Skocz do zawartości

2 x Taki sam adres MAC


dragolice

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tego pewien, że chodzi o MAC Address modemu.

No to ja bym nie był, przynajmniej w przypadku Astera, ano dlaczego? Bo mam możliwość zamiennego połączenia, mogę podłączyć kabel albo pod modem albo pod dekoder cyfrowy, dekoder cyfrowy nie ma połączenia z modemem, tak więc teoria MAC adresu z modemu upadła, cały czas mowa o Asterze, w przypadku tego dostawcy nie powinieneś mieć chyba problemów z Asterem, w Zamościu raczej go nie uświadczysz, generalnie cała ściana na wschód od W-wy jest całkiem pominięta przez Astera, od Bałtyku aż po Bieszczady.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No nic przed chwilką sprawdziłem na drugim kompie "niedziałający MAC" i... neta nie było. Cholerka co tu się spierdzieliło, nie wiem ;/ Wirów nie ma, pytałem się w dziale malware i nie stwierdzili infekcji. Co robić... ?

Nie wiem czy to wyklucza winę routera ale gdy podłączę kabel bezpośrednio pod modem neta dalej nie ma. Nawet na tym działającym MAC O_O (sprawdzane na kompie z niedziałającym MAC firmowym zamienionym na ten który działa).

(Przy okazji k lite też zaktualizowałem.)

Odnośnik do komentarza

Zainstalowane... znów musiałem zmieniać MAC żeby mieć internet. Coś się chyba poprawiło już nie pisze ograniczenie lub brak łączności tylko jest normalnie bez tego wykrzyknika na połączeniu lokalnym, ale neta jak nie było tak nie ma...

Zauważyłem jeszcze coś:

Dawno temu było "Połączenie lokalne"

Po instalacji sterów tych co podał @3oo pojawiło się "Połączenie lokalne 2"

Teraz po instalacji sterów jest "Połączenie lokalne 3"

Jeszcze pytanko:

Czy to możliwe że mi usunęło firmowy MAC z karty sieciowej i podmieniło na jakieś gówno co nie działa ??!

Odnośnik do komentarza

Do tej pory nie interesowałem się tym tematem, ale tak z nudów zajrzałem, więc napiszę co myślę. Więc tak wg. mnie obstawiał bym opcję markaW, tzn. chodzi tu o klonowanie MAC, do numeru na który jest przydzielany internet, Dialog nie jest chyba kablówką a raczej czymś w rodzaju TP, więc internet powinien mieć przydzielany na modem, po nr. MAC kart sieciowych przydzielają sieci osiedlowe w których nie ma modemów a podłączenie jest tylko kablem do gniazdka, lub ewentualnie dają internet tylko i wyłącznie na jeden komputer w domu. Ciekawi mnie tylko fakt że router jest DSL, czy nie powinien być ADSL, ale to chyba nie ma za bardzo znaczenia.

Jeżeli w routerze ustawi się włączone DHCP i będzie przydzielać IP automatycznie to MAC kart sieciowych w kompach nie ma znaczenia, zwróć uwagę, w poście #7 na 3 screenie DHCP Client, tam jest widoczny podłączony Twój komputer, jego MAC, i przydzielone IP, jeżeli podepniesz inny komputer i odświeżysz to powinien tam się pokazać inny MAC.

A tak w ogóle to jest to połączenie kablowe, czy radiowe, bo WiFi na routerze również jest włączone?

Odnośnik do komentarza

połączenie kablowe router to tp link WR340G. Zastanawiam się czy po prostu dialog nie zablokował u siebie jednego numeru MAC widząc że z jednego modemu idzie internet na 2 numery MAC (np. wyglądało to tak jakby ktoś mi chciał podpieprzyć neta). Hmm ale to by się tak nagle stało po aktualizacji sterowników?.... nie wiem nie znam się tylko próbuję to jakoś ogarnąć .

 

Na dobrą sprawę na próbę możesz wpisać losowy MAC i zobaczyć co będzie wtedy, ale nie sądzę, by to było to

 

A z tym losowym numerem MAC nie zaszkodzi chyba spróbować. Możesz podać jakiś ?

 

Może dokładniej opiszę jak wygląda u mnie połączenie.

 

Neta mam z puszki (w budynku zamontowana). Dalej net idzie kablem do mojego domu. Następnie przy zakończeniu tego kabelka co wychodzi z puszki jest takie plastikowe pudełeczko do którego podłączony jest kabel DSL i taka przejściówka do której jest podłączony telefon. Dalej kabelek DSL idzie do modemu a z modemu idzie kabel do routera oraz z drugiego gniazda modemu idzie kabel do dekodera (mam tv z dialogu). No i z routera idzie net na 2 kompy.

Odnośnik do komentarza

No i wytłumacz jeszcze co to oznacza że Ci się zepsuł jeden numer MAC, jak to napisałeś na początku.

W dalszym ciągu zwróć uwagę na to co napisał marekW, wszystko zależy od tego jak Dialog przydziela internet, czy na MAC karty sieciowej czy modemu, jeżeli jest to przydzielane na MAC karty to będziesz miał neta tylko na jednym kompie z tą kartą i aby mieć neta na dwa kompy MAC tej karty musisz przypisać dla routera.

Nie potrzebnie bawisz się w te kombinacje z MAC-iem, jeżeli już robisz coś takiego to chyba powinieneś w routerze ustawić filtrowanie na MAC i wpisać odpowiednie numery na przydzielanie IP, lub nadać stałe.

Odnośnik do komentarza

1. Przyjmij, że ikonka "połączenie lokalne 3" jest tym bazowym. Na pozostałych wykonaj PPM na ikonce 'lokalne połączenie' > Właściwości i tam wyczyść pola wyboru 'Pokaż ikonkę blablabla' oraz 'Powiadamiaj mnie blablabla'. Oczywiście "połączenie lokalne 3" ma mieć obie opcje włączone!

2. Usuń do kosza wszystkie skróty "połaczenia loklne" za wyjątkiem tego bazowego.

3. Swoje teorie spiskowe zweryfikuj praktycznie a nie teoretycznie... tj. wyczyść MAC na tym kompie, na którym go zmieniałeś. Podłącz go bezpośrednio do modemu. Jeśli nie będzie netu pierwsze co zrób to PPM na ikonce "połączenie lokalne 3" > Napraw. Jeśli nie będzie netu zresetuj modem i poczekaj aż się podniesie..., obserwuj ikonkę netu w trayu. Jeśli nadal nie będzie netu to spróbuj jeszcze raz PPM na ikonce "połączenie lokalne 3" > Napraw. Jeśli to nic nie da to... powtórz to samo z drugim kompem.

IMHO po podłączeniu kompa bezpośrednio do modemu nie powinno być problemów z netem. Czasem jednak - już o tym wspomniałem - modem pamiętam poprzedni nr MAC i bez zresetowania modemu możesz siedzieć i dumać przez całe życie. :P Jeśli na którymś z tych dwóch kompów po wykonaniu tej samej procedurki nie będziesz miał neta to będziesz mógł złapać za telefon do przy... pff... providera.

 

IMHO u Ciebie błąd gdzieś tkwi w konfiguracji rutera. Pytałem o to kto konfigurował u Ciebie "sieć" i to jego spytaj jak rozwiązać problem. Ja obstawiam, że po prostu ta osoba zmieniła MAC na drugim kompie i tyle. Na Twoje nieszczęście, o czy dwukrotnie się przekonałeś, instalacja sterowników czyści zmieniony programowo MAC - bo tak rozumiem Twoje wywody. :) Oczywiście podłączając potem ruter też powinieneś profilaktycznie zresetować modem.

Również jestem zdania, że Twojego providera interesuje tylko MAC modemu. Tak jest w przypadku np. Vectry. Podłączyć mogę dowolny komputer do modemu. Jeśli nie mam netu to zmieniam programowo MAC. Jeśli to nie działa resetuję modem. I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

Ehh no wiesz.. wtedy się jeszcze nie interesowałem sieciami więc moje rozumowanie było takie: coś co nie działa = jest zepsute :P Chodziło mi o to że net działa na jednym MAC a na drugim nie.

No niestety nie wiem jak mi przydzielają neta. Tego mogę się dowiedzieć tylko od dialogu ?

 

i aby mieć neta na dwa kompy MAC tej karty musisz przypisać dla routera.

 

To może być niezły pomysł.

 

Edit.

 

Nie widziałem odpowiedzi @3oo zaraz to wykonam i powiadomię o efektach.

Odnośnik do komentarza

Więc tak. Zmieniłem MAC na firmowy, podłączyłem kabel od kompa pod modem, zresetowałem modem (wyłączyłem i włączyłem po 5 sek.). Pojawił się żółty wykrzyknik na połączeniu lokalnym. Użyłem napraw efekt na screenie. Przy próbie normalnego połączenia przez połączenie szerokopasmowe wyskakuje błąd (screen)

Dzięki za dotychczasowe próby pomocy, choć sytuacja wydaje się być beznadziejna. Hmm przy instalacji routera (z bratem instalowałem) trzeba było tylko podać typ połączenia i nazwę użytkownika + hasło. Zabezpieczyliśmy też sieć wifi hasłem to wszystko co robiliśmy.

post-532-004249500 1288436815_thumb.png

post-532-098243600 1288436827_thumb.png

post-532-041967700 1288436852_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że nie wiem o co tym myśleć. Spróbuj jeszcze przywrócić te usunięte ikonki połączeń lokalnych i po kolei na każdej wykonać Napraw, obserwując efekty. Podobny komunikat również mi wyskakiwał, ale reset modumu załatwiał problem. Tyle, że ja nie miałem raczej połączenia przez WAN.

 

Odnośnie błędu 678:

http://support.microsoft.com/kb/892889/pl

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Niestety ten sam efekt. Wiem że ta cała zamiana numerów MAC to nie tędy droga, ale spróbowałem również zmiany MAC programowo na ten działający i podłączeniu bezpośrednio pod modem. Moim oczom znów ukazał się żółty wykrzyknik. "ograniczenia lub brak łączności" na połączeniu lokalnym...

 

  1. Kabel sieciowy jest odłączony. wykluczone
  2. Modem został wyłączony. wykluczone
  3. Sterowniki modemu są uszkodzone. aa nie wiem
  4. Oprogramowanie inwigilacyjne (spyware) jest uruchomione na danym komputerze i powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie połączenia. wykluczone
  5. Konieczna jest naprawa interfejsu Winsock. już to robiłem jakiś poleceniem w cmd (chyba że to nie to było)
  6. Oprogramowanie zapory innej firmy blokuje połączenie. wykluczone (nie mam zapory, sama avira + ta zaporka na routerze)

Odnośnik do komentarza

Sprawdź jeszcze kroki 9 i dodatkowe (za wyjątkiem: "Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów").

O ile to nie ustawienia na routerze, których tak usilnie nie chcesz dać wyczyścić, lub problem sprzętowy, to to jakaś czarna magia jest. :)

//EDIT

 

Możesz podać jakiś ?

Wszystko pomiędzy 00:00:00:00:00:00 a FF:FF:FF:FF:FF:FF z niewielkimi wyjątkami (możesz poczytać o ARP - http://tools.ietf.org/html/rfc826), czyli np.

 

01:23:45:67:89:AB

FE:CD:BA:98:76:54

12:35:22:43:24:32

 

Nie wiem, nie chce mi się dalej wymyślać :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...