Skocz do zawartości

Antywirus+firewall - Jaki zakupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Odzwierciedlają :) Codziennie przeglądam forum Malwarebytes i lukam na wyniki Vt . Dzień w dzień dodają po kilkanaście malware więc po miesiącu ładna liczba będzie i można wywnioskować kto jak wykrywa za pomocą sygnatur i heurystyki. Poza tym wiesz jaki jest najlepszy, rzetelny test ?? Swój jak użytkujesz dany program w sytuacjach z życia wziętych . Nawet najlepsze testy nie zastąpią sytuacji w normalnych warunkach pracy. Po 2 do testów można się przyczepić czy nie są sponsorowane, czy jakaś organizacja jakąś firmę nie faworyzuje, a jak sam potestujesz lub sam na własne oczy zobaczysz nawet wystarczy z forum Mbam , masz pewność ,że wyniki są obiektywne, sprawiedliwe nawet na mniejszej ilości sampli ,lecz po pewnym czasie niezła liczba się uzbiera. Wiadome,że testy są ważne, mają lepsze warunki, pieniądze do wykonania testów nazywanych profesjonalnych , lecz podchodziłbym z małym dystansem do nich, nie zawierzał do końca :)

 

W tym co piszesz jest dużo prawdy ale testów na próbce np. 1.5 mln wirusów, czy tych długoterminowych nie można porównać do amatorskich teścików na stosunkowo maleńkiej ilości wirusów.

Mimo wszystko antywirusy, również te najlepsze, są jednak niewydolne i w pewnych warunkach mało skuteczne. Nawet na małej stosunkowo ilości zagrożeń na forum MBAM można się łatwo o tym przekonać. :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do pakietów zabezpieczających. Już czwarty rok używam Kaspersky Internet Security na dwóch komputerach i nie miałem nigdy problemu, żadnych infekcji. Dodam, że raczej należę do zaawansowanych użytkowników i na komputerze czasem eksperymentuje i wykonuję dość ryzykowne operacje. Sam używałeś to wiesz, że KIS to program warty polecenia. Moim zdaniem nie ma sensu, żeby go zmieniać.

 

Ktoś podawał cenę 108 zł, ja Ci mogę polecić dystrybutora u którego sam kupuję. Kontynuacja w wersji elektronicznej 95 zł, Box 89, ale tą opcję bym tylko brał w wypadku jak możesz odebrać osobiście w Krakowie.

http://www.allegro.p...p&change_view=1

Odnośnik do komentarza

Ktoś podawał cenę 108 zł, ja Ci mogę polecić dystrybutora u którego sam kupuję. Kontynuacja w wersji elektronicznej 95 zł, Box 89, ale tą opcję bym tylko brał w wypadku jak możesz odebrać osobiście w Krakowie.

http://www.allegro.p...p&change_view=1

Czy mam rozumieć,że piszesz do mnie ?

Lubię,kiedy ktoś odnosi się do konkretnej osoby,podając jego nick.

 

Otóż to ja pisałem o cenie przedłużenia licencji.

 

Tutaj

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza

To co podałem link na allegro to jest akurat licencjonowany dystrybutor produktów kasperskyego na małopolskę. Z tego co widziałem u nich w siedzibie zajmują się tylko tymi programami, przede wszystkim licencjami wielostanowiskowymi dla firm, ale osoba prywatna też może spokojnie sobie u nich kupić pudełeczko. Nie zawsze allegro znaczy podróbka. Choć oczywiście za kilkanaście złotych więcej jest program na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie warto kupować antywirusów. Darmowe nie oznacza gorsze.

 

Jednak jeśli występują notoryczne problemy z zainfekowanym komputerem, to wtedy nie ma wyjścia - zainstalowałbym triala Kasperskyego na 30 dni, jednocześnie uważając gdzie wchodzę.

 

Ja nigdy nie miałem poważnych problemów z wirusami, dlatego od ponad ośmiu lat stosuję tylko i wyłącznie darmowe antywirusy.

Odnośnik do komentarza

Każdy jest przekonany do swoich doświadczeń Jurku...najważniejsze żeby być w nich konsekwentnym...a nie zmieniać zdanie jak gimnazjalistka...prawda ?

 

Jeżeli chodzi o znaczenie wirtualizacji oraz hipsa w ochronie, to jestem niezmienny w tej opinii od bardzo dawna. Oprogramowanie zabezpierczające czasem zmieniam, ale na pewno nie tak często Meir jak TY :)

Odnośnik do komentarza

No i ja się wypowiem, nie jestem znawczynią. Ot parę razy miałam wirusy i to głównie wtedy jak miałam Avasta. Mam Avirę 9, Avira 10 nieporozumienie. Jednak do Avasta nie mogę się przekonać. O tym BluePoint Security 2010 nie słyszałam. Avira jest lekka, ni e obciąża systemu. Wykrywalność 9 ma całkiem niezłą, przy ustawieniu heurystyki na medium, do tego MBAM i od czasu do czasu skaner online najczęściej Bitdefender.

Odnośnik do komentarza

Dobrzy ludzie...musimy usystematyzować naszą dyskusję...i odpowiedzieć sobie w jaki sposób korzystamy z kompa...

 

Jeżeli : chodzimy w necie tylko po portalach społecznościowych,dziennikach info,popularnych stronach tematycznych czyli bezpiecznych miejscach...to tak jak twierdzi nasza śliczna :) koleżanka Shiris i kolega Plati-wystarczy nam anyvirek np.Avira i skuteczny firewall np.Comodo...

 

Natomiast jeżeli : jedziemy ostro z koksem czyli : ściągamy różne bajerki z sieci,przenosimy dane na pendrakach,odwiedzamy ciemne strefy internetu czyli jedziemy na maxa :lol: wtedy musimy się dobrze zabunkrować : antvirek,fierwall,HIPS i sofcik do wirtualizacji...i to jest cała prawda o zabezpieczeniach...

Odnośnik do komentarza

Natomiast jeżeli : jedziemy ostro z koksem czyli : ściągamy różne bajerki z sieci,przenosimy dane na pendrakach,odwiedzamy ciemne strefy internetu czyli jedziemy na maxa :lol: wtedy musimy się dobrze zabunkrować : antvirek,fierwall,HIPS i sofcik do wirtualizacji...i to jest cała prawda o zabezpieczeniach...

I dodałbym w tym przypadku PeerBlock...naprawdę blokuje wiele połączeń poza tymi, które blokuje zapora. Tylko, jak pamiętam Filseclab potrafił wyręczyć PeerBolcka.

Odnośnik do komentarza

co do peerblocka to powiem z ciekawości ze ta stronę tez blokuje :rolleyes: o ile masz włączone blokuj HTTP. według mnie ten program można jedynie traktować jako gadżet choć znam takich co chwalą go jak im cudownie blokuje komendę wojewódzką itp. na torentach i czuja się przez to bezpieczni na 1000 % .

Każdą stronę można dodać do wyjątków i każdy adres IP.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...