron. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, gdyż wiele osób wykonywało format i zakładało tu tematy, że nadal mają problemy z komputerem. Ba! wszyscy moi znajomi "naprawiający" komputery przy jakiś punktach sprzedaży również od razu stosowali formatowanie wszelkich dysków a sprawa nadal zostawała otwarta, gdyż góra po dwóch dniach komputery wracały do "serwisu". U mnie ten problem występował trzykrotnie i zawsze Pani odpowiedni skrypt napisała i uwalniała mnie od problemu. Dlatego też nie rozumiem dalszej Pani wypowiedzi, że to użytkownika wina, że konkretnie ten wirus się odnawia. Prawie rok temu miałam problem z przegrzewającym się laptopem, w moim watku kilka osób się wypowiadało i nic, Pani zasugerowała odinstalowanie Avast i generalnie problem ustał. Nie mogę znaleźć tego tematu na dzień dzisiejszy, a jeszcze dwa-trzy dni temu czytałam go... Faktem, że temperatura była bardzo wysoka, nie chcę skłamać lecz po Pani wskazówce zeszła do połowy tj.40 z plusem. I od tego czasu nie używam antywirusa, gdyż nikt nie wskazał mi wtedy jaki bedzie odpowiedni, skoro nie Avast. I... po trzech tyg. złapałam uKash. Złapałam drugi, trzeci. Jak Pani dziś pisze, użytkownik "łapie" uKash gdyż ma słabo zabezpieczony komputer. Więc de facto to się kłóci ze wcześniejszymi poradami. Gdyż osobiście wirus mnie atakował na "zaufanych" stronach tj imdb.com, filmweb.pl, kinomaniak.tv, oczywiście kinomaniak pewnie nie jest zaufany, gdyż generuje reklamy co skutkuje awarią systemu... Jednakże, za kazdym razem ten "uKash" wyglądał u mnie inaczej, wiec nie popełniam wciąż tego samego błędu, a pomimo to w ciągu roku trzy razy z Panią walczyliśmy by usunąć to dziadostwo. Może jestem za mało kumata by pojąć geneze zawirusowania mojego HP, cóż, jestem tylko człowiekiem. Ale chciałabym otrzymać pełne informacje, jak się przed tym uchronić, by za 3-6 miesięcy znowu nie płakać.

 

P.S

W tym tygodniu przeleję na Pani konto w KB śmieszne bo śmieszne ale jakieś 100 zł. Aktualnie pracuję i mieszkam w PL i zwyczajnie nie stać mnie na więcej :( Proszę wybaczyć. I chciałabym tylko potwierdzić, czy nr. konta jest aktualny, gdyż ostatni wpis jest z 2011 roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Log z OTL wygląda na zrobiony przed uruchomieniem AdwCleaner, bo nie zgadza się wygląd raportów (brak w OTL zmian które prowadził AdwCleaner). Poza tą niezgodnością, zadania jednak wykonane. Przejdź do wykończeń:

1. Poprawka na to czego nie widać w OTL, a co na pewno powinno zajść po użyciu AdwCleaner (czyli nadpis domyślnych wyszukiwarek IE). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]


Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

2. Porządki po narzędziach: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

4. Do aktualizacji m.in. Java: KLIK. O tym zresztą mówię poniżej.

I przejdź do działu Hardware, by rozwiązać te inne problemy (niebieskie ekrany, grzanie się lapka).

 

chciałabym się jeszcze odnieść do jednej sprawy... Napisała Pani dziś komuś, że format pomoże na uKash, lecz jest to banalna sprawa i jest zbyteczny. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż ponad rok temu czytałam, że format nie załatwi sprawy i infekcja będzie się odnawiać. Było to zaraz po tym jak ten wirus zaczął szeleć po naszych komputerach. Oczywiście Pani tak powiedziała, i również wtórowało kilku informatyków z tej i innych stron. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, gdyż wiele osób wykonywało format i zakładało tu tematy, że nadal mają problemy z komputerem. Ba! wszyscy moi znajomi "naprawiający" komputery przy jakiś punktach sprzedaży również od razu stosowali formatowanie wszelkich dysków a sprawa nadal zostawała otwarta, gdyż góra po dwóch dniach komputery wracały do "serwisu". U mnie ten problem występował trzykrotnie i zawsze Pani odpowiedni skrypt napisała i uwalniała mnie od problemu. Dlatego też nie rozumiem dalszej Pani wypowiedzi, że to użytkownika wina, że konkretnie ten wirus się odnawia.

 

Chyba bierzesz moje wypowiedzi (jeśli mowa o mnie) na opak niż moje intencje przewidują. Ja z pewnością nigdy i nigdzie nie napisałam, że format jest nieskuteczny, w rozumieniu, że infekcja jest tak mocna, iż go przetrwa i się po nim odnowi ze względu na "słabość" formatu. Wręcz przeciwnie: ja tu wszystkim, którzy o tym formacie i reinstalacji Windows przebąkują, mówię że format jest nieadekwatny do wagi infekcji i nie warto go robić, bo usuwanie infekcji jest proste, infekcja nie ingeruje mocno i tylko z punktu widzenia użytkownika jest to straszne (plansza), bo z mojego punktu widzenia kilka drobnych modyfikacji (skrypt). Jedyny wyjątek: wirus "policyjny" połączony z szyfrowaniem plików na dysku. To jest osobna grupa wymagająca innych działań i tu format owszem klarować się może, bo dotknięta jest masa danych rozsianych po wszystkich dyskach.
Za to z pewnością napisałam, że format nie zabezpieczy przed ponownym nabyciem infekcji i jego zrobienie (czyli włożenie trudu w reinstalację wszystkiego) pójdzie na marne, gdy użytkownik znów złapie infekcję. Źródło infekcji jest na stronach, które wizytuje użytkownik i przy braku uwagi + zabezpieczeń ponownie się tego nabawi. Omawiane to było np tu: KLIK.

 

- Jedna z dróg nabycia infekcji to luki w oprogramowaniu, przede wszystkim Java, i tu u Ciebie widać, że siedzi starsza Java 7 Update 17. W dzisiejszych czasach Java to ser szwajcarski i należy ją bez przerwy aktualizować, bo co wydadzą wersję, to natychmiast okazuje się, że krytyczne exploity.... Najlepiej kompletnie pozbyć się Javy, jeśli nie jest potrzebna (np. używanie OpenOffice.org czy innych aplikacji opartych na Java). Jeśli zaś jest istotna, to przynajmniej w przeglądarkach wyłączyć jej wtyczki i uruchamiać tylko na żądanie.
- Dodatkowo warto blokować reklamy na stronach (redukcja możliwości przypadkowego kliknięcia w coś co ładuje infekcję), np. w Firefox rozszerzeniem Adblock Plus.
- Skuteczna metoda zabezpieczenia to programy wirtualizujące środowisko np. SandBoxie.

 

Jednakże, za kazdym razem ten "uKash" wyglądał u mnie inaczej, wiec nie popełniam wciąż tego samego błędu, a pomimo to w ciągu roku trzy razy z Panią walczyliśmy by usunąć to dziadostwo.

 

Wersji infekcji masa, ale to nie oznacza, że nie jest ładowana tą samą drogą. W systemie może być jedna określona luka i można przez nią załapać z tuzin różnych infekcji i to nawet nie UKASHów. Poza tym, za każdym razem, gdy analizowałam Twój temat, w systemie była stara Java, starsza niż dostępna na owy czas, zalecałam wtedy ogólną aktualizację oprogramowania. Trudno z aktualizacjami nadążyć owszem.

 

Prawie rok temu miałam problem z przegrzewającym się laptopem, w moim watku kilka osób się wypowiadało i nic, Pani zasugerowała odinstalowanie Avast i generalnie problem ustał. Nie mogę znaleźć tego tematu na dzień dzisiejszy, a jeszcze dwa-trzy dni temu czytałam go... Faktem, że temperatura była bardzo wysoka, nie chcę skłamać lecz po Pani wskazówce zeszła do połowy tj.40 z plusem. I od tego czasu nie używam antywirusa, gdyż nikt nie wskazał mi wtedy jaki bedzie odpowiedni, skoro nie Avast. I... po trzech tyg. złapałam uKash. Złapałam drugi, trzeci. Jak Pani dziś pisze, użytkownik "łapie" uKash gdyż ma słabo zabezpieczony komputer. Więc de facto to się kłóci ze wcześniejszymi poradami.

 

To nie stoi w sprzeczności. Należy rozróżnić dwa rodzaje zagadnień:
- Infekcje. Takie tematy mają oczywisty charakter i uwaga się skupia na infekcji + zabezpieczeniach. Ale tu jeszcze wspomnę, że antywirus to nie jest jedyna droga zabezpieczenia. Zabezpieczenie to złożona: zachowanie w sieci, aktualizacje oprogramowania, aplikacje zabezpieczające o innym charakterze niż antywirus (podane przykładowo powyżej blokery reklam i piaskownice).
- Inny problem z systemem lub siecią. Problem może tworzyć antywirus, jako bardzo rozgałęziony obiekt złożony z wielu sterowników i mocno szperający w określonych sferach. Polecenie deinstalacji konkretnego antywirusa (tylko deinstalacja daje pewność ustania jego czynności i wpływu na system) jest związane z określoną sytuacją. Jeśli zostanie uzyskany dowód, że ten konkretny antywirus tworzy skutki uboczne, logicznym jest, że należy się go pozbyć. Ale to nie oznacza, że masz zostać w ogóle bez zabezpieczeń i nie zaopatrzyć się w alternatywę. W takiej sytuacji należy poszukać po prostu innego antywirusa / metod. Nie wspominam o tym w takich tematach, uznając to niejako za oczywistość, bo tematy są rozwiązywane pod konkretnym kątem: problemu z wydajnością a nie zabepieczeń.

Dodatkowo, widzę wyraźnie od jakiegoś czasu, że Twój system ma liczne problemy wydajnościowe. W takim układzie dołożenie procesów antywirusa (bardzo złożone układy) niestety go obciąży. To jest nie do pogodzenia.

 

W tym tygodniu przeleję na Pani konto w KB śmieszne bo śmieszne ale jakieś 100 zł. Aktualnie pracuję i mieszkam w PL i zwyczajnie nie stać mnie na więcej :( Proszę wybaczyć. I chciałabym tylko potwierdzić, czy nr. konta jest aktualny, gdyż ostatni wpis jest z 2011 roku.

 

Bardzo dziękuję. Tak, dane nadal aktrualne.



.

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego, że już mam Java Version 7 Update 21...

Starą odinstalowałam i pobrałam nową, faktem jest, że nie zaglądam na stronę by sprawdzić czy nie ma aktualnej, jasne również, że to wychodzi przy skanowaniu OTL.

 

Log AdwCleaner był wykonany najpierw, później OTL, nie dodam screen'ów z właściwości, który był pierwszy, gdyż log AdwCleaner gdzieś mi "uciekł" i nie mogę go odnaleźć, ale proszę mi wierzyć na słowo.

Wszystkie punkty wykonałam.

 

Być może źle Panią zrozumiałam i wprowadzono mnie w błąd przez pseudo "informatyków. Jednak jak pisałam, u mnie reklamy pojawiały się "od tak" po przez wejście na stronę główną, lub dany artykuł, na kinomaniaku pojawiają się, chcą włączyć dany film... i tu Adblock Plus nie działa, już go kiedyś sprawdzałam. Tam gdzie uporczywie reklamy wyskakiwały rady na to nie było, wp, interia etc wszelkiego rodzaju konkursy, ankiety, zaproszenia do gier.

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego, że już mam Java Version 7 Update 21...

 

W jaki sposób / gdzie sprawdzasz wersję? Dostarczony tu OTL Extras pokazywał 32-bitową wersję:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217017FF}" = Java 7 Update 17

 

No chyba,że aktualizacja Java została wykonana między 5 maja już po zrobieniu raportów OTL (post numer #7) a dniem dzisiejszym.

 

 

Log AdwCleaner był wykonany najpierw, później OTL, nie dodam screen'ów z właściwości, który był pierwszy, gdyż log AdwCleaner gdzieś mi "uciekł" i nie mogę go odnaleźć, ale proszę mi wierzyć na słowo.

 

Logi przeczą temu.

 

1. O zmianach mówiłam. Log z OTL ma charakterystyczne braki, nie ma modyfikacji, które zrobił AdwCleaner (wycinał Ask Toolbar z preferencji Firefox)

 

2. Czasy wykonania w nagłówkach obu raportów, AdwCleaner uruchomiony po a nie przed OTL:

 

# AdwCleaner v1.609 - Logfile created 05/08/2013 at 07:53:49

 

vs.

 

OTL logfile created on: 8-5-2013 7:16:00 - Run 4

 

Nie rozumiem też o czym mówisz z "uciekającym" logiem AdwCleaner, bo log przecież dostarczyłaś w poście #9. To jest dokładnie log z usuwania, o który mi chodziło.

 

Ale teraz mnie oświeciło dodatkowo, używasz potwornie stary AdwCleaner 1.609! Ten program jest już w znacznie nowszej wersji (bieżąca to 2.300), która usuwa więcej. Program za każdym razem należy pobierać od nowa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem też o czym mówisz z "uciekającym" logiem AdwCleaner, bo log przecież dostarczyłaś w poście #9. To jest dokładnie log z usuwania, o który mi chodziło.

 

Ale teraz mnie oświeciło dodatkowo, używasz potwornie stary AdwCleaner 1.609! Ten program jest już w znacznie nowszej wersji (bieżąca to 2.300), która usuwa więcej. Program za każdym razem należy pobierać od nowa.

 

Chodzi mi o to, że nie mogę go znaleźć na dysku, a dodałam bezpośrednio po restarcie. I być może się mylę, gdyż faktycznie patrząc po godzinie wykonania loga OTL był pierwszy... Ale szłam wg punktów i AdwCleanar był pierwszy, następnie OTL, więc kompletnie nie wiem dlaczego wyszło odwrotnie :(

Mam ponownie wykonać #2 punkt z AdwCleaner z nowej wersji?

 

Wersje javy sprawdzam tu

 

http://java.com/pl/
owszem Java dzisiaj tj 8 maja była aktualizowana.
Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to, że nie mogę go znaleźć na dysku, a dodałam bezpośrednio po restarcie.

 

AdwCleaner zawsze automatycznie tworzy logi na dysku C:\ i nic nie trzeba ręcznie zapisywać. Dostarczony tu log AdwCleaner pokazuje, że na C są aż 4 logi aktualnie, w tym stare jeszcze z roku 2012:

 

AdwCleaner[R1].txt - [8721 octets] - [16/06/2012 19:39:24]

AdwCleaner[s1].txt - [7871 octets] - [24/06/2012 13:05:46]

AdwCleaner[s2].txt - [1242 octets] - [13/07/2012 00:12:50]

AdwCleaner[s3].txt - [1302 octets] - [13/07/2012 13:50:41]

AdwCleaner[s4].txt - [1570 octets] - [08/05/2013 07:53:49]

 

########## EOF - C:\AdwCleaner[s4].txt - [1698 octets] ##########

 

Mam ponownie wykonać #2 punkt z AdwCleaner z nowej wersji?

 

Pobierz najnowszą, uruchom, ale wybierz opcję Szukaj a nie Usuń i tylko log zaprezentuj. Może nic więcej nie zostanie wykryte i nie ma sensu "męczyć" systemu. Dlatego na początek tylko skan w trybie Szukaj bez żadnych zmian. Logiem wynikowym powinien być plik C:\AdwCleaner[R2].txt.

 

 

owszem Java dzisiaj tj 8 maja była aktualizowana.

 

To wszystko wyjaśnia.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

http://wklej.org/id/1033538/

 

Dodatkowo ciekawa sprawa w miejsce ikony AdwCleaner na pulpicie pojawił się ten plik FIX.REG

 

I już w ogóle nie było tego programu w systemie, zaszło to po restarcie. Czyli była ikona programu i plik FIX.REG, po resecie była ikona nie było pliku, po następnym restarcie odwrotnie jest plik nie ma w ogóle programu i skrótu... Aktualnie jest i plik na pulpicie i nowa ikona po instalacji.

Odnośnik do komentarza

Nowsza wersja AdwCleaner znalazła więcej śmieci, czyli:

1. Uruchom AdwCleaner i tym razem zastosuj opcję Usuń.

2. Po tym uruchom plik FIX.REG.

3. Pozostałe czynności już wyliczałam.

To tyle w kwestii czyszczenia.

 

Dodatkowo ciekawa sprawa w miejsce ikony AdwCleaner na pulpicie pojawił się ten plik FIX.REG

 

I już w ogóle nie było tego programu w systemie, zaszło to po restarcie. Czyli była ikona programu i plik FIX.REG, po resecie była ikona nie było pliku, po następnym restarcie odwrotnie jest plik nie ma w ogóle programu i skrótu... Aktualnie jest i plik na pulpicie i nowa ikona po instalacji.


Czy na pewno ich nie było? Jak to sprawdzałaś: patrząc na ekranowy Pulpit czy wprost w folderze C:\Users\niutka\Desktop? Plik FIX.REG sam nie mógł zniknąć, prędzej się nasuwa, że był niewidoczny. Ten opis mi sugeruje, że "ruszały się" ikony na Pulpicie i mogły się przemieścić poza krawędź widoczności ekranu.



.

Odnośnik do komentarza

Log z usuwania

http://wklej.org/id/1033576/

 

Uruchomiłam plik FIX, pojawiły się podobne komunikaty jak wcześniej. Plik dalej widnieje na Pulpicie. Tak jak wspomniałam po prostu wymieniły się miejscami, i również na bank nie było ikony AdwCleaner w folderze Desktop. Nie mam wiele ikon na pulpicie, także nie mogły się tak przesunąć, że były dla mnie niewidoczne. Nie wiem, może to mało istotne, ale jednak... nim pobrałam nową wersję wymienianego programu stara zniknęła.

 

Tak abstrahując, w radiu amerykańskim i polskim mówiono o nowym wirusie zagrażającym naszym komputerom. 1,5 roku temu również FBI ostrzegało przed "uKASH". Strach się teraz bać...

Odnośnik do komentarza

Uruchomiłam plik FIX, pojawiły się podobne komunikaty jak wcześniej. Plik dalej widnieje na Pulpicie.

 

Ale plik FIX.REG sam nie znika. Jeśli on ma być usuwany, to ręcznie to musisz zrobić.

 

I to by było na tyle.

 

 

Nie mam wiele ikon na pulpicie, także nie mogły się tak przesunąć, że były dla mnie niewidoczne.

 

Niekoniecznie obszar musi być zajęty "na full", by ikona zapodziała się poza krawędzią widoczności. Było tu coś takiego nawet na forum. Ale już nieważne.

 

 

 

.

 

Odnośnik do komentarza

Ale plik FIX.REG sam nie znika. Jeśli on ma być usuwany, to ręcznie to musisz zrobić.

 

I to by było na tyle.

 

Ok, wszystko jasne. Również uważam, że temat do zamknięcia.

Jeśli w wolnej chwili znajdzie Pani czas na przejrzenie innego mojego tematu o którym nawet Pani tu wspominała to będę bardzo wdzięczna... dodatkowo mam problem w dziale XP.

 

P.S

Odezwę się już na PW, potwierdzając czy wpłata doszła.

 

Pozdrawiam

Z wyrazami szacunku

malutka

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...