Skocz do zawartości

100% użycie procesora


ArchaN

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zdążyłem przeinstalować system i mam win7 home basic i mam 100% zużycie procesora czy mógłby ktoś pomóc jak zmniejszyć to zużycie.

 

Procesor - Intel e2160 2x 1,8ghz

2 GB Ram

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 8400 GS

 

56910553313092129420.jpg

 

06827265982084099655.jpg

 

nie mam zbytnio czasu bo dzisiaj wyjeżdżam a komputer zostawiam dla swojego syna i potrzebuje tego pilnie ;/

Extras.Txt

OTL.Txt

Edytowane przez picasso
Teat doprowadzony do pożądanej formy. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat nieinfekcyjny, przenoszę do działu Windows 7. System goły, owszem, ale:

 

1. Ślady crackowania aktywacji przez obskurny crack Chew7Hale:

 

[2013-02-22 20:28:39 | 002,169,856 | -HS- | M] () -- C:\Windows\System32\hale.exe

 

Tenże crack jest podstawową przyczyną złego samopoczucia systemu i obciążenia procesora. Masa poszkodowanych na forum: KLIK / KLIK / KLIK / KLIK. Nie widzę tu wprawdzie wpisu w starcie, ale to nie potwierdza braku aktywności cracka. Jeśli ten crack jest aktywny, to przyczyna Twoich problemów i crack musi zostać usunięty.

 

2. Nieaktualizowany:

 

Home Basic Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

Do zrobienia pełna aktualizacja z Windows Update, w co wchodzi m.in. SP1.

 

3. Jakie było źródło instalacji sterowników? Widzę tu przykładowo stare sterowniki nVidia z 2007:

 

========== Driver Services (SafeList) ==========

 

DRV - [2007-06-28 17:43:00 | 007,568,576 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\nvlddmkm.sys -- (nvlddmkm)

 

Tak więc nasuwają się kolejne aktualizacje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Włącz ukryte pliki w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku pliki:

 

C:\Windows\System32\cwlog.dtl

C:\Windows\System32\hale.exe

 

2. Start > w polu szukania wpisz regedit > sprawdź czy jest taki klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Chew7

 

3. Uruchom Autoruns i w karcie Scheduled Tasks sprawdź czy po tym cracku czegoś aby nie ma.

 

4. Crack miesza też w bootowaniu Windows. Nie wiem dokładnie co on nadpisuje w rozruchu. Może ten tajemniczy "deinstalator" już to odkręcił.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie, mówiłam przecież, że logi OTL w tym przypadku są zbyt ograniczone. W OTL uruchom Sprzątanie, co ma w zamiarze usunąć OTL z dysku i rejestru.

 

Jeśli crack zdaje się być ubity, obciążenie procesora spadło, to zostają Ci sprawy, o których też wspominałam: aktualizacja systemu + aktualizacja sterowników sprzętowych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...