Skocz do zawartości

Zawieszanie sie Visty, bardzo powolna praca systemu


Rekomendowane odpowiedzi

niom :) w koncu pozytywna odpowiedz :)

a sluchaj, jak ja kupie ten nowy dysk, podepne go w lapku ( oczywiscie przy Waszej pomocy) to co dalej? Toshiba recovery i bede miala viste na dysku? i potem restore back-up?

a co z tymi wszystkimi uaktualnieniami i innymi programami, ze sterownikami... to wszystko bede musiala na nowo pobierac z internetu? czy te usttawienia bede w tym back-upie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

jak ja kupie ten nowy dysk, podepne go w lapku ( oczywiscie przy Waszej pomocy) to co dalej? Toshiba recovery i bede miala viste na dysku? i potem restore back-up?

 

Recovery zawiera wszystkie sterowniki. Najważniejsz to czy system bedzia miał SP1 czy SP2. Tym się na razie nie zajmuj - Recovery to ustawienia fabryczne.

 

Nie bedzie tam Firefoxa, i innych programów które zainstalowałaś. To trzeba bedzie instalować samodzielnie. Na razie skopiuj sobie swoje pliki. Czym to robisz?

Odnośnik do komentarza

a sluchaj, nie mozna jakos skopiowac ustawien poczty i wiadomosci? mam bardzo duzo meili ktore potrzebuje ...szkoda, ze nie mozna zrobic takiego back-upu, zeby potem tylko to restore i wszystko jest jak bylo, razem z programami zainstalowanymi :)))
no ale trudno, trzeba sie pomeczyc....
bo poczekaj... obrazu dysku nie moge zrobic bo dysk ma te bad sektory, prawda? i co? to by sie nagralo na nowy dysk? te zle sektory tez? i te rozne inne bledy?

Odnośnik do komentarza

jakis taki co daja z vista... windows live mail...

popatrz... a co myslisz o takim dzialaniu?
http://komputery.kat...mi-t155003.html

czy takie cos by mi pomoglo? nowy dysk i tak musze kupic...

a swoja droga to jaki mam kupic?
zaraz cos poszukam i dam ci do sprawdzenia, dobrze?

o, na przyklad taki:
http://www.ebuyer.com/263752-toshiba-320gb-internal-hard-drive-mk3276gsx

w sumie to nie wiem jak szukac, jakie parametry sa najwazniejsze? a moge wiekszy dysk? powiedzmy 500GB?

Odnośnik do komentarza

popatrz... a co myslisz o takim dzialaniu?

 

Baśka, nawet nie myśl o tym.

 

a swoja droga to jaki mam kupic?

 

podałem link do dysku jak chcesz mniejszy (tamten ma 320GB) to znajdziemy mniejszy

 

jakis taki co daja z vista... windows live mail...

 

Nie używam > korzystam z thunderbirda i żadnych kłopotów z bacupem poczty nie mam.

Ale poczytaj to > http://forum.dobreprogramy.pl/narzedzie-tworzenia-kopii-zapasowej-windows-live-mail-t453479.html

Odnośnik do komentarza

ok, juz znalazlam, sprzwdz tylko w wolnej chwili czy to jest taki sam jak ten co mi podales:), je jestem teraz w Angli i tutaj musze sobie jakos poradzic :) i kupic ten dysk...

http://www.ebay.co.uk/itm/Western-Digital-320GB-Scorpio-Black-2-5-SATA-300-Internal-Hard-Drive-7200rpm-/330876139484?pt=UK_Computing_HardDrives_RL&hash=item4d09c137dc

a za ten link o windows live mail - dziekuje - jak tylko sie dam rade poruszyc w tej viscie - to zaraz sobie to skopiuje...dzieki, z tym dyskiem jest coraz gorzej... juz prawie nic nie mozna zrobic... puszcze jeszcze raz tego chkdsk, co? moze cos tam naprawi i sobie jeszcze te maile skopiuje...

Odnośnik do komentarza

:)))) zaskoczylo i juz je kopiuje :)
spojrzales moze w ten link do tego dysku co znalazlam? kupowac? jak dzisiaj kupie to w piatek bede miala....
sorki :0 tu bylo do tego watku o skopiowaniu foldera z mailami !

 

 

Moje pytanie było "na czym" a nie "czym" bo widzę, że chciałaby zrobić jakiś pełny backup. Takie działanie ma sens bo odpadają instalacje, aktualizacje itp. Tylko pytanie czy są takie możliwości i stąd mój post.

 

na czym? mam dyski zewnetrzne... takiego w miare nowego samsunga - chyba 500GB i jeszcze starego ... nazywa sie Rock Mobile Disk chyba okolo 300gb... na razie pakuje na nie wszystko co mi sie wydaje wazne no i ten bak-up co vista mi zrobila ( ponad 60 GB :blink: )
tym dysponuje... no i jeszcze duzo nowiutkich DVD... nie wiem? masz jakis pomysl?

na takim pelnym backupie bardzo by mi zalezalo... mam kilka programow ksiegowych z danymi wielu klientow.... to bedzie dopiero praca... no i te wszystkie uaktualnienia do visty nazbierane przez te kilka lat :((((

Odnośnik do komentarza

na takim pelnym backupie bardzo by mi zalezalo... mam kilka programow ksiegowych z danymi wielu klientow.... to bedzie dopiero praca... no i te wszystkie uaktualnienia do visty nazbierane przez te kilka lat

 

To nie mogłaś zrobić bacupu partycji systemowej? Miałabyś wszystko > wtedy odwołania lecą do kolejnych partycji.

Alnbo kopia posektorowa całego dysku. i potem przerzucenie jej na nowy dysk.

Odnośnik do komentarza

takiego w miare nowego samsunga - chyba 500GB

 

Nie patrz na układ posta. Mam problem z IE10. Jak pisałem obecny dysk to trup. Wg mnie najlepsze wyjście w takiej sytuacji to wykonanie kompletnej kopii obecnego dysku na nowy i dopiero wówczas zamiana ich w lapku. Potrzebny jest soft do robienia klona dysków. Proponuję poczekać do jutra bo będzie aktualizacja forum a ja mam problemy z pisaniem.

Odnośnik do komentarza

ok, melduje poslusznie, ze dysk zamowiony i zaplacony, dostawa bedzie moze juz w piatek :)
kupilam taki jak zasugerowal Belfegor - dziekuje :)))
tu jest link do niego:
http://www.ebay.co.uk/itm/Western-Digital-320GB-Scorpio-Black-2-5-SATA-300-Internal-Hard-Drive-7200rpm-/330876139484?pt=UK_Computing_HardDrives_RL&hash=item4d09c137dc


to teraz czekam na Wasza decyzje o tym klonowaniu :))

Odnośnik do komentarza

Mam inne zdanie. Niby gdzie ma iść ten klon - na dysk na który robi aktualnie backupy danych? Straci te dane. Jeżeli już to nie klon a backup całego dysku. Radzę poczekać na nowy dysk, wymontować z obudowy dysk 500 Gb, zamontować tam nowy dysk i dopiero wówczas wykonać klona na nowy dysk. Po zrobieniu klona zamiana dysku z obudowy do wnętrza lapka.

Odnośnik do komentarza

Klon to kopia całego dysku na drugi z usunięciem wszystkiego co jest na tym drugim. Backup dysku na drugi to utworzenie obrazu na drugim w postaci pliku w specjalnym formacie widocznym dla softu tworzącego backup. I taki plik może być jednym z wielu na dysku na którym tworzy się backup. Z takiego backupu można przywrócić system na nowy dysk tylko po co te całe operacje. Bardziej bym tu widział dokładne przygotowanie wszystkich partycji obecnego dysku (chkdsk) i dopiero wówczas wykonanie klona posektorowego wg postu #69.

Odnośnik do komentarza

Bardziej bym tu widział dokładne przygotowanie wszystkich partycji obecnego dysku (chkdsk) i dopiero wówczas wykonanie klona posektorowego wg postu #69.

 

Ale chkdsk był już robiony. Poza tym nie wiemy czy ten staruszek jeszce zipie.

A nie można zrobić tak:

wymontować z lapka ten stary dysk > podpiąć do peceta > podpiąc nowy dysk do peceta i strzelić odrazu klon na nowy? A potem podłaczyć nowy dysk do lapka?

Odnośnik do komentarza

No to ciach - klon całego dysku i czekasz na dostawe nowego.

http://traxter-onlin...i-z-boot-plyty/

 

czy ta bootowalna plytka z tym programem do klonowania musi byc zrobiona na tym komputerze z vista? czy moze byc zrobiona na innym komputerze z XP? ten dysk z vista (laptop) juz ledwie zipie... nie chce za duzo na nim robic bo moze mu nie wystarczyc zycia na klonowanie...

 

no i jeszcze jedno pytanie:

ja moge w jakis sposob oczyscic ten dysk zewnetrzny 500gb ( przeniose wszystkie backupy na ten strary 250 gb i wtedy moge zrobic klona na tym zewnetrznym 500gb, ale co potem z nowym dyskiem? montuje go do lapka, bootuje z toshiba recovery, mam podstawowa viste i wtedy wykonuje ponownego klona, ale tym razem z 500gb(external) na nowy dysk w laptopie? dobrym torem kombinuje?

 

bo nie za bardzo wiem jak wymontowac ten dysk 500gb z obudowy aby podlaczyc tam nowy (ten kupiony - black scorpio), obejrzalam ten dysk zewnetrzny - tam nie widze zadnych srubek zeby to rozkrecic.....

Odnośnik do komentarza

czy moze byc zrobiona na innym komputerze z XP?

 

Może być nawet lepiej.

 

Jak wymontować dysk i w jego miejsce wstawić nowy

http://www.google.pl....43287494,d.Yms

 

 

przeniose wszystkie backupy na ten strary 250 gb i wtedy moge zrobic klona na tym zewnetrznym 500gb, ale co potem z nowym dyskiem?

 

Oczywiście że tak. Po otrzymaniu nowego dysku podpinasz go do peceta i zrzucasz obraz z dysku 500GB na nowy. Wyłaczasz syste > wyłaczasz kompa z prądu i montujesz nowy dysk na lapku. Montaż jest odwrotnością demontażu.

 

Ważne! Przy demontażu dysku z lapka > wyłaczasz system > odpinasz zasilacz i baterię. Dopiero wtedy rozkrecanie i wypięcie dysku.

Odnośnik do komentarza

ok, okazuje sie ze musze jeszcze kupic taki adapter zeby podlaczyc ten nowy dysk do komputera , taki
ADAPTER USB -> (IDE; SATA; 2,5"; 3,5")
juz zamowiony i zaplacony, bedzie w sobote, czyli w niedziele (albo sobte w nocy) bede robic tego klona na nowym dysku :))))
i potem zmieniac dyski w laptopie :) sama nie wiem jak to sie stalo, ze sie za to zabieram :) to chyba dlatego, ze sie czuje z Wami bezpiecznie!
ok, tam jeszcze zostalo 40 minut do dokonczenia przenoszenia back-upow z dysku zewnetrzenego 500gb na stary dysk zewnetrzny 230gb, to jak sie skonczy to (jesli vista ponownie zaskoczy) bede robic ten klon...
trzymajcie kciuki, moze wszystko pojdzie dobrze....
a jak nie... to wtedy Toshiba recovery i mozolne instalowanie programow i aktualizacji... :(

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...