Skocz do zawartości

TrueCrypt - Poradnik


Tores

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szukałem nieco w internecie (może jak zwykle nie znalazłem) poradnika do TrueCrypta. Zależy mi na języku polskim, bo niewiarygodnie ułatwia pracę. Nie rozumiem do końca wszystkich funkcji tego programu, wiec będę wdzięczny za napisanie poradnia do niego.

W sieci można znaleźć spolszczenie...jest np. na DP...nie używam wszystkich jego funkcji - korzystam tylko z szyfrowanych kontenerów - więc, jak cos będziesz chciał wiedzieć, napisz na PW...postaram się pomóc. Dysków nie szyfrowałem, bo czytałem na różnych forach, że można sobie narobić niechcący problem.

Odnośnik do komentarza

Wiem, ichito.

Mi chodziło o to, żeby zaszyfrować folder ze zdjęciami na pen drivie. Niechcący zaszyfrowałem cały pen i co za tym idzie, chcąc je obejrzeć na innym komputerze musiałbym instalować True Crypta. Teraz szyfruję tylko TEN jeden plik (kontener), do którego później wrzucę folder ze zdjęciami, a pliki z True Crypta pozostawię niezaszyfrowane.

Pojawił się jednak jeden problem. Otóż: zaszyfrowałem pendrive (w całości), a następnie coś zrobiłem (najgorsze jest to, że nie pamiętam co). W każdym bądź razie nie odszyfrowałem go, tylko zrobiłem coś innego. Tak czy siak mam do niego dostęp bez podania hasła. Jednak w Moim Komputerze pendrive wyświetlał mi się jako: "PATRIOR H" a teraz tylko "Dysk Wymienny H" Da się jakoś przywrócić do poprzedniego stanu (PATRIOT H)?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...