Skocz do zawartości

Czy w serwisie pojawi się komunikat o cookies?


Kate

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Nie, gdyż nie dotyczy to fixitpc.pl. Zwróć uwagę na kluczowy punkt programu definiujący kontekst dla mojego serwisu:
 


Kontynuując, zgadzasz się na używanie cookie do celów reklamowych, technicznych oraz ustawień osobistych.

 
Cookie śledzące.
 
- Postanowienie ogólne w Unii europejskiej o "naruszeniu danych osobowych" (e-Privacy Directive) nakazuje krajom członkowskim sformułowanie tych zasad, ale polityka ta może być różnie wdrażana w zależności od państwa. Zgodnie z tą polityką właściciel serwisu ma obowiązek uświadomić odwiedzających, że stosuje określoną taktykę.
 
- Nie dotyczy to mojego serwisu, gdyż nie stosuję żadnych form monitorowania zachowań / śledzenia reklamodawczego (ani cookies, ani innych technik), a z używania cookies niezbędnych do funkcjonowania serwisu nie mam obowiązku się tłumaczyć i pytać o zgodę: KLIK. Niestety treść po holendersku (możesz skorzystać z translatora), ale linkuję, gdyż forum podlega tym konkretnym postanowieniom holenderskim (serwer stoi w Holandii i jest prowadzony przez obywateli holenderskich) a nie ustawie polskiej z 22 marca 2013. Nawiasem mówiąc: jest tu pewna ironia sytuacyjna (o ile polski komunikat prawi o wszystkich cookies), Polska właśnie wprowadziła z opóźnieniem to z czego Holandia się już zdążyła wycofać luzując prawo i definiując aspekt śledzenia (wcześniej bardzo restrykcyjne podejście do wszystkich plików cookie).
 
- Komentując pobocznie: prawo europejskie jest ogólne, metod śledzenia multum, ograniczenie tematu do komunikatu o cookies to luki.
 
2. Nowa aktualizacja forum wprowadziła link do Polityki prywatności, jeszcze przeze mnie nie wypełnionej treścią zasadniczą, bo w związku z technicznymi przebojami nie miałam zupełnie czasu skomponować tekstu. Tam będzie wyłożone, że nie dzieje się tu nic niecnego oraz rozpis do jakich celów podstawowych cookies są używane tutaj (czyli funkcji forum per se). Cookies są stosowane do logowania i zapamiętywania określonych preferencji takich jak CKEditor czy paska bocznego. Tu przykładowy spis ciasteczek z poziomu przeglądarki Firefox:
 
cookies.png
 
4 pierwsze pozycje utworzone przy logowaniu
rteStatus = zapamiętany tryb edycji CKEditor
toogleCats = zapamiętane schowanie kategorii forum
toogleSBlock = zapamiętane zwinięcie wybranych bloków w pasku bocznym
hide_sidebar = zamknięty pasek boczny
modtids = "ciastko moderatorskie", związane z zaznaczaniem postów do moderacji
 
Możliwe i kilka innych w zależności od używanych funkcji. Natomiast śledzenie nieprzeczytanych tematów dla grupy Użytkowników już od dawna nie jest trzymane w cookies, to jest informacja zapisywana w bazie danych, tak by identyczny stan informacyjny był osiągalny z poziomu dowolnego komputera. Technikę cookies stosowano tylko dla Gości, ale to już nie zachodzi, gdyż na najnowszej wersji forum Goście mają domyślnie wyłączone śledzenie nieprzeczytanych.
 
 
 

chyba nie bo po usunięciu nadal jestem zalogowana

 
Nie rozumiem jaki związek widzisz z powyższymi aspektami. Natomiast w kwestii technicznej tego stanu rzeczy: czy na pewno usunięte wszystkie kombinacje (fixitpc.pl i www.fixitpc.pl)?
 
 

Odnośnik do komentarza

Natomiast w kwestii technicznej tego stanu rzeczy: czy na pewno usunięte wszystkie kombinacje (fixitpc.pl i www.fixitpc.pl)?

 

wszystkie z automatu, jednak wylogowało mnie tylko z mejla, a na FB, Wiki i forum znikł fakt zalogowania po drugim czyszczeniu:

 

post

 

chyba nie bo po usunięciu nadal jestem zalogowana

 

pojawił się po pierwszy czyszczeniu

 

jak zauważyła ze poszło i się pojawiło na stronie to powtórzyłam czyszczenie ciasteczek od samego początku i tym razem usuneło:

 

wszystkie kombinacje (fixitpc.pl i www.fixitpc.pl)?

 

może to wada FF bo czasem do akcji czyszczenia Cache to tylko CCleaner daje radę bo czasem świecą mi się stare powiadomienia z FB albo strona jakaś nie wyświetla nowszej treści bo FF proponuje Cache które czasem mam z kilku dni...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...