Skocz do zawartości

Błędy CRC we WSZYSTKIM ! ;/


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam dziwny problem a mianowicie jak cokolwiek ściągne / chce zainstalować( nawet jakaś gra z ORYGINALNEJ płyty ) To mam zawszę błąd CRC Czy to RAR czy ZIP czy Instalka nie ma różnicy zawsze jest ten CRC ;/

Lecz gdy dam ( w instalatorach gier ) ponów to za którymś razem plik się skopiuje ..

 

robiłem skan dysku pod kontem bad sektorów i niby all dobrze ( nie pamiętam jakim narzędziem ale to było jakieś z Hirens Boot CD ) Ram też ok ( Testowany MEMTESTEM )

 

Specyfikacja:

 

Pentium D 3 ghz x2

Geforce gtx 460 768 mb DDR5

Zasilka : Bequiet! Purepower 530w

RAM : Hynix 800 mhz 2 gb , Kingston 800 mhz 1 gb

Dysk : Hitachi HDS721616PLA380

 

Macie jakiś pomysł aby zlikwidować te błędy CRC ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Testowało od 16.21 do teraz .. i nic nie wykryło osobno kości też nic nie dało..

 

Ja mam na S-ata więc chyba kabel Sata a nie ;p Taśma to na ATA / IDE Jest ;)

 

Akurat mam 2 kabelki nowe więc mogę sprawdzić ...

 

A tak propo to może być wina tych kabli ?

 

Jak by co to te kable co teraz są maja 3 lata. ..

 

dobra to ja wymienię i dam znać..

Odnośnik do komentarza

Możesz sprawdzić S.M.A.R.T. dysku, najlepiej jakimś bootowalnym narzędziem.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__view__findpost__p__844

Atrybut 199 (C7) UltraDMA CRC Error Count różny od 0 wskazywałby na problem z połączeniem płyta główna / dysk. I najprawdopodobniej byłaby to taśma/kabel sygnałowy.

 

Ja bym na próbę wyłączył firewall i antywirus... może tutaj coś namieszałeś?

BTW

Jaka masz płytę główną? Nie masz przypadkiem zainstalowanego Nvidia Firewall? Obiło mi się, że lubi stwarzać problemy.

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

płytę podawałem setki razy ale poczekaj zara znajde

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&dlc=en&cc=us&docname=c00910113#N1167

 

A problemy jakie mam NP :

http://img337.imageshack.us/i/problemj.jpg/

 

 

na screenie jest jeszcze problem z VMWARE ale to już tak przy okazji jak ktoś wie jak to naprawić to niech powie ;)

 

Nvidia Firewall nie ma

Jedynie mam KIS 11 , Malwarebytes anty malware z aktywna ochroną..

 

raczej to nie to bo na Sevenie ( 2 systemie ) jest to samo ! ;/

 

Kabel wymieniłem i to samo ! ;/

ewentualnie potem sprawdzę inną instalke ..

 

SMART DYSKÓW

jak by co to ten dysk maxtor to tylko tymczasowy .. problemy tamte miałem już przed włożeniem tego maxtora więc chyba on nic wspólnego nie ma..

 

Robione HDD Scanem:

 

http://www.speedyshare.com/files/24649461/s.m.A.R.T.zip

Odnośnik do komentarza

Jeśli wierzyć temu s.m.a.r.t.-owi, oba dyski miały (albo raczej zaczynały mieć) na pieńsku z taśmą/kablem... Wymieniłeś je, więc co jakiś czas monitoruj wspomniany parametr. On się nie zeruje przy rozwiązaniu problemu płyta główna / dysk, a jeśli będzie rosnąć to problem nie został rozwiązany.

Maxtor ma 2 badsektory relokowane i 1 sektor niestabilny pretendujący do badsektora... reszta wygląda raczej OK, ale mogę się mylić. :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma potrzeby, S.M.A.R.T. wygląda wiarygodnie, a wyniki nie powinny zależeć od programu, którym się go sprawdza. Poza tym HDD Scan jest porządnym programem.

UltraDMA CRC Error Count to liczba błędów CRC na linii dysk - kontroler. Najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie kabla sygnałowego, lub czasem to, że nie jest on dociśnięty. Niekiedy może to też oznaczać inne problemy.

Na początek wymień ten kabel i potem obserwuj, czy błędy nadal występują, a w S.M.A.R.T. obserwuj czy wartość w kolumnie RAW dla UltraDMA CRC Error Count się zmienia. Jeśli nie, to wymiana kabla rozwiąże przynajmniej jeden problem.

Poza tym wartość w polu Soft Read Error Rate również jest niezerowa, więc tu też może być problem.

 

Po wymianie kabla będzie można ewentualnie myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza

Ech, a o czym pisałem w postach #6 i #10?

Wartość artybutu UltraDMA CRC Error Count nie zeruje się po rozwiązaniu problemu - w tym wypadku prawdopodobnie wymianie taśmy/kabla sygnałowego. Co jakiś czas monitoruj ten atrybut. Jeśli jego wartość będzie rosnąć to problem nadal istnieje... Punktem odniesienia są dla Ciebie te dwa obrazki z postu #9. Możesz spróbować też przeczyścić styki płyty głównej i dysku.

Odnośnik do komentarza

Test ten jest również po to, by sprawdzić, czy procesor nie sypie błędami. Wykresy wyglądają ok, błędów nie stwierdzono, co jest zarówno dobrą, jak i złą wiadomością. Dobrą, bo oznacza, że procek najprawdopodobniej jest w porządku, a złą, bo diabli wiedzą co jest przyczyną.

Zrób porządny test pamięci programem Memtest86+, tak dla pewności. Test zostaw na noc i następnie napisz, czy były jakieś błędy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...