Skocz do zawartości

Co to sa "otwarte gniazda" ?


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tego co widze to dotyczy linuxa a w windowsie słyszałem o "robaczywych" portach

 

Sianie FUD-u naprawdę nie pomaga.

 

Nie wiem, skąd wziąłeś pojęcie "gniazda", ale widzę tutaj dwie możliwości.

 

Pierwsza, czyli Windows Sockets. Pod tą nazwą kryje się API dla programów pisanych pod Windows umożliwiających im korzystanie przez ten system z połączeń sieciowych.

 

Druga możliwość: często przez "gniazdo" rozumie się parę adres IP oraz numer portu. Pozwala ona na jednoznaczne wyznaczenie komputera w sieci i usługi, która z danego połączenia korzysta. Takie pary widzisz w wynikach polecenia netstat. Przykład połączenia:

 

  TCP       192.168.88.253:59982   108.160.162.48:80      USTANOWIONO

 

Widzimy, że połączenie po protokole TCP istnieje między moim komputerem (adres 192.168.88.253) z portu 59982, a komputerem pod adresem 108.160.162.48 na porcie 80 (czyli HTTP). Ponieważ ten ostatni adres należy do Dropboxa, to wnioskuję, że połączenie zostało zainicjowane przez mój lokalny klient Dropbox.

 

Sądzę, że chodzi o to drugie.

Odnośnik do komentarza

Chyba chodzi o to, jak zamykać porty. Zamykanie gniazd jest trochę bez sensu, bo gniazdo to taki logiczny wytwór złożony adresu IP i numeru portu. Otóż od zamykania tych drugich wystarczy pierwszy lepszy firewall, a jak jesteś za NAT-em, to domyślnie wszystkie połączenia inicjowane z zewnątrz są odrzucane = wszystkie porty są zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...