Skocz do zawartości

Dysk SATA widoczny jako ATA


Arctus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dodatkowym dyskiem twardym, który widoczny jest jako ATA. Jako ciekawostkę dodam, że kiedy włączę kontroler GSATA (płyta główna GA P965 DS4) mimo tego, że dysk twardy nie jest pod niego podłączony pokazuje się jako SATA.... subiektywnie testując samemu dysk widoczny jako ATA i SATA nie widzę zbytniej różnicy ale nieco mnie dziwi zaistniała sytuacja i nie wiem czy to ważne czy to poprostu zlekceważyć.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

http://www.intel.com.../eng/203838.htm

 

Z tego co zrozumiałem, a tylko przejrzałem, to dostosowuje ta technologia taktowanie procesora (czyli obciążenie zasilania, pobór mocy) do bieżących zadań i tego ile w tej chwili mocy potrzebujemy. Mnie to nie przeszkadza, bo we wcześniejszej wersji programu pokazywało mi zawsze "pełną parę" dopiero po aktualizacji poszczególne rdzenie skaczą.

EDIT: Byłbym wdzięczny za to sprawdzenie SATA.

Odnośnik do komentarza

SATA

1. Pobierz Crystal Disk Info - KLIK (english), zainstaluj i uruchom. W górnej części okna wybierając poszczególne dyski masz info o trybie pracy.

2. Menadżer Urządzeń - Kontrolery dysków - powinien być kontroler SATA (oprócz Standardowy kontroler dysków).

3. MU - Widok - Widok wg połączeń i klik na krzyżyk lub strzałkę - rozwijasz wszystko kolejno aż zobaczysz Kontroler SATA i powinny być podpięte pod niego oba dyski. PPM na kontroler SATA - Właściwości - Sterownik.

 

To tyle. Ewentualne obrazki wklej na www.wstaw.org bo inne hostingi nie są mi dostępne.

Odnośnik do komentarza

Widzę, dziękuję.

3500320AS - tryb SATA I - do poprawienia kabel sygnałowy (ewentualnie wymiana). Dysk może mieć zworkę obniżającą SATA II do SATA I. Opis na dysku.

3500418AS - tryb SATA II. OK.

1000528AS - tryb SATA II - podpięty do Enhanced Host Controller. Zdecydowanie zbyt wysoka temperatura. Dysk zewnętrzny - konieczne dodatkowe chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...