Skocz do zawartości

Zawieszanie sie Visty, bardzo powolna praca systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle masz , Wieslaw, racje! spojrzalam na te posty i faktycznie, mialam ten problem zwiazany z podwyzszona temperatura... tyle nowych rzeczy tutaj z Wami robilam i tyle nowych informacji dostalam, ze sie juz troche gubie  :) i pamietam tylko wybiorczo... ok, ta zamowiona podkladka chlodzaca pod moja Toshibe juz dotarla... jest to taka podkladka:

podkladka

 

chlodzi w sumie caly spod lapka i jest w cichutki :)

pozostale rzeczy - pasta i spirytus w/g porady Belfegora dostarcza chyba jutro wiec w weekend - rozkrecam lapka i czyszcze ten uklad chlodzacy

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

dzisiaj zrobilam czyszczenie laptopa... nawet nie bylo zbyt brudno, uzywanie odkurzacza jednak daje rezultaty, wymienilam tylko paste, stara nawt nie byla jeszcze zbytnio twarda, ale wyczyscilam i zmienilam na nowa... to takie drugie jak niebieska guma do zucia bylo calkiem w dobrym stanie wiec toto zostawilam, wyczyscilam wszystko co sie dalo,poskrecalam z powrotem i dziala :) zostala mi tylko jedna srubeczka  :( i jedno wybrzuszenie  na obudowie - efekt wkreconej za dlugiej srubki :)) i tyle...wciaz jeszcze nie potrafie do konca zalozyc takiej listwy u gory klawiatury, jakis nieudany pomysl Toshiby... ale jestem w sumie z siebie dumna

wlasnie sprawdzilam te raporty - to nie widac zbyt duzej roznicy w temperaturach... jakies dwa-trzy stopnie nizej niz przed ( po dwoch godzinach pracy laptopa i na tej podstawce chlodzacej)

Odnośnik do komentarza

niestety nadal zawiesza sie

 

To nie jest kwestia temperatur > tylko połaczenia z netem. Mówiłem abyś zrobiła raport z Netlog i załaożyła temat w dziale Sieci.

 

Podaj identyfikatory kart sieciowych z Menedzera Urządzeń

 

PPM na karte > Właściwości zakładka szcegóły > z listy wybierasz Identyfikator sprzetu > zaznaczasz kopiuj > wklej do notatnika

 

podaj do posta

 

zobaczymy czy nie ma nowszych sterowników

Odnośnik do komentarza

To prawda - mwiles, calkiem o tym zapomnialam! raport z Net-loga zrobiony i zalaczony , zakladam temat w dziale sieci, wg sugesti:)

pozostale polecenia zrobilam, troche to inaczej na moim kompie bylo i w koncu nie jestem pewna, czy to te dane o ktore Ci chodzilo, bo wybralam opce - hardware Ids ( nie wiem czy to jest identyfikator sprzetu...)

post-8128-0-14460100-1364650835_thumb.jpg

post-8128-0-67834300-1364650850_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

Zgodnie z sugestia Belfegora wklejam raport z programu Net-Log.

Po wielu dzialaniach zwiazanych z problemem z laptopen Toshiba P300z Vista udalo mi sie przy pomocy Belfegora i Wieslawa:

wymienic twardy dysk na nowy

wyczyscic uklad chlodzacy laptopa

przeczyscic Viste z wielu niepotrzebnych zasmieczaczy i utrudniaczy.

 

przypadek mojego laptopa :)

 

dzialanie systemu znacznie poprawilo sie, programy dzialaja (prawie) bez zastrzezen.

Pozostal jeszcze jeden nie mniej wazny problem... otoz system zawiesza sie kilka razy dziennie (w tym srednio 2-3 razy dziennie wymagane jest uzycie klawisza power) przy prawie non stop pracy komputera...

Belfegor zasugerowal sprawdzenie  systemu pod wzgledem konfiguracji/ustawien sieci domowej...

w zalaczniku podaje raport z Net-Loga..

Prosze o informacje jakie jeszcze raporty bylyby przydatne do takiej diagnozy?

net-log 30-03-13.txt

Edytowane przez picasso
Temat doklejam tu, bo wcale nie obrał kierunku sieciowego, jest kontynuacją. Posty posklejane, by zachować logikę dyskusji. //picasso
Odnośnik do komentarza

Basia kliknij na tą pierwszą linijkę z Identyfikatorem LPM a potem PPM i daj Kopiuj i wklej do posta.
I to mają być wszystkie karty sieciowe > łacznie z Wifi

Do karty Wifi masz najnowsze stery. Czy z niej tylko korzystasz?
 

(w tym srednio 2-3 razy dziennie wymagane jest uzycie klawisza power


Tego nie wolno robić.


W jakich sytuacjach są te zawieszenia? Przeglądarka > filmiki > gry online?

Odnośnik do komentarza

mam nadzieje Wieslaw, ze pochwalisz wynik moich czterech godzin spedzonych z moim lapkiem :))

 

Tu pochwalę . Zuch.

 

zostala mi tylko jedna srubeczka :( i jedno wybrzuszenie na obudowie - efekt wkreconej za dlugiej srubki :))

 

Ale tutaj nie do końca. Skoro została - to znaczy, że o czymś zapomniałaś a to może być ważne.

Kobieto - powinnaś być czuła na "wybrzuszenia" bo to zawsze jest skutkiem czegoś. Tym bardziej, że wiesz co było powodem.

W wolnej chwili spróbuj to zweryfikować. Chyba, że to już jest wykonane.

 

 

Potwierdzam to co napisał @Belfegor.

Taki reset to tylko problemy. Blaszak ma np. opcję przytrzymania przycisku Power i wymuszenie zamknięcia systemu.

 

Skoro masz problem odpalaj na początku Menadżera zadań i go zminimalizuj. Niech sobie cyka w tle.

Jeżeli coś się zawiesi - Alt + Tab i przełączasz się na MZ - Aplikacje. Sprawdzasz co wisi i kończysz proces - ale pamiętaj co to było.

To może pomóc w diagnozie. Oczywiście możesz dodatkowo zobaczyć na procesy i zużycie %.

 

EDYTA

 

Jak masz ustawiony plik wymiany?

Odnośnik do komentarza

Basia kliknij na tą pierwszą linijkę z Identyfikatorem LPM a potem PPM i daj Kopiuj i wklej do posta.

I to mają być wszystkie karty sieciowe > łacznie z Wifi

 

PCI\VEN_8086&DEV_4229&SUBSYS_11018086&REV_61

 

wyglada na to ze mam tylko jedna karte sieciowa...z tym vifi

 

mam jeszcze jedna, Marvell Yukon 88E8040T PCI-E Fast Ethernet Controller, ale to chyba na kabel, w kazdym razie to samo dla tej drugiej karty to:

 

PCI\VEN_11AB&DEV_4355&SUBSYS_FF501179&REV_12

 

 

Do karty Wifi masz najnowsze stery. Czy z niej tylko korzystasz

 

tak, tylko z tej jednej bo na kabel sie nie podlaczam...

 

 

Skoro została - to znaczy, że o czymś zapomniałaś a to może być ważne.

Kobieto - powinnaś być czuła na "wybrzuszenia" bo to zawsze jest skutkiem czegoś. Tym bardziej, że wiesz co było powodem.

W wolnej chwili spróbuj to zweryfikować. Chyba, że to już jest wykonane.

 

ta srubka mi zostala... z mocowania chyba motherboard bo jest taka srebrna... ale nigdzie mi nie pasowala, to znaczy nie bylo takiej dziurki zeby gwint ''zalapal''...sprawdzilam wszystkie!

a to wybrzuszenie? jak to mozna zweryfikowac? .. wykrecic te zrubke i probowac wgniesc to z powrotem? palcem?

 

 

W jakich sytuacjach są te zawieszenia? Przeglądarka > filmiki > gry online?

 

przegladarka - zawszeczasem przy filmach z YT, czesciej przy grach przegladarkowych

czasem przy filmach z YT, czesciej przy grach przegladarkowych

 

 

Potwierdzam to co napisał @Belfegor.

Taki reset to tylko problemy. Blaszak ma np. opcję przytrzymania przycisku Power i wymuszenie zamknięcia systemu.

 

Skoro masz problem odpalaj na początku Menadżera zadań i go zminimalizuj. Niech sobie cyka w tle.

Jeżeli coś się zawiesi - Alt + Tab i przełączasz się na MZ - Aplikacje.

jak sie zawiesza.. to wszystko, Manager Zadan tez wtedy nie dziala, a czasem dostaje informacje, ze:

Logon process has failed to create the security options dialod.

Failure - security options

 

 

Jak masz ustawiony plik wymiany?

zaraz sprawdze te ustawienia

Odnośnik do komentarza

Zobacz gdzie to jest. To mogło spowodować jakieś skutki uboczne. Lapek to nie blaszak.

Tu wszystko powinno być zmontowane zgodnie z zasadami producenta. Strzelam tylko - problemy z klawiaturą, monitorem itp.

 

Tak, rozkrece kompa jeszcze raz bo i tak musze takie srubki znalezc, zeby te listwe zabezpieczajaca klawiature zamontowac poprawnie..wiec przy okazji wejde troche glebiej i jeszcze raz popatrze na te motherboard...

Odnośnik do komentarza

bo na kabel sie nie podlaczam...

 

Jeśli masz taką możliwość podłacz się do Lan i testuj. Na czas testów wyłacz karte Wifi.

 

 

Teraz korzystasz z Opery > nie wiem jak tam jest, ale na FF można odznaczyć akcelerację sprzętową

 

Z menu narzedzia > Opcje > Zaawansowane > odznacz Korzystaj z akceleracji sprzetowej

 

i sprawdzaj jak się zachowuje FF

 

 

jak sie zawiesza.. to wszystko, Manager Zadan tez wtedy nie dziala, a czasem dostaje informacje, ze:

Logon process has failed to create the security options dialod.

Failure - security options

 

Start > uruchom > services.msc

 

znajdź usługę Windows Defender > jeśli jest właczona > wyłacz > PPM na usługę > przestawiasz tryb na Wyłaczony > restart

Odnośnik do komentarza

Teraz korzystasz z Opery > nie wiem jak tam jest, ale na FF można odznaczyć akcelerację sprzętową

 

Z menu narzedzia > Opcje > Zaawansowane > odznacz Korzystaj z akceleracji sprzetowej

 

i sprawdzaj jak się zachowuje FF

 

sprawdzilam, ta funkcja byla odznaczona w FF, i nadal jest odznaczona...

 

 

Start > uruchom > services.msc

 

znajdź usługę Windows Defender > jeśli jest właczona > wyłacz > PPM na usługę > przestawiasz tryb na Wyłaczony > restart

ta usluga nazywala sie u mnie : Windows Firewall ( czy to to samo?) wiec wylaczylam toto i zmienilam start-up z automatycznego na manual

 

 

Jak masz ustawiony plik wymiany?

 

Virtual Memory/Paging File = 4603

Odnośnik do komentarza

Ustaw Kontrolowany przez system + Ptaszek u góry kontrola dla wszystkich dysków + Restart.

Jaką masz wersję IE? Tak spróbuj potestować czy są problemy na IE bo to może być problem przeglądarki.

 

ok, z ptaszkiem zrobione i przesiadlam sie juz na IE zobaczymy jak tu sie pracuje na nim :)

 

 

Nie ta usługa u ciebie też nazywa się Windows Defender. To co wyłaczyłaś to zapora systemowa.

 

masz racje :) Windows Defender jest i byl wylaczony... (disabled) mam przywrocic ten Windows Firewall do dzialania? chyba tez go nie potrzebuje?

Odnośnik do komentarza

No, Panowie, mysle, ze problem juz rozwiazany! :)

idac za porada ktoregos z Was - pobralam i zainstalowalam Chrome, importowalam wszystkie zapamietane strony z FF i Opery, odinstalowalam FF i Opere, wyczyscilam komputer z wszelkich pozostalosci po tych przegladarkach i od 4-ch dni moj system nie zaliczyl ani jednego zawieszenia :) wszystko dziala poprawnie i szybko :) bardzo sie ciesze i chyba temat mozna juz zamknac :) jeszcze raz dziekuje za poswiecony czas mnie i mojej maszynie, nauczylam sie wiele i naprawde jestem bardzo zadowolona!

chwile odpoczywam i poprosze Was o pomoc z moim staruszkiem :) desktopem z XP:)

 

 

6-04-13 Vista nadal dziala wysmienicie... nadal uzywam Chrome, do Opery czy FF juz chyba nie powroce...

 

12-04-13 Vista smiga - jak nigdy przedtem... ciekawa jestem czy to tylko ten FF byl przyczyna tego zawieszania sie kompa i ciezkiej pracy kompa?... czy przyczyna byl zniszczony dysk a FF to wtorne?

Edytowane przez Webasia
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...