Skocz do zawartości

Dziwne zacięcia systemu


kosa351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

system XP został zaatakowany wirusem, który został "wyeliminowany" przez NIS (w tej chwili nie jestem wstanie zajrzeć do kwarantanny i sprawdzić, co to dokładnie to było). Od tego momentu system zaczął się dziwnie zachowywać. Po załadowaniu profilu następuje zacięcie systemu (nic nie odpowiada, po za aktywnym kursorem). 

Moje działania to:

1) chkdsk wykonany z poziomu WinRE

2) skan pamięci MemTest+ - OK

3) skan dysku twardego HDTune, 

OIk91cZ.jpg?1

SMART dysku bez zastrzeżeń. Wykonam jeszcze test za pomocą MHDD

4) Czysty rozruch systemu tylko z usługami MS - bez poprawnego rezultatu 

 

Pozostaje jedynie tryb awaryjny, w którym nie zauważyłem zwisów. W załączniku log z OTL. GMER jest w trakcie (bardzo duża ilość plików). Podczas skanu OTL w trybie awaryjnym wyskakuje info, że program nie może uzyskać dostępu do folderu c: być może jest uszkodzony, użyj chkdsk.

Intuicja podpowiada mi jednak, że szwankuje jednak dysk lub miesza tutaj NIS. Chciałem sklonować dysk i przerzucić to 1:1 na inny, aby wykluczyć hdd, ale taką możliwość będę miał dopiero we wtorek.Tym czasem proszę o przejrzenie loga, choć osobiście nie widzę żadnej czynnej infekcji. 

Log extras wrzucony na zewnątrz, ponieważ plik przekracza limit załącznika. 

http://pastebin.com/B8PxHtrT

 

 

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi czyste, naprawdę nie widać tutaj niczego niepokojącego. Dobrze by było abyś podał plik i lokalizacje gdzie NIS "coś" znalazł i usunął. Taka sytuacja wcale nie oznacza, że to był rzeczywisty wirus, antywirusy nie są doskonałe i bardzo często się mylą.

 

Temat pójdzie póki co do Windows bo tam bardziej się nadaje, a to że ten zwis nastąpił akurat po wykryciu to może być czysty zbieg okoliczności.

 

Na teraz proponuję odpalić system na czystym rozruchu i sprawdzić czy jest poprawa wtedy: KLIK

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...