Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wieslaw531

 

Ta deformacja zdjęć w indexie forum i gwiazdek w profilach na IE8 zachodzi także na forum IPSu na domyślnym skinie, zgłosiłam na tracker: KLIK. Niedopatrzenie z ich strony, nie zaktualizowali szablonów. Naprawiłam zgodnie z podanymi instrukcjami. Ponoć ten fix regeneruje jakiś inny "relatywnie drobny bug" załatwiony w 3.4.4 inną metodą, nie wiem o co im chodzi.

 

Na razie uzbierały się takie dodatkowe bugi:

- Cytat ma datę z przesunięciem jednominutowym: KLIK.

- Przycisk Cytatu w menu CKEditor w ogóle nie reaguje w Internet Explorer (IE9 i IE10 testowane), chyba że z klawiatury ENTER i powrót kursora do miejsca, gdzie miał być wstawiony cytat. Zwrócił na to uwagę wieslaw531. Zgłosiłam na trackerze: KLIK.

- KolegaDudysa raportował na liście zespołu moderacyjnego dymki pokazujące tagi HTML. Zgłosiłam na trackerze: KLIK

- Goście mają wyłączone śledzenie tematów, a mimo to nadal widzą w widoku forum opcję "Oznacz forum jako przeczytane". Zgłosiłam na trackerze: KLIK.

- W Pomocy BBCode dane nie korespondują do nowych formatów i nie jestem w stanie idealnie poprawić tych treści, gdyż strona ta nie parsuje nowych formatów tagów. Zgłosiłam na trackerze: KLIK.

- Wprawdzie spolszczyli kalendarz wyszukiwarki, ale jednak niepełnie, minikalendarze w szukaniu na liście użytkowników nadal po angielsku. Zgłosiłam na trackerze: KLIK.

 

Większość zostanie naprawiona w zbliżającym się wydaniu 3.4.4. Minikalendarze wyszukiwarki planują poprawić w znacznie późniejszej wersji.

Odnośnik do komentarza

Kate, o tym już mówiłam w poście numer #12:

 

- Linki z przyciskami: (...) Ta wersja forum ma bug: niedomyślny tag definiujący URL jest parsowany jako tag URL a nie tag pierwotny. To spowodowało, że moje fikuśne przyciski przestały działać i musiałam je zlikwidować + zastosować obejścia. Tagi przycisków nie wrócą, dopóki nie poprawią tego błędu. Mam jeszcze kilka swoich starych artykułów, gdzie tagi są nadal rozwalone, ale poprawię to potem.

 

Wiem dokładnie w których pracach to nie jest poprawione (korekta była tylko dla najczęściej używanych przyklejonych) i że aktualnie linki wyglądają jak druga wojna światowa. Ale mam pewien dylemat. Nadchodzi kolejna poprawkowa wersja forum 3.4.4, być może szybciej niż obstawiłam, która ma właśnie naprawiony ten bug. To by oznaczało, że mogłabym przyciski buttonów odtworzyć i nie musiałabym ręcznie mozolić się z korektą linków. Nad tym się zastanowię. EDIT: Dobra, poprawiłam to we wszystkich swoich artykułach usuwając te uszkodzone tagi.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze coś poza tematem aktualizacji: godzina w informacjach na dole jest ustawiona o godzinę do tyłu.

 

Ja widzę tam poprawną godzinę. Godzina do tyłu na całym forum jest w czasie letnim, jeśli:

- W swoich ustawieniach profilu nie masz zaznaczonej korekcji DST (Automatycznie wykryj czy moja strefa czasowa używa czasu letniego)

- Goście zawsze widzą wszystko godzinę do tyłu i nie ma dla nich ustawień jak dla użytkowników zalogowanych.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wprawdzie już jest IPB 3.4.4, które koryguje prawie wszystkie uciążliwości tu namierzone (wiesław531: nawet ten zgłoszony przez Ciebie przycisk Quote w IE), ale z testów przeze mnie przeprowadzonych wynika, że nie mogę aktualizować forum. Wersja 3.4.4 ma nowy paskudny bug, który rozwali niedomyślne BBCode (obcinany HTML w nich) i zrujnuje posty u nas. Nie da rady tego rozwiązać jakimś dzierganiem. Czekam więc albo na patch, albo na kolejną wersję...

 

Mam nadzieję, że dacie radę przetrzymać w aktualnych warunkach.

Odnośnik do komentarza

Zwykli użytkownicy raczej nie odczują tego boleśnie :) Dla mnie najbardziej uciążliwe jest automatyczne zamienianie quote'acji na postać graficzną, przez co jak się pisze coś dalej, to tekst się nie pokazuje (ani pod cytatem, ani w nim) i trzeba się cofnąć, a tagi quote wstawiać na koniec :P

 

Może coś źle robię...  i tak ostatnio żadko odpisuję lub robię cokolwiek na forum.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najbardziej uciążliwe jest automatyczne zamienianie quote'acji na postać graficzną, przez co jak się pisze coś dalej, to tekst się nie pokazuje (ani pod cytatem, ani w nim) i trzeba się cofnąć, a tagi quote wstawiać na koniec

 

Te graficzne wersje Quote i Code to wg mnie spartolona robota i tylko pozory łatwiejszej obsługi (jest wręcz przeciwnie, teraz łamanie Quote czy wychodzenie z Quote "w dół" i "w górę" to sadomasochizm, a pod maską cyrki). Niestety całkowita deaktywacja tej wizualnej postaci nie jest możliwa. Ale nie rozumiem do czego zmierzasz z tekstem, możesz mi przedstawić obrazek z efektem "tekst się nie pokazuje"?

 

Poza tym, nie zapominaj o przycisku przełączającym tryb edytora ckeditor_switch.png, w trybie BBCode możesz skorygować pozycję zamknięć quote (gdzie siedzi tekst w cytacie a gdzie poza), po korekcie przełączyć się na WYSIWYG. Z jednym wyjątkiem:

 

W edytorze można zanotować następujące dewiacje:

(...)

W trybie BBCode zachodzi wymazywanie nowych linii po specyficznych tagach (np. cytatu): KLIK. Problemu nie ma w WYSIWYG.

 

Tworzenie nowych linii wiarygodne / możliwe aktualnie tylko w WYSIWYG...

Odnośnik do komentarza

Już tłumaczę, było późno i może źle to sfromuowałem.

 

Skopiowany fragment tekstu zaznaczyłem i użyłem przyciku Quote i zacząłem pisać, pomimo, że pisałem to nie było tekstu, tak jakby quote wszystko zasłaniał.

Być może wtedy coś źle robiłem, bo teraz jak tak robię, to normalnie tekst się wpisuje w pole Quote

Jedynym logicznym wyłmaczeniem jest to, że próbowałem pisać coś, nie będąc w edytorze, czyli że gdzieś kliknąłem poza pole edycyjne i niby coś pisałem, a się nie pokzywało.

 

Trochę zamieszania wporwadziłem ;/

Odnośnik do komentarza

peter2012, owszem widzę to u nas, ale waham się czy to zgłaszać na tracker. Zastanawia mnie bowiem obrazek z mobilnego urządzenia podany przez technika, który prowadził mój ticket o przecinkach w cytatach i zgłaszał ten bug za mnie: KLIK. Na jego obrazku tego nie widać, obrazek robiony był z poziomu ich forum, a nie mogę sobie przypomnieć czy wtedy mieli już testowe 3.4.4 zainstalowane. Czy możesz sprawdzić z Twojego urządzenia czy ten efekt w tematach widać na oryginalnym forum IPS (IPB 3.4.4)?

 

Jeśli u nich tego nie będzie widać, przypuszczalnie nowsza wersja ma fix. Jak mówiłam, nie mogę aktualizować do 3.4.4, bo mocno zdewastuje posty z custom BBCodes, a na razie nie ma żadnych widoków na rozwiązanie tego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja wykonana.

 

ROZWIĄZANE BUGI:

 

W edytorze można zanotować następujące dewiacje:

  • Internet Explorer ma ogólne trudności przy edycji tagów code, trzeba kliknąć aż dwa razy, gdyż pierwszy klik tylko "zaznacza" obszar: KLIK.
  • W tagu code oraz jego pochodnych (moje niedomyślne tagi noparse + codeplain) jest problem z zapobieganiem parsowaniu. Następuje degradacja znaczników BBCode (są one kompletnie wycinane i zostaje tylko to co było pomiędzy nimi) lub nieoczekiwane przetwarzanie BBCode np. typu bold. Do rzeczy ma tu ilość użytych tagów CODE, w pierwszym wszystko normalnie, lecz każdy kolejny po nim wykazuje defekt. Obejście: tylko jeden tag CODE na post, jeśli zawiera te treści. Nie ma za to problemu z większą ilością CODE jeżeli w ogóle nie mają takich danych. Ten bug niespecjalnie mnie martwi, gdyż tu na forum nie robimy w CODE nic takiego, co by spotęgowało efekt.
  • Nie działa tag "strike", za to jego krótki ekwiwalent "s" tak: KLIK
  • Nie działa tag "hr": KLIK
  • W trybie BBCode wklejanie tagów IMG starego formatu powoduje błąd konwersji tagów, jeśli zastosowano sekwencję: wklejenie starego formatu i wysłanie posta (następuje autokonwersja tagu na nowy format) > edycja posta i wklejenie kolejnego starego tagu > skutkiem jest uszkodzony tag numer 2. Tu na trackerze mój opis jak to zreprodukować: KLIK. Problem nie występuje w WYSIWYG.
  • W trybie BBCode następuje samozanikanie tagu Background, moje zgłoszenie na trackerze: KLIK. Problem nie występuje w WYSIWYG i pod warunkiem, że nie przełączano na BBCode.
  • W trybie BBCode zachodzi wymazywanie nowych linii po specyficznych tagach (np. cytatu): KLIK. Problemu nie ma w WYSIWYG.
  • W trybie WYSIWYG podświetlenie tekstu i po tym dopiero użycie przycisku CODE (a nie odwrotnie: najpierw przycisk > wklejenie do okna) dodaje nadwyżkowe linie: KLIK.
(...) uzbierały się takie dodatkowe bugi:
  • Cytat ma datę z przesunięciem jednominutowym: KLIK.
  • Przycisk Cytatu w menu CKEditor w ogóle nie reaguje w Internet Explorer (IE9 i IE10 testowane), chyba że z klawiatury ENTER i powrót kursora do miejsca, gdzie miał być wstawiony cytat. Zwrócił na to uwagę wieslaw531. Zgłosiłam na trackerze: KLIK.
  • KolegaDudysa raportował na liście zespołu moderacyjnego dymki pokazujące tagi HTML. Zgłosiłam na trackerze: KLIK.
  • Goście mają wyłączone śledzenie tematów, a mimo to nadal widzą w widoku forum opcję "Oznacz forum jako przeczytane". Zgłosiłam na trackerze: KLIK.
  • W Pomocy BBCode dane nie korespondują do nowych formatów i nie jestem w stanie idealnie poprawić tych treści, gdyż strona ta nie parsuje nowych formatów tagów. Zgłosiłam na trackerze: KLIK.
  • Założyłam ticket w supporcie na temat tych podwójnych przecinków w cytatach skórki mobilnej. Support to zreprodukował, będzie naprawione w 3.4.4: KLIK.
  • Wersja 3.4.4 ma nowy paskudny bug, który rozwali niedomyślne BBCode (obcinany HTML w nich) i zrujnuje posty u nas. Nie da rady tego rozwiązać jakimś dzierganiem. Czekam więc albo na patch, albo na kolejną wersję...

Drobna uwaga, tag Background nadal nie zachowuje się jak należy, tym razem w trybie WYSIWYG, ale to nie jest zbyt duży problem: KLIK.

 

PS. Instalacja nadpisała mi spolszczenia BBCode i w Pomocy BCode oraz menu edytora nadal są niektóre treści po angielsku. Poprawię to w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza

Chodzi ci o te rozjechane przyciski na górze? Faktycznie, też to mam od dawna, nie zwracałem uwagi. Jest jeszcze kilka miejsc w których to występuje - m.in widok tematu.

Powód: przyciski mają z góry ustaloną długość - 50px - w której napisy się nie mieszczą. Można to zmienić, ale zależy od urządzenia, bo na mniejszych ekranach i tak się nie mieszczą, choć wtedy powiększa się też reszta przycisków.

T8hZYrI.png

Tak sobie przetestowałem (w Firefoxie) i wyszło, że jeśli długość nie byłaby ustawiona na sztywno, lecz np. za pomocą reguły min-width ustawiona na około 75px, byłoby OK.

Odnośnik do komentarza

W angielskiej wersji językowej defekt nie występuje. Problemem jest polskie tłumaczenie, które rozbija przyciski (w konsekwencji zachodzą na ogłoszenia administracyjne). Plan przewiduje zmniejszenie czcionki na tych przyciskach. Zrobimy to w wolnej chwili.

 

EDIT: Naprawione. Zmniejszanie czcionki ją zbyt unieczytelniało, więc jednak szerokość przycisków została nieco rozszerzona, by zmieścić polskie napisy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dziś wyszła wersja poprawkowa IP.Board 3.4.6. Szczerze mówiąc nie wiem czy będziemy aktualizować. Dużo fiksów w tej wersji nas i tak nie dotyczy (mamy wyłączone określone funkcje), a część i tak już mamy załadowaną patchami. Instalacja zdaje się na pierwszy rzut oka być nieopłacalna. Wiecie jak to jest z aktualizacjami, po każdej wychodzą nowe bugi, a aktualnie uzyskany stan jest zbyt zadawalający. Jeszcze się zastanowię...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...