Skocz do zawartości

Zmiana kanałów w głośnikach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zmienić kanały w przednich głośnikach z prawego na lewy i odwrotnie, gdyż kabel do podłączenia do komputera jest za krórki (nie chcę się bawić w przedłużacze ponieważ nie chcę tracić jakości dźwięku).

Głośniki to Logitech X-530 natomiast karta dźwiękowa VIA-High Definition Audio. Karta zintegrowana jest z płytą główną ASUS P8H61-MX R2.0.

Szukałem opcji zmiany kanałów w programie, który zainstalowałem ze sterownikami (tj. HD VDeck), niestety nie ma tam takiej opcji. Kombinowanie z przelutowaniem kabli też nie wchodzi w grę, bo nie chcę stracić gwarancji.

Proszę o jakies inne propozycje.

Z góry dzięki pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Troszkę wkurzające w grach (dla mnie) gdy np.auto wyjeżdżające z lewj strony słyszałem w prawym głośniku,kroki skradającego wroga:)

z lewej a wychodził z prawej.

W przypadku muzy ,koncertów na DVD gitarzysta "szyjący" na basie z mojej lewej i tam go widzę jest słyszalny w prawym głośniku.

 

@paweleczek

Kup krótki przedłużacz i go "skrosuj", są takie 3 centymetrowe, za dużo na tym nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Troszkę wkurzające w grach (dla mnie) gdy np.auto wyjeżdżające z lewj strony słyszałem w prawym głośniku,kroki skradającego wroga:)

z lewej a wychodził z prawej.

W przypadku muzy ,koncertów na DVD gitarzysta "szyjący" na basie z mojej lewej i tam go widzę jest słyszalny w prawym głośniku.

 

jakim cudem? Przestawiłem kiedyś odsłuch głośników i wrażenia miałem fatalne. Kanał lewy jest lewy a prawy prawy.

Bardzo mnie zaciekawił gitarzysta szyjący na basie - może znam ten koncert? lub tego basistę?

Odnośnik do komentarza
@paweleczek

Kup krótki przedłużacz i go "skrosuj", są takie 3 centymetrowe, za dużo na tym nie stracisz.

 

Z tego co się orientuję to nie da się w tym przypadku zastosować żadnej przejściówki, wchodzi tylko w grę zmiana programowa.

Można popróbować tak że zamienić tył na przód, jeżeli są tej samej mocy, i wówczas można zamienić podłączenie kabli w gniazdach.

Nie wiem co to za program którego używasz, ale nawet SoundMAX, do zintegrowanych kart wykrywa podłączany głośnik i można mu przypisać daną konfigurację.

Czy kable od tych głośników mają różną długość że musisz aż tak kombinować?

Odnośnik do komentarza
jakim cudem? Przestawiłem kiedyś odsłuch głośników i wrażenia miałem fatalne. Kanał lewy jest lewy a prawy prawy.

Bardzo mnie zaciekawił gitarzysta szyjący na basie - może znam ten koncert? lub tego basistę?

 

Mam parę koncertów na DVD nagranych w systemie binauralnym i też musiałem ze względu na krótkie kable "przestawiać" kanały.

Jednym z wielu szyjących na basie jest :Jeffrey Allen Ament

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...