Skocz do zawartości

Dziwny problem z komputerem


tehi

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za nazwe tematu, ale nie mam pojęcia jak to opisać...

Na starym komputerze (MSI 870-c45 x3 455, HD 4770 PCS, 8gb ddr3, MC-530W) zaczął występować dziwny błąd, mianowicie w różnych odstępach czasowych (z reguły podczas gry) gra się zawieszała, po wyłączeniu jej w menadżerze zadań komputer zaczął świrować. Wszystko zaczeło sie wyłączać, po wejściu na TS3 coś piskneło na sekundę, pojawiały się różne artefakty, niektóre przyciski zaczeły znikać, tekst zaczął znikać, komputer sypał błędami. Po zmianie karty i proca - teraz jest Asus HD 6850 DCU2 i x4 965BE zdarza się to praktycznie codziennie... Nie wiem co może być winowajcą, dysk sprawdzałem HDTUNE, nie ma żadnych bad sektorów i reszta raczej w normie.. (Dodam, że problem ten występował przed jak i po formacie).

Edytowane przez picasso
Temat przenoszę do działu Hardware. Przeczytaj zasady działu. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wg mnie winny jest zasilacz.

 

A jak dołożyłeś bardziej prądożerną grafikę i procka to zaczęło się sypać częściej co by pasowało.

 

6850 - 127W vs 4770 80W

X4 965 - 125W lub 140W vs X3 445 - 95W

 

Czy nawet 92W więcej może być.

 

Niby to wg TDP liczone ale jednak różnica jest.

 

A sam zasilacz pewnie już trochę przeżył i już nie daje z siebie pełnej mocy. Najlepiej by było zmierzyć napięcia miernikiem . A jak nie masz to chociaż HWmonitor odpal na czas grania i zobaczysz czy są duże wahania. Przy okazji zobaczysz temperatury.

 

Odkręć procka i grafikę do nominalnych ustawień albo zaniż nawet i zobacz czy coś się dzieje.

 

Swoją drogą przy takim procku i to jeszcze podkręconym sekcja zasilania na płycie się gotuje. Wiem bo miałem płytę asusa z gołą sekcją (bez radiatorów) i przy x4 955 pod pełnym obciążeniem normalnie aż było czuć jak ciepło z cewek i mosfetów idzie. Dotknięcie pozostawiało bąbel na palcu :D

 

Także istnieje jeszcze możliwość, że zasilanie procka nie wyrabia.

 

Ale najpierw pożycz gdzieś jakiś porządny zasilacz i zobaczysz.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie zasilacz powinien dać radę z tą konfiguracją, ale tak jak kolega slayne najlepiej pożyczyć od kogoś markowy zasilacz i sprawdzić czy problem się pojawia.

A co do procesora: z tego co widziałem płyta ma sekcję zasilania 4+1, dla podkręconego Phenoma na niej może być gorąco.

I na koniec: jak chcesz sprawdzić dysk, to używa się do tego MHDD .

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja również mam uprzedzenia co do Modecoma, te zasilacze spaliły już dwa procesory z płytami głównymi, u kolegi na klawiaturze tej firmy nie działają klawisze numeryczne.

Do autora: Może w jakimś serwisie komputerowym dostałbyś zasilacz do testu za zapłatą.

Aktualnie jestem w stanie wydać max 160zł na zasilacz, tak więc nie wiem czy opłaca się kupywać, poza tym nie wiadomo czy to właśnie on, dodam, że dziś pojawił się ten probem już dwa razy. Zmniejszyłem taktowanie na płycie i karcie, zobaczymy teraz. Dodam jeszcze tylko, że komputer się nie wyłącza, on zaczyna po prostu świrować, wszystko zasypuje błędami, dźwięk "miga" tzn raz jest raz go nie ma (i to na ułamki sekundy) a aplikacje i gry typu chrome wyłączają się po chwili (czasami działają góra 1 min, lecz z artefaktami), śmierdzi mi tu problemem z kartą, może to taktowanie za wysokie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...