Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Już któryś raz na przestrzeni krótkiego okresu czasu widzę takie powtarzające się zjawisko:
http://zapodaj.net/fbde1460bc114.png.html
Szara listwa oddzielająca posty. Jej kliknięcie w tym przykładzie prowadzi do linka z postu górnego. Takie zjawisko zachodzi tylko pomiędzy postami 8/9 tego tematu.
Przykład pochodzi z tematu https://www.fixitpc.pl/topic/22133-brak-podstawowego-i-pomocniczego-kana%C5%82u-ide/?do=findComment&comment=143556
Podaję to jako ciekawostkę do służbowego wykorzystania :D

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 6 miesięcy temu...

Aktualnie jesteśmy na wersji 3.4.5. Przepuszczalnie za tydzień będzie aktualizacja forum do wersji 3.4.7, choć nie jest to jeszcze pewne na 100%. Aktualizacja ta nie wniesie wybitnych zmian ani dużych poprawek (mam nadzieję, że nie rozmnoży bugów), a decyzja o jej wykonaniu jest dyktowana długim czasem oczekiwania na nadchodzące IPB 4 (silnik przepisany od zera, drastyczne zmiany) i przezornym doprowadzeniem forum do najnowszej z dostępnych wersji na dzień dzisiejszy.

Ten weekend jest poświęcony testowej instalacji na cieniu forum oraz drobnym konwersjom w bazie przygotowującym forum na IPB 4. Operacje te nie zostaną przez Was odnotowane, gdyż wszystko będzie wykonywane na lustrze, by w miarę przewidzieć rezultaty na żywym forum.

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja do wersji 3.4.7 oraz konwersja tabel w bazie wykonane. Jak mówiłam, aktualizacja ta to głównie niezbyt mocne zmiany pod maską, brak widocznych zmian w interfejsie czy nowych funkcji. Aktualizacja skorygowała drobniutki kosmetyczny bug zgłoszony w tym temacie. Licznik pobrań załączników obrazkowych został usunięty.

Przez ostatni tydzień testowałam tę aktualizację na lustrze pod kątem edytora i nie zauważyłam żadnych nowych bugów. Niemniej trudno jest wymyślić i przetestować wszystkie możliwe scenariusze, więc jeśli zauważycie coś nowego (nie zgłoszonego dotąd w żadnym temacie), proszę o zawiadomienie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przeglądarka Cyberfox 33.0 portable. Zaznaczam Zoom Text Only - wszystko jest na razie OK. Ale następnie daję powiększenie (Zoom In) - avatary w tym momencie wskakują na pole edytora:
http://zapodaj.net/0ea704c3296fc.png.html
Gdy tekst jest powiększony i odznaczę 'Zoom Text Only' - avatary powracają na swoje miejsca po lewej stronie. Ponowne zaznaczenie ptaszka - powtórka sytuacji jak powyżej.

 

EDIT:

 

Patrzę ci ja, a na najnowszym Fireofx ten sam efekt :o .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wydanie IPB 4 w formie użytkowej się przeciąga i do tego daleka droga. Natomiast co dopiero wydano tajemniczą wersję 3.4.8, "konsolidującą łatki bezpieczeństwa i likwidującą mniejsze bugi". Zawiadamiam na wszelki wypadek, że aktualizacja do tej wersji nie jest wykluczona, choć na pierwszy rzut oka zdaje się nieopłacalna. Wszystkie łatki posiadamy, a widoczne bugi naprawione i nie wiem co w aktualizacji jest czego tu już nie rozwiązaliśmy. Będę sprawę analizować i jeśli okaże się, że wchodzimy w to, dam znać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Taki defekt występuje, gdy jest problem z wyświetleniem avataru użytkownika, np. błąd uploadu, błąd łączenia z serwisem Gravatar, jakiś program w systemie użytkownika powodujący problemy z pełnym załadowaniem strony i podobne.

Akurat ten konkretny użytkownik to właśnie ten sam, który na PW zgłosił, że jest problem z ładowaniem zdjęcia z dysku. To właśnie naprawiłam, a on potwierdził pomyślne załadowanie avatara w opcjach profilu. Na Twoim obrazku wpis ma datę z wczoraj, obecnie na forum widzę datę z dziś i poprawne wyświetlanie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...