Skocz do zawartości

Usługi pulpitu zdalnego - nie da się trwale wyłączyć usługi


Colette

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy laptopa mojego taty. Jedna z usług, którą kiedyś wyłączył, nie wiadomo kiedy i dlaczego sama się aktywowała (Usługi pulpitu zdalnego).
Nie można jej trwale zatrzymać i wyłączyć, ponieważ po restarcie znowu wchodzi w tryb automatycznego uruchamiania.
Przestawianie opcji uruchamiania wyżej wspomnianej usługi w rejestrze systemu także nie przynosi trwałego efektu.
Jakby nie działać usługa pozostaje zatrzymana i wyłączona tylko do czasu kolejnego uruchomienia komputera.
Opcja w zakładce "Zdalny" > "Zezwalaj na połączenia Pomocy zdalnej z tym komputerem" jest odznaczona.

System Windows 7 Home Edition SP1 x64 na bieżąco aktualizowany.

Komputer był sprawdzany programami:
Malwarebytes
Spybot
Norton

Nic nie wykazały, proszę o pomoc, ponieważ skończyły nam się pomysły.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Trochę niejasno napisałam w wypowiedzi #5 :)

 

Chodzi o to, że u siebie mam następujące ustawienia Usługi pulpitu zdalnego:

Typ uruchomienia - Wyłączony

Stan usługi - Zatrzymano

 

Na notebooku taty było tak samo, aż pewnego razu przypadkowo odkrył, że nastąpiła samoczynna zmiana ustawień wspomnianej wcześniej usługi na:

Typ uruchomienia - Automatyczny

Stan usługi - Uruchomiono

 

Próby ustawienia tak jak było wcześniej (wyłączony/zatrzymano) nie przynoszą trwałego efektu, po restarcie pojawia się automatyczny/uruchomiono.

Po wprowadzeniu trybu uruchamiania "Ręczny", ustawienie zostaje zapamiętane i usługa nie działa. Jednak nurtuje mnie dlaczego niemożliwe jest zapamiętanie ustawień gdy chcemy całkiem wyłączyć usługę.

Kiedyś był na tym komputerze jakiś szkodnik, niestety nie pamiętam jego nazwy, może coś gdzieś po nim zostało? Program antywirusowy niczego nie wykrywa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...