Skocz do zawartości

WiFi, pojawia się i znika.


marcinkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moi znajomi przeprowadzili się do nowego mieszkania i żeby móc korzystać wszyscy z internetu musieli sobie kupić router, a że ich nie stać na nic dobrego kupili taki niedrogi Edimax BR-6428n. Prosili mnie żebym im go skonfigurował, mają tam 2 laptopy i komputer stacjonarny, wszystko ma pracować pod WiFi, 

wszystko niby dobrze skonfigurowałem ale jest pewien problem, robi się coś takiego że router nie jest wykrywany przez jeden czy dwa sprzęty a przez trzeci jest wykrywany, zdarza się to różnie, jednego dnia jest dobrze a na drugi już problem, pomaga czasem restart komputera lub routera, różnie tam kombinują żeby znaleźć tą sieć. Co ciekawe te komputery wykrywają kilka różnych sieci z bloku a tego najbliższego nie wykrywają mimo że ma najmocniejszy sygnał. Próbowałem zmieniać kanał z myślą że mogą być zakłócenia .z innych sieci ale to nic nie pomaga.

Na jednym laptopie jest Win 7, na drugim Vista, na komputerze XP, są różne systemy ale reakcja podobna, co więc może powodować takie efekty. Zastanawiałem się nad przydzielaniem adresów IP które jest ustawione na dynamiczne, czy to może źle funkcjonować i robić coś takiego, gdzieś tam jest ustawienie zakresu tych adresów i nie wiem za bardzo jak to ustawić, może być to źle ustawione, czy może to być tego przyczyną.

Dzisiaj jeszcze raz pojadę tam i będę kombinował dalej coś poprawić więc fajnie by było gdyby ktoś mi coś poradził.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dla XP warto sprawdzić, czy ma zainstalowane poprawki dla WPA. Nie pamiętam, która to była dokładnie, przez Google na pewno od razu znajdziesz. Z tego, co pamiętam, brak obsługi WPA powodował niemożność połączenia się z siecią, a nie zupełny jej brak na liście dostępnych.

 

Nie masz czasem wyłączonego rozgłaszania SSID?

 

Pokaż, co widzi inSSIDer.

Odnośnik do komentarza

Na ten czas wykombinowałem że chyba działa bo nie dzwonili. Kiedy zajechałem sieć była na PC i na jednym laptopie na drugim w ogóle nie wykrywało. SSID nie jest wyłączone, XP pobiera aktualizacje automatycznie więc powinien chyba mieć te poprawki. Sieć na laptopie się pokazała kiedy przywróciłem wcześniejszy kanał, wydawało mi się że laptop sam powinien wykryć kanał na jakim pracuje sieć.

Zmieniłem w routerze ustawienia radia na b/g, wcześniej było b/g/n, osobiście chciałem żeby było b/g/n, nie ze względu na szybkość a raczej na lepszy zasięg, z tą n-ką jest coś nie tak, kiedy w komputerach ustawiałem na obsługę n-ki to i tak pracowały na g, a jeden z laptopów ten z 7-ką w ogóle gubił sieć. Nic im nie powiedziałem że nie mają n-ki, na razie cieszą się że w ogóle mają dostęp do internetu.

Odnośnik do komentarza

No ale jeżeli w specyfikacji laptopa jest podane że obsługuje n-kę to chyba powinien, przynajmniej tak mi się wydaje. Z tym że tu żaden z tych komputerów mimo że powinien to nie pracuje, to znaczy dokładnie nie wiem ale tak jak pisałem jeżeli jest włączona n-ka to po najechaniu myszką na ikonkę sieci przy zegarku pokazuje że radio pracuje w 802.11g, może to kwestia słabego zasięgu przez ściany, jeżeli nie ma odpowiedniej mocy sygnału to się nie przełączy, coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza

 

Przykładem jest chociażby Intel WiFiLink 5100, który ma potężne problemy z N-ką przy większych odległościach. Nigdy nie udało mi się znaleźć całkowicie poprawnie działających sterowników do niej, a własnych przecież nie napiszę.


Dawid:Linki do najnowszych sterowników tu: http://www.devdrivers.ru/load/intel_wireless_lan_drivers/intel_proset_wireless_wifi_software_and_wifi_drivers_v_15_6_1_6_drajvera_dlja_setevogo_adaptera_wifi_pod_windows_8_windows_7_windows_xp/38-1-0-1231
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...