Skocz do zawartości

Zawieszanie się przeglądarki i blue screen na Mini-Mini.pl


Jaco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu komputer stacjonarny z Windows 7. Na bieżąco aktualizowany.

 

Używa go mój syn. Ma 5 lat. Są tam zainstalowane różne gry ale w tym nie jest problem.

 

Ostatnio podczas grania w gry on-line na stronie mini-mini.pl obraz zatrzymuje się i nic się nie da z tym zrobić.

 

Tylko na tej stronie się tak dzieje. Inne działają bez problemów.

 

Komputer daje się ponownie uruchomić tylko go resetując lub wyłączając.

 

Czym może być to spowodowane? Wszystkie wtyczki (używany jest FireFox) są aktualne. Dzieje się tak tylko na tej stronie.

 

Na innych problemu nie ma. Komputer ma zainstalowany antywirus od Microsoft.

 

Wczoraj i dziś wyskoczył nawet niebieski ekran a w nim kody błędów. Niestety ustawione było na automatyczne uruchamianie i nie zdążyłem spisać numerów błędu. Ale po restarcie był komunikat aby znaleźć rozwiązanie bo system odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Tu już zapisałem i daję jako załącznik.

 

Jeśli coś potrzeba więcej proszę o info co i jak to znaleźć.

bład.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

zobacz czy masz wersję 19.0.2:

Firefox > Pomoc > O programie Firefox

lub

Pomoc > O programie Firefox

jak nie to sama się zacznie aktualizować, jak tak to przejdź do pobrania instalacji http://www.mozilla.org/pl/firefox/fx/

przy instalacji wybierz reinstalacja
 

możesz przeczyścić cache w FF i Flash (przy FF zaznacz tylko pamięć podręczną)  http://support.mozilla.org/pl/kb/jak-wyczyscic-pamiec-podreczna http://www.macromedia.com/support/documentation/pl/flashplayer/help/settings_manager07.html


 

Odnośnik do komentarza

Firefox jest aktualny. Komputer regularnie co kilka dni czyszczę CClenerem.

 

Dodaję minidump. Jest to najświeższy ze wczoraj.

http://chomikuj.pl/G.o.o.g.l.e/Dokumenty/032313-20716-01,2562208635.rar

 

Przepraszam że z chomika ale jest na tyle mały że pobierzecie nie tracąc transferu.

 

Dodaję też OTL.

 

 

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Używamy tylko Firefox ze względu na przyzwyczajenie i łatwość obsługi przez dziecko.

 

Dziś zrobiłem fotkę niebieskiego ekranu i chyba coś się dzieje z pamięcią.

 

Trochę to dziwne gdyż uruchamiane gry zainstalowane na komputerze nie powodują tego zdarzenia. Tylko na przeglądarce i to na Mini-Mini.pl.

 

Wieczorem uruchomię memtest i sprawdzę RAM.

 

c5f05d19b55e0d72m.jpg

 

 

Dodaję:

 

Dziś na chwilę spróbowałem odpalić memtest z płyty lecz komputer po jakiejś minucie wyłącza się.

 

Mam tam 2GB RAM obie kości są identyczne. Być może któraś już kończy swój żywot.

 

Specyfikacja kompa:

 

 

EDIT:

 

Uruchomiłem poprzez Windows sprawdzanie pamięci i test kończy się wyłączeniem komputera.

 

Skoro dwa testy kończą się identycznie należy szukać przyczyny w kości RAM.

 

Jutro się tym zajmę poprzez wyjęcie po jednej i przeprowadzę test.

Specyfikacja komputera..txt

Odnośnik do komentarza

Dziś trochę testowałem komputer i stwierdziłem winną za owe zdarzenia kartę graficzną.

 

Mam zintegrowaną na płycie i na niej test windowsowy przechodzi bez problemu. Gdy podepnę drugą grafikę po rozpoczęciu testu po około 1 minucie komputer się wyłącza.

 

Zintegrowana karta ma przydzielaną pamięć z RAM i max to 256MB. Ale na niej również na owej stronie komputer się zawiesił.

 

Co jeszcze można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

Chyba znalazłem przyczynę.

 

Nie RAM, nie grafika tylko jeden z zaczepów od chłodzenia procesora zluzował się.

 

Gdy to poprawiłem test Windowsowy przeszedł bez problemów. Również memtest już się nie wyłączał sam.

 

Z racji później pory jutro sprawdzę na tej stronie jak się będzie zachowywał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...