Skocz do zawartości

Avast - brak zabezpieczeń. system nie jest chroniony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam od kliku dni problem z Avastem. Wyskakuje komunikat Brak zabezpieczeń. System nie jest chroniony. Kliknięcie w baton Uruchom osłony nic nie daje. Dodatkowo wyświetla się komunikat: Pilne. Program antywirusowy został zatrzymany lub jego stan jest niespójny. Uruchom program powtórnie, aby podjąć ochronę systemu. Ponowne uruchomienia nic nie dają. Próbowałem odinstalować Avasta ale jest to nie możliwe - komunikat: Error reading product data from C:Program Files\Alwil Sofware\Avast5\setup\part-setup_abp-ffffffff.vpx. Setup cannot continue.

 

Równocześnie czasami przy uruchamianiu laptopa nie pojawia się pulpit z ikonami tylko czarne tło, widac jedynie aktywny kursor myszki. Ponowne uruchomienie systemu przez menedżera zadań pomaga (czasami za drugim podejsciem). Nie wiem czy to ma jakikolwie zwiazek z obecnymi problemami, ale mniej więcej w tym samym czasie nagle przestała mi się ładować bateria. laptop ma już swoje lata, ale bateria trzymała jeszcze 20-30 min. Natomiast teraz 2 sekundy i pada. System pokazuje, że jest np. 78%, podłączono, bez ładowania. Gdzies czytałem, że czasem może to wynikać z jakiego błędu w systemu, niż naturalnej śmierci baterii. Na wszelki wypadek o tym wspominam.

 

W trakcie skanu GMER wystąpił błąd. Wyskoczył komunikat, że wystapił problem z programem i windows go zamknie. Do czasu zamknięcia nie wyskoczył żaden komunikat o znalezieniu czegos podejrzanego. Póki co tylko raport z poczatkowego rozruchu.

 

Edit: Dodałem raport ze skanu GMER zrobionego w trybie awaryjnym - nie wyskoczył żaden komunikat z błędem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Extras.Txt

OTL.Txt

gmer.txt

gmer-awaryjny.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...