Skocz do zawartości

Automatyczne połaczenie


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dawid - po jaką anielkę zawracać głowę konsultantom, skoro masz to na oficjalnej stronie Netii? :)

http://www.netia.pl/obsluga_klienta_dom,lista,1041,340.html

W skrócie:

Parametry konieczne do zestawienia połączenia są następujące:

Dla usługi świadczonej bezpośrednio na linii Netii:

VPI = 8

VCI = 35

Enkapsulacja - PPPoE LLC

Dla usługi świadczonej z wykorzystanie infrastruktury Telekomunikacji Polskiej S.A.

VPI = 0

VCI = 35

Enkapsulacja - PPPoA VC-MUX

Odnośnik do komentarza

Właśnie ma ustawione parametry, jakby był na linii TP S.A. I nie działa...

 

Może jeszcze ustawić to (dla bezpośredniej linii Netii):

 

VPI = 8

VCI = 35

Enkapsulacja - PPPoE LLC

 

Natomiast reszty nie wiemy.

Przyjrzyj się elektrodzie, tam jest klika podobnych tematów, z tym właśnie routerem.

 

//EDIT

 

Orientujesz się, czy Netia - po kabelku i Netia - radiówka mają te same parametry połączenia?

Odnośnik do komentarza

Ok, przekonałeś mnie :)

Dawno żadnego połączenia z Netią po ich liniach nie konfigurowałem, prawie wszędzie TP.

 

Swoją drogą, ciekawe dlaczego nie stosują PPPoA, które jest nieco wydajniejsze (chodzi mi o zajęcie pasma przez właściwe dane, na PPPoE jest chyba ok. 0,6% więcej nagłówków, potwierdzeń...), nie robi problemów z MTU.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jako ze jestem autorem tego tematu, który w sposób nieoczekiwany uległ zmianom za sprawą Radzia, chciałbym zamknąć swój wątek.

Tak wygląda krótki skrypt, który umozliwia automatyczne połaczenie z netem przy pomocy modemu telefonicznego:

 

@echo off
echo at+cpin="xxxx">pin
print /d:com6 pin>nul
del pin>nul
ping 127.0.0.1>nul
rasdial/d|rasdial ^
Iplus /phone:*99#>nul 

 

W miejsce xxxx wpisujemy swój PIN, (jeśli modem tego wymaga). W ostatniej linijce jest : Iplus /phone:*99#>nul

Iplus to nazwa mojego połaczenia. W przypadku innych dostwców wpisujemy Orange, Era, GPRS...cokolwiek. To tylko nazwa połaczenia.

W linijce; print /d:com6 pin>nul zwracamy uwagę na numer portu, pod którym figuruje nasz modem. Te informacje uzyskamy z Menedżera Urządzeń. U mnie modem jest na porcie com6.

Cały skrypt zapisujemy jako, np. pin.bat. Tak zapisany skrypt umieszczamy w w folderze Autostart.

I od tej pory nie musimy klikać na Połącz mnie z internetem. A o to przecież chodziło.

 

Dziękuje za uwage, temat można zamknąć.

....no chyba że Radzio wróci :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...