Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Landuss, wklejasz stary format tagów, czyli z cudzysłowem. Poprawnie jest bez nich (dotyczy to też innych tagów np. size) i wtedy ten błąd nie występuje. Zaktualizuj sobie wklejki.

 

Tak poza tym, to wystarczyło że otworzyłam post do edycji w trybie BBCode (nie WYSIWYG) i zatwierdziłam nic nie poprawiając = wróciło do normy (autokorekta parsera, który ściął te zamknięcia).

Odnośnik do komentarza

A co w temacie Favicon i logo? - https://www.fixitpc.pl/topic/6132-favicon-i-logo/?do=findComment&comment=47604 Propozycji trochę padło. Czy aktualizacja forum jest złym czasem na wdrożenie ich w życie? Czy już jednak będzie tak jak jest?

 

EDIT:


Swoją metodą tekst z notatnika - http://zapodaj.net/71957691b2d20.png.html wkleiłem do edytora. A on teraz ustawia się ciurem w jednej linii. Tak do tej pory nie mialem.

Odnośnik do komentarza

Na razie zostaje domyślna favikona IPB. Propozycje komentowałam tam, moim zdaniem zbyt przekombinowane grafiki. Albo zbyt podobne do Facebooka, albo zbyt "bogate".
 
 

Swoją metodą tekst z notatnika wkleiłem do edytora. A on teraz ustawia się ciurem w jednej linii. Tak do tej pory nie mialem.

 
To może (?) nowa postać tego co już tu kiedyś przerabiałeś (KLIK), tzn. Notatnikowe przejścia do nowej linii są "czymś" obcinane. Trudno mi powiedzieć o co chodzi, bo to mi się jeszcze nie zdarzyło po tej aktualizacji, mam w Notatniku różne teksty z nowymi liniami i się wkleiły poprawnie.
Pytaniem jest jak wklejasz: CTRL+V czy przycisk w menu edytora?

Odnośnik do komentarza

Jak odblokuję NoScript to tylko poprzez CTRL+V, bo wklejanie nieaktywne.

 

Wróć do pierwszej aktualizacji (KLIK) wprowadzającej edytor:

 

Menu kontekstowe edytora zachowuje się inaczej, pole jest traktowane jako "strona web", toteż prawoklikowe "Kopiuj" / "Wklej" może się nie ujawniać. W związku z tym zostały dodane przyciski do tych akcji, które jednak nie gwarantują bezpośredniego odczytu schowka i spodziewany komunikat "Ustawienia bezpieczeństwa Twojej przeglądarki nie pozwalają edytorowi na przeprowadzenie automatycznej operacji kopiowania / wklejania. Użyj do tego klawiatury" = to jest ograniczenie.

 

Tu jeszcze cytuję z FAQ oryginału (KLIK):

 

"Because the cut, copy and paste functions need access to the clipboard of your operating system, some Internet browsers either block it when called from CKEditor toolbar, or ask you to explicitly agree to that. Should accessing the clipboard by clicking the respective cut, copy and paste buttons from CKEditor toolbar or context menu options be blocked, you can always perform these operations with keyboard shortcuts."

 

 

Ale powtarzam. Przed aktualizacją forum tego nie było o czym piszę powyżej.

 

U mnie CTRL+V z Notatnika nie skleja linii. Dlatego nie jestem w stanie powiedzieć co się u Ciebie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Ja tu natomiast w kwestii skina mobilnego. :)

1. Cytaty mają przy nazwie użytkownika dolepione (chyba) dwa przecinki:

Dddggl9.png

Natomiast gdy jest przy nazwie usera data, to problem nie występuje.

PPEMro4.png

2. Taka drobnostka, także w skinie mobilnym. Podczas pisania odpowiedzi zamiast "Treść" lub czegoś podobnego, w nagłówku pisze "Temat".

Drr8w2p.png

Na normalnej skórce to nie występuje.

EDIT: Gdy chciałem wysłać post, to z tagów zrobiło mi taką sieczkę:

URxiFfZ.png

Tagi oczywiście były w nowym formacie. Musialem zmienić na stary format tagów i poszło.

Odnośnik do komentarza

Cytaty mają przy nazwie użytkownika dolepione (chyba) dwa przecinki

 

Był taki bug raportowany (KLIK) i jakoby naprawiany. Z tego wynika, że ominęli skin mobilny. Luukowi podsunę. Zgłosiłam to też na tracker. EDIT: a na trackerze mi napisali "cannot reproduce". No cóż, zobaczymy co ujrzy Luuk.

 

 

2. Taka drobnostka, także w skinie mobilnym. Podczas pisania odpowiedzi zamiast "Treść" lub czegoś podobnego, w nagłówku pisze "Temat".

 

Nie jestem pewna czy ten napis nie jest przypadkiem współdzielony z czymś na głównym skinie. Póki co, to nawet znaleźć w paczce PL tego nie potrafię, rokujące nadzieje wyniki nie mają skutków.

 

 

Gdy chciałem wysłać post, to z tagów zrobiło mi taką sieczkę

 

Pomyliłeś się przy przetwarzaniu adresu. Adres obrazka nie może być ujęty przez znaki "" (stary tag IMG też tego nie dopuszczał), to wtedy zachodzi dokładnie ten efekt jak pokazujesz. To jest niepoprawne:

 

[img="http://i.imgur.com/GVJlGCM.png?1"] 
 

Jak to ma wyglądać:

 

1. Zauploadowałam przykładowy obraz na Imgur i w sekcji BBCode został mi podany taki link:

 

[img=http://i.imgur.com/GVJlGCM.png?1]
 

2. Przetwarzam na nowy format:

 

[img=http://i.imgur.com/GVJlGCM.png?1]
 

Wklejam w poście. Post wysłany poprawnie.

 

 

 

Musialem zmienić na stary format tagów i poszło.

 

Po wysłaniu starego i tak jest automatyczna konwersja na nowy format.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W tych tagach na 99% nie wstawiałem cudzysłowia. :) Jednak przed linkiem do obrazka (po znaku =) Opera mi przy wklejaniu wstawiła spację... może to spowodowało taką sytuację.

 

I jeszcze - z przyzwyczajenia nigdy nie kopiuję (np. z imgur) gotowców na forum - zawsze ręcznie tworzę tagi (bo tak mi wygodniej na komputerze, a z poziomu komórki to przymus), więc to była raczej wina Opery z tą spacją, aniżeli źle przekonwerowanych tagów.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, nie jestem pewna co widzę. Teraz, gdy zwróciłaś mi uwagę na to, mam wrażenie, że rzeczywiście chyba czegoś brakuje w moim profilu, ale: nie mam pewności czy na pewno brakuje (a jeśli to od kiedy) i czy to wynik usterki (użytkownicy mogą kasować komentarze). Np. Luuk twierdzi, że w jego profilu nie ma braków. Pytaniem jest: czy ktoś wie na 100%, że czegoś mu brakuje?
 
Przyjrzymy się temu, porównując z wstecznymi backupami forum.
 
 
.

Odnośnik do komentarza

Jak przegladam temat i nie jestem zalogowany, widzę opcję Zaloguj się aby dać odpowiedź (coś w ten deseń) i ta opcja nie jest aktywna. Tak ma być czy nie?

 

raczej nie bo jak niby nie jesteś aktywny to przycisk powinien  być aktywny, jedak coś może powodować że przycisk się pojawia i nie działa (częściowa aktywność)

Odnośnik do komentarza

Tak ma być (przed aktualizacją też był nieaktywny przycisk tam). To informacja dla gości, że ta funkcja jest czynna dopiero po zalogowaniu, a nie kierowanie bezpośrednio do logowania. To co chyba się zmieniło, to treść spolszczenia. Wydaje mi się, że wcześniej było tam "Nie możesz odpowiedzieć" lub coś w podobnym tonie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...