Skocz do zawartości

Problem z Pingiem w godzinach szczytu - Neostrada Livebox.


Digital3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z pingiem. 

Posiadam modem Livebox 2.0 z telewizją i telefonią internetową.

Problem zaczął się jakieś 2/3 miesiące temu, ping jest i był spokojny w godzinach <od 1 do 9 rano>

Zaczyna wariować od południa do wieczora. Skacze od 35 - 200/300.

Sprawę zgłaszałem do neostrady, ale niby "naprawili" a problem dalej jest.. jeszcze ostatnio drugi raz zgłosiłem problem z pingiem, prosiłem żeby wszystko sprawdzili - przyjechali technicy, w godzinach porannych jak wszystko było w normie, powiedzieli że to są sprawy chirurgiczne i odesłali z kwitkiem. 

 

Modem Livebox 2.0, łącze się kablem ethernet. Posiadam laptopa hp dv6500.

Dodam jeszcze że mam prędkość 1mb, i przez pół roku było wszystko ok, jakieś 2,3 miechy zaczęło się coś psuć. 

Mając wcześniej 512kb, ping nie przekraczał nigdy 35, tudzież również w godzinach rannych nie przekracza 35.

 

Dołączam logi z net-loga. 

 

Liczę na pomoc, z góry dziękuję. 

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacznijmy od tego, że to jest Livebox. Urządzenie cieszące się bardzo złą sławą, zwłaszcza ta najstarsza seria, ale nowe jej w niestabilności wcale nie ustępują. W logu nie widzę nic ciekawego, poza właśnie skokami pingów, które nie widać, skąd się biorą. Zrestartuj na próbę Livebox, zobacz, co potem się stanie.

 

Okresowość w problemach z pingiem, o której mówisz, może wynikać także z nadmiernego obciążenia centralki i z tym już nic łatwo nie zrobisz. Po prostu Orange sprzedalo za dużo Neostrady w okolicy i teraz są efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...