Skocz do zawartości

2 x Taki sam adres MAC


dragolice

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeh już mam styka... Znowu kombinowałem z tym dhcp i nie było neta. Tym razem router uznał adres ip 198.168.1.100 bo już 198.168.1.1 nie chciał zaskoczyć.

Tak to była maska podsieci... sory ale już kompletnie zgłupiałem... Wpisałem na sztywno i nic. Zero efektu ... Z tym routerem i ustawieniami fabrycznymi qwolałbym uważać bo wogólę neta nie będę miał. Tylko dlaczego to się stało nagle po aktualizacji sterowników ;// Odinstalowanie sterów karty sieciowej coś pomoże?

 

Typ zdarzenia: Ostrzeżenie

Źródło zdarzenia: Dhcp

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 1007

Data: 2010-10-23

Godzina: 14:48:05

Użytkownik: Brak

Komputer: M2

Opis:

Komputer ma automatycznie skonfigurowany adres IP dla karty sieciowej o adresie 9F71D98F1300. Używanym adresem IP jest 169.254.252.180.

 

Ten 9f mój normalny MAC który nie działa...

Jeszcze coś. Dlaczego nagłowek błędu to DHCP skoro go w routerze wyłączyłem?

 

Dziennik zdarzeń znowu wzywa o pomoc.

 

 

Typ zdarzenia: Ostrzeżenie

Źródło zdarzenia: ASP.NET 2.0.50727.0

Kategoria zdarzenia: Setup

Identyfikator zdarzenia: 1020

Data: 2010-10-15

Godzina: 12:58:44

Użytkownik: Brak

Komputer: M2

Opis:

Updates to the IIS metabase were aborted because IIS is either not installed or is disabled on this machine. To configure ASP.NET to run in IIS, please install or enable IIS and re-register ASP.NET using aspnet_regiis.exe /i.

 

Typ zdarzenia: Informacje

Źródło zdarzenia: ASP.NET 2.0.50727.0

Kategoria zdarzenia: Setup

Identyfikator zdarzenia: 1019

Data: 2010-10-15

Godzina: 12:58:44

Użytkownik: Brak

Komputer: M2

Opis:

Finish registering ASP.NET (version 2.0.50727.0). Detailed registration logs can be found in C:\DOCUME~1\Marcin\USTAWI~1\Temp\ASPNETSetup_00000.log

 

Typ zdarzenia: Informacje

Źródło zdarzenia: ASP.NET 2.0.50727.0

Kategoria zdarzenia: Setup

Identyfikator zdarzenia: 1017

Data: 2010-10-15

Godzina: 12:58:32

Użytkownik: Brak

Komputer: M2

Opis:

Start registering ASP.NET (version 2.0.50727.0) (internal flag: 0x00000406)

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do ostrzeżenia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Automatic_Private_IP_Addressing

 

Tym razem router uznał adres ip 198.168.1.100 bo już 198.168.1.1 nie chciał zaskoczyć.

Bo 192.168.1.1 to adres routera.

 

Jeszcze coś. Dlaczego nagłowek błędu to DHCP skoro go w routerze wyłączyłem?

DHCP na routerze jest niezależne od APIPA (patrz link wyżej).

 

Masz na kompie serwer IIS?

Odnośnik do komentarza

A brat 200 km stąd wpada raz do roku i on z tego kompa nie korzysta. Zainstalował i wywalić zapomniał...

Ja Twojego komputera nie widzę i trochę trudno mi pomóc...

Staram się opisać sytuacje jak najdokładniej. Trochę ciężko będzie przekładać kable jak chce się ktoś do neta dostać.

Zależy mi na tym aby coś z tym kompem zdziałać... Nie wiem czy to coś pomoże mam SVI więc mogę przywrócić system ale wszystkie stery instalacje wcześniejsze szlag trafi.

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

dragolice

 

Czy ja mogę nieśmiało zapytać kto konfigurował wcześniej Twoją "sieć"? :) I oczywiście kombinując ze zmianą MAC na ruterze wyczyściłeś wcześniej ten wpisany ręcznie MAC na kompie? Po zmianie MAC rutera proponuję profilaktycznie zresetować modem. Nie wiem jak w Twoim przypadku, ale np. w przypadku Vectry pamięta on poprzedni MAC.

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się czytać całego wątka, ale każdy router ma na naklejce napisany fabryczny MAC, nie ma możliwości aby dwa komputery w tej samej sieci pracowały poprawnie z tym samym MAC'iem, napisałem poprawnie bo w pewnym stopniu jest to możliwe ale to ile pakietów zginie po drodze to inna kwestia dyskryminująca taka ewentualność. W większości przypadków dla providera jest obojętne ile jest kompów w domu, przydziela pasmo dla danego MAC adresu z karty sieciowej z komputera przy uruchamianiu usługi, a ten prostym sposobem (oczywiście możliwe jest to tylko w routerach, które taką możliwość dają) klonuje się do routera i po sprawie, isp widzi właściwy mac i tyle go interesuje, o resztę martwisz się Ty, nie ruszając MAC adresów kart sieciowych w komputerach w sieci.

Odnośnik do komentarza

Z tego, co widzę, to dostęp do sieci na routerze jest. A jeśli nawet ISP sprawdza hosta po MAC (z czym dawno się nie spotkałem), to i tak w tym przypadku chyba nikt tego na routerze nie zmieniał, więc klonowanie MAC możemy w spokoju zostawić. Problem się zaczyna pomiędzy routerem a komputerami w domu. Więc albo konfiguracja routera, albo ustawienia na kompach. Tyle, co pamiętałem, że problemy może sprawiać, to już wyeliminowane, chyba, że coś jeszcze na owym TP-Linku zostało, dlatego usilnie proszę o przywrócenie do ustawień fabrycznych. Zmieniałem MAC setki razy i nigdy nie miałem problemów, często nawet wykonywane jest na komputerze ponowne łączenie, jeśli podana jest sieć, z którą komputer ma się automatycznie połączyć.

 

Ze strony tablicy ARP też nie powinno być problemów, chociaż...

 

Uruchom Wiersz poleceń, wpisz:

 

arp -d *

netsh int ip reset reset.log

netsh winsock reset

ipconfig /flushdns

 

Potem restart komputera.

 

-----------------------------

 

Jeśli problemu nie uda się całkowicie rozwiązać, to można by go obejść przez próbę zmiany MAC na tym drugim kompie.

Odnośnik do komentarza

Wolę informować na bieżąco. Wpisałem 1 komendę podaną przez Ciebie i oto co wyskoczyło (MAC firmowy):

 

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

 

C:\Documents and Settings\Marcin>arp -d *

Określony wpis nie został znaleziony.

 

C:\Documents and Settings\Marcin>arp -d *

Określony wpis nie został znaleziony.

 

C:\Documents and Settings\Marcin>

Odnośnik do komentarza

OTL

 

Dysk K to pendrive na którym był SALITY nie wiem dlaczego są wpisy mountpoints2 dawałem logi do analizy po wykryciu. Avira zablokowała działanie i wyglądało na to że po wszystkim...

 

EDIT.

 

Przypomniało mi się. Podpinałem kartę pamięci jakieś tam wiruski pendivowe były avira także wszystko wyczyściła. A wpisy zostały. Udać się z tymi logami do działu malware?

defogger_disable.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
K-lite hmmm po prostu usunąć i zainstalować nową?

Możesz usunąć, ale z tego, co pamiętam, to on przy instalacji automatycznie pozbędzie się starej wersji.

 

No i jeszcze pozostaje sprawa przepisania MAC na drugi komputer...

Dokładniej: z tamtego na Twój i próba modyfikacji na tamtym.

Jeśli Twój przyjmuje tylko jeden adres MAC, to może tamten zaakceptuje inne...

 

I oczywiście do wykonania tam (z prawami administratora) te same polecenia, co Ci dzisiaj podałem.

Odnośnik do komentarza

Tak czytam ten temat i mam dziwne wrażenie, że jednak nie wszystko zostało zrobione w przypadku ręcznego ustawienia połączenia (nie podano DNSów).

Spróbuj jeszcze zrobić tak:

1. Na pierwszym komputerze w konfiguracji połączenia wpisz:

Adres IP: 192.168.1.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.1

 

W ustawieniach DNS wpisz adresy podane przez providera, lub jakieś inne, których używasz np. dla OpenDNS będzie to wyglądało tak:

Preferowany adres DNS: 208.67.222.222

Alternatywny adres DNS: 208.67.220.220

2. Na drugim komputerze w konfiguracji połączenia wpisz:

Adres IP: 192.168.1.3

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.1

 

W ustawieniach DNS wpisz te same adresy, co w poprzednim punkcie, czyli dla OpenDNS będzie to wyglądało tak:

Preferowany adres DNS: 208.67.222.222

Alternatywny adres DNS: 208.67.220.220

 

DHCP na routerze możesz zostawić włączone, nie powinno ono w niczym przeszkadzać. Sprawdź, czy tak ustawione połączenie będzie działać. Po wprowadzeniu zmian warto zresetować połączenie (tak dla pewności, bo Windows czasem potrafi pamiętać stare ustawienia). Zobacz, czy wtedy wszystko będzie działać.

Odnośnik do komentarza

A jeśli nawet ISP sprawdza hosta po MAC (z czym dawno się nie spotkałem),

To jak w takim razie ISP kontroluje czy odbiorca to ten właściwy odbiorca? Przykładowo wyjechałem z chałupy na kilka tygodni? Bo naprawdę nie wiem. Czyżby był dla nich istotny tylko MAC i CMAC modemu kablowego? Mam tu na myśli przykładowo Astera.

I po kiego w takim razie ta cała zabawa z MAC'ami w sieci w tym temacie była?

Odnośnik do komentarza

TP - usługa jest przypisana do numeru telefonu. Ja tylko podaję login (xxxxxxxx@neostrada.pl) i hasło.

Netia - z tego, co wiem, jako że idzie to po łączach TP, to się tym oni mają zająć (dla ostatecznego odbiorcy sprawa prezentuje się jak w TP), tak mi swego czasu konsultant tłumaczył, chociaż nie wiem, czy im wierzyć :)

Aster - pojęcia nie mam, nigdy nie korzystałem.

 

Jeśli chodzi o ten temat: jak rozumiem wszystko się pieprzy w LAN-ie, między routerem a komputerami. Bo kolega cały czas próbuje zmienić MAC komputera, a nie routera, który jest stały.

 

Dla mnie tu już nic nie jest oczywiste.

 

Sevard - wiedziałem, że o czymś zapomniałem... ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...