Skocz do zawartości

Jak usunąc ikone w Panelu Sterowania XP


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam w panelu sterowania dwie takie same ikony jedna to Kontrolery Gier a druga to samo tylko w jezyku angielskim czyli Game Controllers,próbowałem już szukac w folderze Windows i w regedit klucza żeby wykasowac ale nie widzę żadnego odpowiednika,ma ktoś jakiś pomysł? może jakiś program do obsługi panelu sterowania istnieje?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wszystkie skróty mam po Polsku w panelu sterowania a ten jeden jest zdublowany jest po angielsku...

to wiem z #1 posta, chodziło mi czy jak włączysz zdublowaną opcje to włączy polskie okienko

tak aby było bezpiecznie to zrób punkt kontrolny systemu

i spróbuj tak

 

na XP pro to by poszło http://www.poradykomputerowe.pl/optymalizacja-windows/ukrywanie-apletow-w-panelu-sterowania.html

jednak nie wiem jaki masz XP to trzeba bawić się z poziomu Rejestru

 

Nie masz pro = nie robisz punktu kontrolnego*

* - nie prawda pratrz dalej - nie gwarantuje że nie zniknie też polskie

 

_________________________________________________________________________________________________________________

edycja posta

 

Znalazłam coś takiego

Cytat

 

Ukrywanie poszczególnych opcji w Panelu sterowania

  • Zaloguj się przy użyciu konta użytkownika, dla którego chcesz wprowadzić ograniczenia.
  • Uruchom Edytora rejestru i przejdź do klucza

    • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
  • Utwórz następujący wpis:

    • Typ: REG_DWORD
    • Nazwa: DisallowCpl
    • Wartość: 1
    system2.gif

     

     

    system3.gif

  • Utwórz klucz DISALLOWCPL w gałęzi EXPLORER.

     

     

    system4.gif

     

     

    system5.gif

  • Utwórz listę wszystkich opcji do ukrycia według następującego schematu:

    • Typ: REG_SZ
    • Nazwa: liczba ciągła
    • Wartość: nazwa odpowiedniego pliku .cpl lub folderu
    Na przykład.:

     

    • Typ: REG_SZ
    • Nazwa: 1
    • Wartość: desk.cpl
    lub:

     

    • Typ: REG_SZ
    • Nazwa: 2
    • Wartość: Drukarki i faksy
  • Wyloguj się, a następnie zaloguj się ponownie.
Edytowane przez Kate
Odnośnik do komentarza

z tego co widze to obie ikony maja osobne okienko z tym że ta polska ma więcej opcji,mam XP Proffesional 2002 z dodatkiem sp3,co do tego linku który podałaś to daje tak jak jest napisane  czyli start/uruchom/wpisuje gpedit.msc  przechodze do gałęzi konfiguracja użytkownika/szablony administracyjne i lipa nie ma dalej opcji panel sterowania u mnie... dzięki ale to co mi podałaś to nie będę się w to bawił bo za duże ryzyko...


P.S mam pytanie jeszcze odnośnie panelu sterowania bo jeśli kliknę na ikone drukarki to mam puste okienko bez żadnych opcji czy tak powinno być? dodam że  nie posiadam drukarki i opcje bufor wydruku mam wyłączoną,i jeszcze jedna sprawa czy to normalne że nie mam w panelu sterowania ikony poczta? czytałem że w Windows XP nie jest to standardem że ikona poczty znajduje się w panelu...
Edytowane przez pzm
Odnośnik do komentarza

ta ikona podpisana po angielsku po kliknięciu zawiera tylko USB Network Joystick ok  i jest opcja TEST,natomiast ta podpisana po naszemu ma dużo więcej opcji,jest tak samo USB Network Joystick i są opcje DODAJ, USUŃ, WŁAŚCIWOŚCI, ZAAWANSOWANE, ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW,dobra mniejsza z tym niech zostanie jak nie ma sposobu na usunięcie tej ikony,a możesz mi jeszcze odpowiedzieć na to pytanie co je zadałem w P.S jak jest u Ciebie ?

 

acha oki rozumiem dzięki

Edytowane przez pzm
Odnośnik do komentarza

no u mnie na XP to mam też dużo opcji jak opisujesz więc to polskie było by OK. Nie wiem co będziesz musiał zrobić by dojść co zrobiło / jak usunąć tą pozycję angielską
może angielska nie ma więcej bo brak plików z angielski mui?

 

postu nie poprawiam aby mieć dowód że coś jest nie tak - czytelność jest optymalna

Odnośnik do komentarza

w opcjach wyświetla mi się drukarka XPS, Cannon 2600i, i Drukarka primoPDF

 

bufor jest po to aby można było zamknąć program i dalej się drukowało

może nic nie ma bo nie masz drukarki

tu masz pierwszą lepszą PDF

 

jak jej nie wyświetli to coś jest nie halo http://www.skumbadet.dk/mirror/Setup_BullzipPDFPrinter_9_6_0_1582.exe

 

jak chcesz to zrób konto test i zobacz czy tam wskoczy drukarka i czy jest ta angielska opcja

(konta administrator nie ruszam bo na pro powinno być hasło bo wymaga tego instalacja)

 

na chwile znikam na Wikipedię bo muszę dodać skok do artykułu

 

przekierowywanie zrobione http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Zmienna_systemowa&redirect=no

Edytowane przez Kate
Odnośnik do komentarza

pobrałem zainstalowałem i teraz jak otwieram panel sterowania i klikam na drukarki to pojawiają się dwie ikony :) czyli wszystko jest oki poradziłem sobie też z niechciana  ikoną  podpisaną w języku angielskim i usunałem ją  :) więc temat do zamknięcia acha jeszcze jedno czy masz w xp w panelu sterowania ikone poczta?

P.S dzięki

Odnośnik do komentarza

wiesz co ja jej nie widzę choć kiedyś była bo się bawiłam z konfiguracją poczty w celu wysyłania plików 7-zip automatycznie pocztą, poległam nie dałam rady konfiguracji, obecnie jednak większość częściej korzysta z webowej aplikacji i tylko w biurach gdzie port 80 i 443 jest zablokowany, korzysta się z aplikacji do systemu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...