Skocz do zawartości

Nie działa autouruchamianie aplikacji z folderu autostart


Ripper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z automatycznym uruchomieniem niektórych aplikacji z folderu autostart.

Są to następujące programy:

-Speedfan, od razu mówię, że nie widziałem w jego ustawieniach stosownej opcji.

-Menedżer Realtek HD Audio, zaznaczona jest opcja pokazuj w pasku powiadomień i nic to nie zmienia.

-GammaAdjuster, mimo posiadania stosownej opcji nie może się w ogóle automatycznie uruchomić.

Mam jeszcze w folderze autostartu programy, które uruchamiają się bez problemu Baterry Care i Portable Apps.

Zapomniałbym korzystam z antywirusa avast free w najnowszej wersji i sprawdzałem, żaden z tych programów nie został zablokowany.

W msconfig aplikacje powtarzają się kilka razy. Da się tę listę oczyścić ze zbędnych wpisów?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raport z OTL niepotrzebnie przestawiony na 180 dni, trzymaj się zaleconej konfiguracji na 30, posiada masę bezużytecznych danych.

 

 

W msconfig aplikacje powtarzają się kilka razy. Da się tę listę oczyścić ze zbędnych wpisów?

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wejdź do klucza wpisów wyłączonych w msconfig:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupfolder

 

Usuń z prawokliku wpisy, o które Ci chodzi. Na razie mowa o wyłączonych. A dlatego, gdyż:

 

 

Są to następujące programy:

-Speedfan, od razu mówię, że nie widziałem w jego ustawieniach stosownej opcji.

-Menedżer Realtek HD Audio, zaznaczona jest opcja pokazuj w pasku powiadomień i nic to nie zmienia.

-GammaAdjuster, mimo posiadania stosownej opcji nie może się w ogóle automatycznie uruchomić.

Mam jeszcze w folderze autostartu programy, które uruchamiają się bez problemu Baterry Care i Portable Apps.

 

Log OTL przeczy temu, że nie uruchamiają się aplikacje. W procesach są załadowane dwa z trzech, o których mówisz:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2012-09-26 18:41:43 | 000,191,488 | R--- | M] () -- E:\resztki\GA\GammaAdjuster.exe

PRC - [2012-09-12 09:32:32 | 004,679,672 | ---- | M] (Almico Software (www.almico.com)) -- C:\Program Files\SpeedFan\speedfan.exe

 

Widzę skróty na dysku, o których mowa, jak rozumiem są utworzone ręcznie przez Ciebie:

 

[2013-04-14 16:36:45 | 000,001,518 | ---- | C] () -- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\RtHDVCpl.lnk

[2013-04-14 16:36:45 | 000,001,142 | ---- | C] () -- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\BatteryCare.exe.lnk

[2013-04-14 16:36:45 | 000,001,009 | ---- | C] () -- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\GammaAdjuster.lnk

[2013-04-14 16:36:45 | 000,000,931 | ---- | C] () -- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Start.lnk

 

 

Wstępnie:

 

1. GammaAdjuster: próbujesz uruchamiać dwa razy. On już ma główny wpis startujący przez rejestr (a nie folder Startup):

 

O4 - HKLM..\Run: [GammaAdjuster] E:\resztki\GA\GammaAdjuster.exe ()

 

Zostaw ten wpis, a wyrzuć właśnie skrót: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\GammaAdjuster.lnk. Po tym sprawdź co się dzieje z tym konkretnym wpisem. Jeśli ścieżka E:\resztki\GA\GammaAdjuster.exe ma być inna, to się poprawi w rejestrze.

 

2. Realtek: chyba powinien startować raczej przez rejestr a nie folder Startup. Pierwszy z brzegu przykład z cudzego raportu jak to wygląda:

 

O4 - HKLM..\Run: [RTHDVCPL] C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtHDVCpl.exe -s File not found (tu komentarz: "not found" to pozory, to przekłamania skanu, bo jest parametr -s na końcu)

 

Czyli w rejestrze:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"RtHDVCpl"="C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtHDVCpl.exe -s"

 

I mnie interesuje wersja sterownika Realtek High Definition Audio Driver, bo może to jest wada wersji. Tu ostatni komentarz mówi o tym: KLIK. Na razie pozbądź się kompletnie skrótu C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\RtHDVCpl.lnk z dysku.

 

3. SpeedFan: Co to za wersja SpeedFan? Wg daty komponentu w procesach (2012-09-12) nie jest to najnowsza wersja: KLIK. Poza tym, uruchamianie przez zwykły skrót w Startup prawdopodobnie i tak niepełnowartościowe (brak odczytu wszystkich danych), gdyż komplet wymaga uprawnień administracyjnych. W takim przypadku SpeedFan raczej należałoby zaplanować w Harmonogramie zadań.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No "niby" się włączają, ale w menedżer w uruchomionych procesach i ich nie pokazuję. Jeśli chodzi o realtek to mam chyba aktualną wersję sterownika 6.0.1.6662 zaznaczona jest pokazuj ikonę w obszarze powiadomień. Spedfan w był w wersji 4.47 teraz aktualizuję go.

W rejestrze znajduję się tylko jeden wpis: C:^ProgramData^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^GA.lnk

Odnośnik do komentarza

W rejestrze znajduję się tylko jeden wpis: C:^ProgramData^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^GA.lnk

 

Tak, wiem. Widzę to w raporcie OTL. Jak mówiłam: tylko kosmetyka wyłączonych na razie.

 

 

No "niby" się włączają, ale w menedżer w uruchomionych procesach i ich nie pokazuję.

 

Nie rozumiem o co chodzi z menedżerem, bo raport OTL pokazuje pracujące procesy (czyli to co powinien widzieć menedżer zadań Windows). Opisz bliżej co masz na myśli.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Menedżer zadań windowsowski nie wykazuję tych procesów nawet z zaznaczeniem pokaż procesy wszystkich użytkowników. Alternatywny menedżer, którego używam System Explorer też ich nie  "widzi", ale w zakładce autostart widać wpisy dot. realtek'a, są nawet dwa. screen

Jest mały problem Speefan się włączył po dodaniu do harmonogramu, ale jest widoczny wyłącznie jak proces menedżerze, nie pojawia się ikonka w tray-u. Czy istnieje w ogóle parametr uruchamiania danego programu w tray-u?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...