Skocz do zawartości

Malware Defender 2.7.2 - nowa wersja


Rekomendowane odpowiedzi

Program świeży i ciepły jak bułeczki rano w piekarni...ukazała się najnowsza wersja Malware Defendera oznaczona numerem 2.7.2.1 - znanego...właściwie legendarnego...programu typu HIPS, który od niedawna zmienił właściciela (obecnie firma 360.cn...a jażkeby inaczej - chińska :)) To druga odsłona w nowych barwach i to druga na przestrzeni kilku miesięcy, więc wnioskować można, że zapotrzebowanie jest, użytkownicy naciskają, a producent stara się, by program był coraz bardziej nowoczesny i stabilny. Programy tego typu już rzadko są rozwijane, tym bardziej cieszy chlubny wyjątek nawiązujący do bardzo dobrych tradycji. Co nowego w programie (za Xiaolinem na Wildersach):

"What's new in 2.7.2.0001?

* Changed UI design.

* Changed data structure and editing UI of application rule.

* Added multi selection support for adjusting rule priority.

* Fixed several bugs may cause BSOD.

PS. This is a stable version."

Co program może?...

- oczywiście bardzo dobry i silny samodzielny HIPS, który w teście na Matousec.com osiągnął 90% po 148 testach - to doskonały wynik

- ustalanie reguł zachowania programów i ich dostępu do sieci (grupowanie w zadanych grupach lub stworzonych przez siebie)

- poza tym wgląd w uruchamiane procesy, usługi, otwarte połączenia internetowe

- prosty menadżer autostartu, plików i rejestru (wszystko w osobnych zakładkach)

- szukanie po nazwie plików na dysku, wpisów w autostarcie, w rejestrze, w procesach

- dostęp do "Hooks" i "Kernel Modules"

Co więcej na temat użytkowania?...

- instalacja nie wymaga restartu komputera

- podczas procesu instalacji program pyta o to, czy może ściągnąć odpowiednie moduły zapewniające pełną kontrolę na systemem - tylko wtedy, kiedy ich nie wykryje

- do autostartu wrzuca 2 pliki: malwaredefender.exe i mdservice.exe

- zużycie zasobów - ok. 23 MB z pamięci i 13 MB z pliku wymiany

Dyskusje

http://www.wildersse...=267680&page=23 i http://www.techsuppo...s-now-free.html

Pobieranie najnowszej wersji http://www.wildersse...15&postcount=29

 

P.S.

Meir...dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

DefenseWall jest dobry ale nie posiada niestety super szczelnej piaskownicy i czasem coś przepuści. Jakiś czas temu nie zaizolował i nie zablokował mi wirusa zmieniającego czcionki oraz pliki ze sprytnego kompresora w którym znajdował się piracki key do DW. Szkoda, że nie zachowałem linków bo znów fanboye będą krzyczeć, że to nie możliwe. DefenseWall nie potrafi także izolować odtwarzaczy MP3 i aparatów cyfrowych podłączonych do USB.

Ze względu na skuteczny tryb niezaufany i szczelny sandbox, ja bym stawiał jednak na Defense+ COMODO, ale i tak najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest rozum :)

Odnośnik do komentarza

A wracając do tematu : Malware Defender ma problem z zapamiętywaniem niektórych reguł...pomimo ich wielokrotnego ustalania w "Learning Mode"....po przejściu w tryb "Silent Mode"-program je "zapomina"...

Meir...a dałeś aplikacji pełne zezwolenie? Bo jak robi coś, do czego nie była uprawniona, możesz dostać komunikat. Sprawdź regułę dla tego programu czy na wszystko zezwoliłeś. Nawet SS ma takie "wyskoki" u mnie...jak jest coś nietypowego - pyta, a MD jest dużo bardziej czuły przecież.

Odnośnik do komentarza

dw coś przepuścił nie wierzę bo sam go tak pomęczyłem na różnej maści badziewiach że wiedział bym o tym

ale pewnie że nie ma 100% skuteczności bo żaden progs tego nie ma

 

tak czy inaczej jak na razie dwpf mi wystarcza + SS i mogę spać spokojnie

 

nie zmienia to faktu że MD jest świetnym programem którego również polecam

pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Uruchom Polak w DW wirusy z tej starej paczki "455VIREN". Zrobisz to na własną odpowiedzialność! :)

uruchomiłem i nic nie przepuścił

wszystko w roolback wyczyściłem razem z plikiem

umiesz ty w ogóle dw używać jura

mam wątpliwości

 

wszystkie wirusy były jako niezaufane i widniały w proces explorer jako procesy nie aktywne

nie uruchamiaj jura tych wirusów w trybie zaufanym

Odnośnik do komentarza

Uruchomiłeś Polak wszystkie 455 wirusów?Na pewno jeden przepuszcza. DW nie reaguje i wirusa nie ma na liście. Wirus zmienia czcionki.Nie zrozum mnie źle. DW, to dobry HIPS, ale nie idealny. Takich nie ma. Czasem można znaleźć coś, co przepuści i najczęściej przypadkowo :)

No zależy też o jakiej wersji DW mówisz. :P Pewnie 3 nie przepuszcza a że 2.56 jest już stare i nie wspierane to może i coś ci przepuścił :P

 

 

Przepraszam Panów szanownych...ale chyba umknęło Wam, że już przestaliście być w temacie.

Ichito ma rację zeszliście z tematu. :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...