Skocz do zawartości

Wolne działanie komputera, słaby zasięg wi-fi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Posiadam laptopa, który ma już swoje lata - kupiony, z tego co pamiętam, w 2007 roku, był intensywnie wykorzystywany. Ostatnimi czasy pojawiają się z nim dwa problemy:

 

Po pierwsze zaczyna wolno działać, ma problemy z obsługą większej liczby programów. Gdy pracuję na Excelu, rozszerzenie formuły na większą liczbę komórek zabiera czasami dłuższy czas, czasami wywraca program. Często też nie radzi sobie z obsługą Chrome, gdy na stronie są komponenty Flashowe często zaczyna mocno myśleć, zużywa blisko 100% procesora na wybranej karcie i dopiero po zamknięciu karty jako tako wraca do normalnej pracy. Dodatkowo nawet z małą liczbą otwartych programów działa wyjątkowo wolno, a czyszczenie, czy defragmentacja nie pomaga.

 

Drugim problemem jest zasięg wi-fi - znacząco spadła siła odbioru sygnały, czasami znajdując się metr od routera system pokazuje słaby zasięg. Jeszcze niedawno mogłem spokojnie korzystać z internetu w drugim pokoju, w tej chwili muszę ograniczać się do pomieszczenia w którym stoi router. Co ciekawe, gdy system jest niepołączony to pokazuje pełen zasięg sieci, a chwile po połączeniu zasięg znacząco słabnie. Nie jest to wina routera, gdyż dzieje się tak również w pracy.

 

Chciałbym ustalić, czy problem leży w wieku sprzętu, czy też jakieś złośliwe oprogramowanie utrudnia mi pracę z komputerem. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

 

W załączniku logi z OTL oraz GMER (rzeczywiście nie żartowaliście z tymi kilkoma godzinami). EDIT: logi wyciąłem po stwierdzeniu braku infekcji - zawierają dane wrażliwe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuję za sprawdzenie logów.

 

Zgodnie z poleceniem usunąłem Avasta - użyłem programu aswclear.exe. Po ponownym włączeniu komputera jest zauważalnie lepiej jeżeli chodzi o wydajność komputera, również jego praca jest znacznie cichsza. Czy polecicie jakiś lżejszy program antywirusowy?

 

Problem z zasięgiem wi-fi pozostał bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...