Skocz do zawartości

FortiClient, COMODO, Avira, a może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem tu nowy i baardzo zielony (przynajmniej w porównaniu do większosci użytkowników tego forum). Chciałbym zapytać, jaki program antywirusowy jest w miarę skuteczny? Warunki sa dwa. Musi być darmowy (żadne triale w grę nie wchodzą, a crackować nie mam zamiaru) oraz w miarę oszczędnie gospodarować zasobami (przede wszystkim obciążeniem procesora, bo pamięci mam 2 GB) w trakcie pracy w tle. Do tej pory używałem CIS (antywirus+firewall), ale po słynnej wpadce z aktualizacją zrezygnowałem z antywirusa COMODO i zostawiłem sobie tylko jego firewalla, a zainstalowałem FortiClienta. Wszystko było fajnie, ale w pewnym momencie ten program zaczął obciążac procesor w 100% i nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Więc zastanawiam się nad zmianą, ale co byście polecali? Czytałem sobie rózne testy, ale wolę opinię samych użytkowników, przede wszystkim w kwestii jak największej wykrywalności. Nie pętam się specjalnie po jakichś zakazanych stronkach (W ostateczności wchodzę na nie spod Amigi, co mnie bardzo skutecznie zabezpiecza :P), ale chciałbym zainstalować coś co będzie mnie w miarę skutecznie chronić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja mogę Ci polecić Avirę free - korzystam z niego na kompie z XP, P4 1.8GHz (anytk) i nie obciąża wcale procesora w czasie pracy w tle (ok 5 - 10%, czasem podskoczy do 30%). Skuteczność w wykrywaniu jest również dobra, ale czasem wyświetla fałszywe alarmy.

 

Jestem tu nowy i baardzo zielony (przynajmniej w porównaniu do większosci użytkowników tego forum)

dobre, sami specjaliści :D

Odnośnik do komentarza

Do Pandy CS nie wystarczy...będzie spowalniała cały komputer i szybkość innych aplikacji korzystających z sieci. MSE może być dobrym rozwiązaniem, choć może spowalniać system w trakcie pobierania aktualizacji. Avast?...teraz wcale nie taki głupi w nowej wersji. A propos FortiClienta...też miałem go u siebie, ale musiałem odinstalować...u mnie z kolei po kolejnej aktualizacji samego programu coś się pokrzaczyło i system stanął dęba. Niemniej z darmowych kompletnych pakietów

nie za bardzo jest co wybierać i FC może być niezłą alternatywą. Myślę, że przy Ramie 2 G możesz spróbować PrivatFirewall, do tego MSE i SpySheltera Free. Do tego jakieś dodatki do przeglądarki typu WOT lub coś podobnego, NoScript, Adblock.

Jakbyś chciał spróbować darmowego pakietu możesz zainstalować SecureIT Free...ale to jakiś mało znany pakiet, choć ma wszystko co potrzeba http://www.fightspyware.net/

Jeśli chcesz coś z promocji teraz (normalnie soft płatny) możesz skorzystać z promocji na 6 m-cy najnowszej wersji BullGurada IS 10. Wystarczy się zarejestrować tutaj http://www.bullguard.com/bg/webuser.aspx , a ok. połowy października dostaniesz na maila z kluczem i resztą informacji. Tego pakietu jeszcze nie ma oficjalnie na rynku i trudno mówić, jaka będzie nowa wersja, ale wciąż używam wersji 8.7 i nie mam zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza

Ścisła czołówka. Avira, Avast, Norton, Comodo, Gdata. Tak to obecnie wygląda.

Comodo?? Ciekawe z której strony :) W najpoważniejszych testach nie bierze udziału, pewnie boi się,że nie przejdzie za Fp bo heurystyka jest bardzo wrażliwa. Skuteczność na podstawie sygnatur mimo,że ma wiele mln w bazie też nie bije na kolana. Avast 5 tak samo. Tak BTw. Wczoraj moja koleżanka miała problem z kompem, wieszanie się, zmuła komputera, ogólnie mało wydajny, miała Avasta 5, powiedziałem jej, aby go wywaliła i zainstalowała Kasperskyego. Tylko przy szybkim skanie wykrył 8 malware. Od razu system lepiej działa. Dziś zabieramy się do skanowania gruntownego. Strach pomyśleć ile ten szmelc jeszcze przepuścił. Nigdy nie miałem przekonania do tego antywirusa, kilka testów to potwierdza,że jego miejsce jest w okolicach 10 miejsca, uśredniając wyniki. W rzeczywistości też problem z infekcjami, nie radzi sobie, odradzam go. Dlatego z darmowych wybierz kolego Pande Cloud/ Avira Free. Nie ma dużo darmowych, świetnych AV. :) Na pewno lepsze od Comodo czy Avasta.

Odnośnik do komentarza

OSH - Aaa... to o tym mówisz. Przyznam szczerze, że problemu nie doświadczyłem (nie dotyczył czasem tylko XP?).

 

Dlatego z darmowych wybierz kolego Pande Cloud/ Avira Free. Nie ma dużo darmowych, świetnych AV. :) Na pewno lepsze od Comodo czy Avasta.

No tak, ale to nie zmienia faktu, że Comodo Firewall miażdży konkurencję.

Najgorszym problemem jest to, że żadna uznana firma/organizacja nie zrobiły badań skuteczności antywirusa.

Odnośnik do komentarza

Dawid, ale ja pisze o samym Av :P. Tak fw z hipsem ma na bardzo wysokim poziomie, nie zaprzeczam. Co do testów Comodo brało udział może jeszcze bierze w Malware research Group. Ostatni ich test jednak zbudził wiele kontrowersji o czym wspomniał producent SpySheltera na temat wiarygodności ich testów. W PCSL jeszcze bierze udział, oni dość testują :)Szkoda,że w testach Rap VB nie bierze udział oraz AV-test. Trochę by nam przybliżyło jak sprawuję się Av od Comodo. O AV-c nie wspomnę bo tam Comodo jednocześnie może mieć 99% wykrywalności jak i 90%, trudno wyczuć :D

 

"Najgorszym problemem jest to, że żadna uznana firma/organizacja nie zrobiły badań skuteczności antywirusa. " Oni by chcieli bo chcą zarobić, tylko firma (Comodo) się nie godzi by wypuścić swój produkt na testy" :cool:

Odnośnik do komentarza

No tak, ale to nie zmienia faktu, że Comodo Firewall miażdży konkurencję.

Miażdży czym? Wynikami u Matouska?...opinii o sponsorowaniu tych testów przez Comodo są w sieci setki chyba i krążą tam od lat (wystarczy poszukać hasła DIFINEX)...poza tym to test modułów ochrony proaktywnej, a nie skuteczności samej zapory. Ilością instalacji?...śmiem wątpić. Skutecznością zapory?...ludzie wybiarą choćby np. Privatefirewall. Polską wersją?...no tu nie zbyt dużej konkurencji...PC Toolsy, FortKonox, Ashampoo, Sunbelt, Outpost (półlegalnie)? Wynikami w CLT?...to ich własny test. A może, że za free?...też parę by się znalazło darmowych.

Odnośnik do komentarza

Miażdży czym? Wynikami u Matouska?...opinii o sponsorowaniu tych testów przez Comodo są w sieci setki chyba i krążą tam od lat (wystarczy poszukać hasła DIFINEX)...

Dobra, dobra :)

Nie pierwszy i nie ostatni przypadek, jakoby testy sponsorowała jakaś firma. Z naszych polskich: to nie czasem ArcaBit puszczał w obieg fałszywki, żeby pokazać, że ich produkt je wykrywa a konkurencja nie?...

Natomiast Firewall jest na pewno jednym z najlepszych. Lepszy niż wiele, z których miałem okazję korzystać

 

Autor uzyskał już informacje, jakie chciał uzyskać. Nie wiem, czy jest sens kontynuować niekończącą się dyskusję o obiektywności rankingów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...