Skocz do zawartości

Gry - Częste zmiany FPS


CoUsT

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wspominałem kiedyś przy naprawie TrustedInstaller.exe, że kiepsko mi chodzą gry.

 

Raz po zalogowaniu do gry Metin2 mogę mieć 10-30 fps, a innym razem 30-60 (w tych samych miejscach, z tą samą ilością modeli).

Dla mnie to jest dziwne.

Czasem uda mi się jakoś właśnie wymusić tą większą ilość fps, no ale nic... To tylko czasem.

Oczywiście to nie tylko w tej grze. W różnych grach mam mało fps i do tego skaczą strasznie.

 

Karta graf: DDRII GeForce 7025 256MB

 

Mam nadzieję, że znajdziemy przyczynę. :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Znam się na tym trochę, ale tu jest coś bardziej dziwnego. :P

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+

4,00 GB RAMu

Karta graficzna wyżej wymieniona - zintegrowana.

 

 

HMm W metinie może to być spowodowane że raz jest dużo ludzi a raz nie ( ja np w m1 na srodku raz miałem 30 fps a raz 100 ) zależy ile ludzi jest..

 

 

Co do tego, to mówie, że sprawdzane w tym samym miejscu z tą samą lub podobną ilością modeli.

Tymczasowo pomaga mi otworzenie Menadżeru zadań i wybrania "Pokaż wszystkich użytkowników".

Tam zaznaczam priorytet wysoki i póki co śmiga z większą ilością FPS, ale później znowu się wykłada (np. po relogu).

 

Dla porównania też odpaliłem Counter-Strike na Viście i Ubuntu.

Vista - 550-650 fps, skaczą jak szalone.

Ubuntu - 700-750 fps (utrzymują się często ~725), mało skaczą.

 

A na grafice software to jeszcze gorzej...

Windows Tryb Awaryjny - 133 fps, +-1, grafika Software

Ubuntu - 199 fps, nie skaczą, grafika Software

 

Dziwne to jest i naprawdę wkurzające.

 

Ps. Obciążeń nie ma.

TurboBoost włączane przez program Advanced SystemCare

GameBooster przełączane na tryb gracza

GG wyłączone, antyvirus wyłączony (ten odziwo zżera 50% procesora w tle).

Czasem Mozilla Firefox otworzona.

Fraps w tle oczywiście - bez nagrywania - do sprawdzania FPS. Z nim czy bez różnicy dużej nie widać.

Gram na Window Mode

800x640 16bpp

Fog: Near

TNL: Auto

Shadows: None

Odnośnik do komentarza

A jaki masz wynik 3d mark 03 test na ustawieniach default ?

 

A na grafice software to jeszcze gorzej...

Windows Tryb Awaryjny - 133 fps, +-1, grafika Software

przecież to normalne bo w tym wypadku grafika nie korzysta z sterów.

 

Czasem Mozilla Firefox otworzona
ile okien, włączony adblock ? I czy czasem nie wtedy rejestrujesz spadek fps?

 

Gram na Window Mode 800x640 16bpp
nie jest to czasem komputer w firmie :D (tylko tak bez ściemy) bo to w zasadzie nie jest normalne aby świadomie, w zaciszu domowym umartwiać się w ten sposób !? ;)

 

Sterowniki do grafiki i płyty aktualne?

 

Generalnie można określić to tak: o ile wydawać by się mogło, że da się grać na takim sprzęcie to powstaje pytanie o sens takiej rozgrywki. Płyty z zintegrowanymi grafikami to płyty budżetowe stworzone w innym celu, do grania też ale raczej w gry systemowe typu pasjans, saper czy kierki, najprostsza niezintegrowana grafika daje spory zysk wydajności w porównaniu do integry, bo trzeba pamiętać, że chipset i tym samym grafika jest cały czas zajęta innymi zadaniami nie koniecznie związanymi z obliczaniem trójkątów.

Odnośnik do komentarza

A jaki masz wynik 3d mark 03 test na ustawieniach default ?

A gdzie się robi te testy?

 

ile okien, włączony adblock ? I czy czasem nie wtedy rejestrujesz spadek fps?

 

1-5 okien, adblock? Nic takiego nie mam, odpalam zwyczajną grę Europe1400, jakieś forum, stronę z rankingiem gry, czasem wejdę na jakieś gierki przeglądarkowe.

 

nie jest to czasem komputer w firmie :D (tylko tak bez ściemy) bo to w zasadzie nie jest normalne aby świadomie, w zaciszu domowym umartwiać się w ten sposób !? ;)

 

Nie jest komputer w firmie, zwykły domowy. :P Gram na Window Mode bo tak wygodniej, poza tym na 24' monitorze dużo bym nie zobaczył... Mam też potrzebę szybkiego przełączania okien.

 

Sterowniki do grafiki i płyty aktualne?

 

Jak najbardziej.

 

Generalnie można określić to tak: o ile wydawać by się mogło, że da się grać na takim sprzęcie to powstaje pytanie o sens takiej rozgrywki. Płyty z zintegrowanymi grafikami to płyty budżetowe stworzone w innym celu, do grania też ale raczej w gry systemowe typu pasjans, saper czy kierki, najprostsza niezintegrowana grafika daje spory zysk wydajności w porównaniu do integry, bo trzeba pamiętać, że chipset i tym samym grafika jest cały czas zajęta innymi zadaniami nie koniecznie związanymi z obliczaniem trójkątów.

 

Jeżeli uda Ci się to wmówić mojemu ojcu, że DDRII 64 bit oraz zintegrowane karty są do [Filtr wulgaryzmów], no to będzie dobrze. :P

 

Tymczasowe rozwiązanie problemu.

Włączyć grę, zalogować, ustawić się itd.

Otworzyć Menadżer zadań, ustawić priorytet Wysoki (wtedy jeszcze bez różnicy).

Kliknąć Pokaż procesy wszystkich użytkowników.

Po zatwierdzeniu FPS'y idą duuużo w górę.

 

Dziwna właśnie jest ta rzecz. W cs'ie jest podobna sytuacja. Po minimalizacji tracę FPS o połowę i muszę zrestartować grę, żeby odzyskać pełnię możliwości.

 

Dodam coś od siebie.

Na laptopie matki z XP mam gry i tam po otworzeniu dwóch okien z grą wyświetlanie skupia się tylko na zaznaczonym oknie. Na pozostałych jest może 1-3 fps, dzięki czemu praktycznie nie obserwuje się spadków.

Na komputerze moim z Vista FPS'y rozkładają się równomiernie na wszystkie wyświetlane rzeczy - 2 okna gier, a w nich po równo FPS.

Gdyby dało radę zrobić tak jak na laptopie, to zawsze dodatkowe FPS. :)

Odnośnik do komentarza
...............że DDRII 64 bit oraz zintegrowane karty są do .................,
DDRII to pamięć systemowa a karta, a raczej układ/chipset na płycie właśnie z niej korzysta, innej pamięci nie założysz, więc błędnie zakładasz, że to i to jest rozdzielne.

 

A gdzie się robi te testy?
nie znasz programu do testowania grafik 3D Mark 03 i późniejszych następców ............. 05, 06, Vantage itd. ? :rolleyes:

 

Do procka który posiadasz ta: http://allegro.pl/karta-nvidia-geforce-8500gt-512mb-pci-e-najtaniej-i1276666495.html karta będzie zupełnie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza

Do procka który posiadasz ta: http://allegro.pl/karta-nvidia-geforce-8500gt-512mb-pci-e-najtaniej-i1276666495.html karta będzie zupełnie wystarczająca.

 

I tu się (chyba) mylisz.

 

Dokładnie taka leży na półce od ~2-4 lat spalona. Spaliła się po może miesiącu używania jej.

Dokładnie GeForce 8500 GT z 512MB.

 

Nie wiem tylko, czemu ojciec nie skorzystał z gwarancji...

 

Zobaczymy za jakiś czas, może całkowicie nowy komputer kupię.

 

Dzięki za pomoc, na razie jakoś dam sobie radę. :P

Odnośnik do komentarza
I tu się (chyba) mylisz.
Wskaż mi miejsce gdzie strzeliłem byka? ;) Chyba nie chcesz mi zasugerować, że to procesory odpowiadają za spalenie lub nie kart graficznych, bo tak właśnie wynika z kontekstu? Jeśli już poszła do "krainy wiecznych elektronów" to tylko zasilacz mógł jej w tym pomóc, a z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że zasilacz w tej budzie jest pewnie taki sam jak cały sprzęt (komputer z marketu), no name jak nic, jak zawsze zresztą jest taki w marketowym sprzęcie. Jeśli na naklejce na zasilaczu znajdziesz nazwę, która jest wymieniona na czerwono w tym temacie: http://www.fixitpc.p...ze-komputerowe/ to prawdopodobnie masz winowajcę jej spalenia i faktycznie zakładanie jakiejkolwiek grafiki może stanowić problem, reasumując możliwe, że "siedzisz na bombie". Przypadków gdzie marny, nie firmowy zasilacz przy spaleniu zabrał ze sobą połowę podzespołów w obudowie w necie można zobaczyć bez liku.

 

EDYTA:

Spaliła się po może miesiącu używania jej.
Czy to aby nie była czasem karta Gigabyte lub Asus z pasywnym chłodzeniem? Więc nawet jeśli to nie zasilacz jej pomógł to zapewne "spaliła" się a raczej zagotowała w obudowie bez dodatkowych wentylatorów, które przynajmniej trochę pozwoliłyby ją schłodzić.
Odnośnik do komentarza

Jak marekW powiedział rozkręć obudowę i powiedz jaki zasilacz jest

bo jak jakis z czarnej listy to do wymiany bo może ci się sprzęt spalić i nowa grafa jak byś kupił !

 

Daj dane z nalepki albo foto nalepki..

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...