Skocz do zawartości

Odblokowanie trybu 2D w GeForce'ie 8800 GTS 512 MB


Black

Rekomendowane odpowiedzi

Jak doblokować tryb 2D w karcie graficznej Asus GeForce 8800 GTS 512 MB?

Karta ta jest opatra na chipie G92 (na tym samym chipie są oparte również takie karty, jak: GF 8800 GT, 9800 GT, 9800 GTX, 9800 GX2, czy GTS 250). Niestety tryb 2D jest zablokowany w tej karcie i chciałbym się dowiedzieć, jak można go odblokować? Tryb 2D jest bardzo przydatny, ponieważ w spoczynku karta przechodząc na ten tryb ma zmiejszone taktowanie rdzenia i pamięci. A co za tym idzie? Zmniejsza się pobór prądu. Dlatego też bardzo zależy mi na odblokowaniu tego trybu w tej karcie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wiele to sobie nie zaoszczędzisz, jakieś 35 zł ..................................................................... w skali roku.

 

Hmmm... To ciekawe, że wiesz, ile bym zaoszczędził. Wychodzi na to, że wiesz również (lepiej ode mnie) ile i w jaki sposób korzystam ze swojego komputera...

 

A co do wyszukania sobie odpowiedzi na to pytanie w wyszukiwarce to mądra myśl - też na nią wpadłem. Z tym, że wpisałem to nieco inaczej i nie uzyskałem satysfakcjonujących mnie wyników wyszukiwania, dlatego zadałem tutaj to pytanie. : )

 

 

 

PS: To teraz powiedzcie mi, czy Waszym zdaniem jest sens odblokowywać tryb 2D w tej karcie?

 

marekW, domyślam się, jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie. : )

Odnośnik do komentarza

niestety nie wiesz

 

Niestety napisałem "domyślam się", a nie "wiem"... Poza tym o temperatury także mi chodziło, bo przecież mniejszy pobór prądu = niższe temperatury. Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem tryb 2D jest przydatny, a Ty mi tutaj napisałeś o jakimś oszczędzaniu, o którym ja nawet nie wspomniałem. Napisałem tylko:

Tryb 2D jest bardzo przydatny, ponieważ w spoczynku karta przechodząc na ten tryb ma zmiejszone taktowanie rdzenia i pamięci. A co za tym idzie? Zmniejsza się pobór prądu.

A Ty sam sobie dopowiedziałeś, że zależy mi na tym, bo chcę zaoszczędzić na rachunkach za prąd... :huh:

 

Równie dobrze mogłeś domyślić się, że chodziło mi o mniejszy pobór prądu w trybie 2D, żeby karta miała niższe teperatury (i o to własnie mi chodziło), a nie, że chcę zaoszczędzić kilka groszy w skali roku (o co wcale mi nie chodziło).

Odnośnik do komentarza

ja muszę zapamiętać że udzielanie Ci pomocy grozi ewentualnymi konsekwencjami w postaci opierd........

 

Dobre sobie...

 

 

jeśli będzie nie taka jaką oczekujesz., przed czym przestrzegam również pozostałych.

 

 

A to ciekawe... W takim razie ja muszę wszystkich przestrzec przet tym, że najpierw sam się mądrzysz, czepiasz, a później jeszcze masz pretensje do mnie, a sam zacząłeś - paranoja.

I muszę przyznać, że niezły z Ciebie agent! Usunąłeś wszystkie swoje posty i teraz nikt nie może zobaczyć, jak było. Czyżbyś czegoś się przestraszył? Zauważyłeś, że to jednak Ty zacząłeś, a później obwiniałeś mnie, że to niby ja byłem nie w porządku?

Wiesz co? Dam Ci skończyć. Nie zależy mi rozmowie z człowiekiem, który tylko namiesza i ucieka... Poza tym nikt Ci w ogóle nie kazał mi "pomagać". Jak Ci się coś nie podobało, to mogłeś wcale nie odpisywać na moje pytanie. Nie potrzebuję Twojej łaski. Nie rozumiem tylko dlaczego oczerniłeś mnie przed wszystkimi ("jeśli będzie nie taka jaką oczekujesz., przed czym przestrzegam również pozostałych.")... Widzisz, znowu coś zaczynasz? A później będziesz obwiniał za to mnie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co wam poszło. Połowy postów nie widzę, więc tylko odpowiem na zadane pytanie (to o sensowność).

Moim zdaniem to nie ma sensu, bo nawet optymistycznie licząc zysk będzie niewielki (przy intensywnym korzystaniu z komputera góra 50 zł rocznie), a można na tym stracić. Dokładniej chodzi o to, że np. gry mogą nieco szarpać, jeśli karta (lub raczej jej sterowniki) nie będzie mogła się zdecydować w jakim trybie pracować.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co wam poszło. Połowy postów nie widzę

 

Ponieważ ktoś tutaj się przestraszył i usunął swoje wypowiedzi...

 

 

Moim zdaniem to nie ma sensu, bo nawet optymistycznie licząc zysk będzie niewielki (przy intensywnym korzystaniu z komputera góra 50 zł rocznie), a można na tym stracić. Dokładniej chodzi o to, że np. gry mogą nieco szarpać, jeśli karta (lub raczej jej sterowniki) nie będzie mogła się zdecydować w jakim trybie pracować.

 

Dzięki Ci za sensowną odpowiedź na moje pytanie, bez wymądrzania się, czepiania i obwiniania innych za swoje chamskie postępowanie, jak to robią niektórzy. : )

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...