Skocz do zawartości

Częste zawieszanie się komputera i bluescreeny z powodu nv4_disp.dll


gkorgol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie karty graficznej na nową, nvidia GeForce 9500 GT,mój komputer zaczął często się zawieszać oraz czasem wywala bluescreena którego powodem jest nv4_disp.dll, niestety nie mam kodu z bluescreena bo nie ma żadnych zapisanych, nie wiem czemu jak coś będzie to dopisze. O dziwo nie dzieje sie to przy graniu a na pulpicie, często przy takich programach jak BitTorrent, Photoshop (ostatnio też Skype) oraz często przy minimalizacji/przywracaniu/maksymalizacji okienek. Próbowałem wymieniać już: RAM, procesor i zasilacz. Nic to nie dało. Temperatura zawsze w normie, pasta wymieniana pół roku temu. Liczę na pomoc i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prawdopodobnie stare sterowniki poprzedniej karty graficznej nieprawidłowo zostały odinstalowane z systemu lub w ogóle nie były odinstalowane.

W tym celu zaleca się użycie Guru3D - Driver Sweeper i wybranie w opcjach "NVIDIA - Display".

Restart systemu i instalacja najnowszych sterowników dla Twojej karty graficznej od producenta - http://www.geforce.co.uk/drivers/results/57203

wersja najnowsza to>

 

Version 314.07 - WHQL

Release Date Mon Feb 18, 2013

Operating System Windows XP

Odnośnik do komentarza

Zerknąłem "jednym okiem" do loga z OTL i pierwsze co mi w to jedno oko wpadło to to, że należało by może zainstalować Service Pack 3 który dostępny jest notabene od prawie pięciu lat!

Dodatkowo Sterownik grafy nie jest poprawnie zainstalowany bo znalazłem takie coś:

Display.NView" = NVIDIA nView 136.53

Powinno być:

 

Display.NView" = NVIDIA nView 314.07

Teraz pozostaje instalacja SP3, następnie jeśli wszystko przebiegnie poprawnie odinstalowani sterów nVidia, restart systemu i instalacja nowych sterów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...