Skocz do zawartości

Ekstremalnie prosty zestaw z niewielkim apetytem na zasoby


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam doświadczenia z Immunetem - z wersją płatną i darmową - owszem apetyt na pamięć ma niewielki, natomiast bywa, że zjada niemal w całości procesor i dzieje się to głównie na starcie komputera, kiedy uruchamia swoje usługi w chmurze i sprawdza aktualizacje. W konsekwencji w połączeniu z dodatkowym AV i/lub zaporą przymraża na chwile system. Avast jest pod tym względem bardziej chyba zoptymalizowany, bo nawet na słabszym komputerze (zaledwie 0,9 GB pamięci) tylko przez chwilę "podjada" bardziej procesor, ale nie aż tak jak Immunet.

Skuszony dobrymi opiniami na temat nowego Avasta zdecydowałem się go zainstalować wczoraj - jest razem z Privatefirewall i SpyShelterem Free...i to jest naprawdę zestaw wg mnie bardzo lekki, a przy tym w pełni funkcjonalny:

- zapora od Privacyware uruchamia 2 procesy - w sumie jakieś 30-35 MB zużycia pamięci

- Avast z 2 procesami (serwis i GUI) w spoczynku zabiera raptem 25 MB (w porywach - aktualizacje, skanowanie w tle) dochodzi jeszcze ze 30 MB - w sumie max 55...no góra 60

- SpyShelter ma tylko 1 proces, który zjada niecałe 10 MB

Czyli mamy zestaw skuteczny, w miarę silny, wszechstronny, którego zużycie RAMu to zaledwie 65-70 MB + ewent. 30 w trakcie pracy AV w tle:

- AV: ochrona systemu, poczty, stron www, komunikatorów, ściąganych plików, prosty w obsłudze, lekki (poza tym darmowy i po polsku)

- zapora: jedna z lepszych darmowych (a może nawet najlepsza), z silnym modułem HIPS, prosta w konfiguracji (domyślne ustawienia juz sa bardzo skuteczne, a podniesienie czułości DSA z 60% do 80% jeszcze bardziej uwrażliwia na wykrycie niechcianej akcji, przy czym lepiej oczywiście to zrobic po kilku dniach normalnego używania)

- anty-logger też z własnym bardzo cichym HIPSem, po polsku, lekki, bardzo skuteczny nawet w nieco okrojonej wersji darmowej.

Odnośnik do komentarza

Mam doświadczenia z Immunetem - z wersją płatną i darmową - owszem apetyt na pamięć ma niewielki, natomiast bywa, że zjada niemal w całości procesor i dzieje się to głównie na starcie komputera, kiedy uruchamia swoje usługi w chmurze i sprawdza aktualizacje. W konsekwencji w połączeniu z dodatkowym AV i/lub zaporą przymraża na chwile system. Avast jest pod tym względem bardziej chyba zoptymalizowany, bo nawet na słabszym komputerze (zaledwie 0,9 GB pamięci) tylko przez chwilę "podjada" bardziej procesor, ale nie aż tak jak Immunet.

Immunet Protect Free i Immunet Protect Plus, to właściwie zupełnie dwa różne antywirusy. Płatną wersję po kilkunastu minutach wyinstalowałem, ponieważ niesamowicie przymula.

Wersja darmowa, to najlżejszy AV jakiego kiedykolwiek używałem, włączając w to także Nortona 2011. Niestety sypie FP i spowalnia instalację wielu programów.

Avast 5 to także jeden z najlżejszych aktualnie AV. Prawie nieodczuwalny na słabszych komputerach, nawet z Immunetem Free w duecie.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Przestudiowałem sobie rózne wywody nt. firewalla i antywirusa przeznaczonego na "niewielkie zasoby systemowe" i wyszedł mi następujący zestaw:

 

1.Avira AntiVir

2.Privatefirewall

3.SpyShelter

 

Jako że do pozycji 3 jestem od dość dawna przyzwyczajony i wiem ze jest lekka, tak poz. 1 i 2 są dla mnie nowością, gdyż zazwyczaj stosowałem inne zestawy. Tak więc jest to mój eksperyment na 1GB RAM i Celerona 2.66GHz +win XP

 

Moje wrażenia są natychmiastowe!

 

Zestawik naprawdę bardzo lekki :)

Natomiast czas uruchamiania systemu przyprawił mnie o białą gorączkę! ohmy.gif

To ustrojstwo otwierało się z win XP w nieskończoność, zestaw masakryczny, można iść sobie kawę zaparzyć, bo czekać na uruchomienie systemu nie warto.

 

Jest to moje kolejne podejście do Aviry i po raz kolejny muszę stwierdzić że jestem zawiedziony. Niestety jest to moje ostatnie podejście do Aviry, gdyż nie mam już cieprliowści do tego programu.

 

Podsumowując:

Powyższy zestaw jest bardzo lekki i polecam go wszystkim którzy mają dużo cierpliwości i nie zasiadają do komputera bez kawy (będą mieli czas podczasu rozruchu systemu na jej zaparzenie) :D

 

 

Testuję obecnie zestaw:

1.Avast-antywirus

2.Privatefirewall

3.SpyShelter

 

Przynam że w porównaniu z poprzednią konfiguracją sprawdza sie na tym sprzęcie naprawdę dobrze.

BTW zauwazyłem teraz że taki sam zestaw był proponowany powyżej przez ichito.

Odnośnik do komentarza

Ty @Kronopio masz chyba jakiegoś zonka w systemie...odpaliłem specjalnie swojego starego "potwora" czyl Sempron 3000+ & 512 MB ram- system XP Pro Sp3,zainstalowałem Avirkę +Private+SS i faktycznie jest drobny lag przy SS ale opóźnienie trwa 5 sekund...parasolka otwiera się szybciutko,Privatefirewall ładuje się też od razu-radzę profilaktycznie zapodać logi specjalistom czyli Picasso i Landussowi :)

 

Avira nigdy nie opóźnia startu wiem to z autopsji w końcu byłem kiedyś dumnym Avirowcem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Avira na słabszych kompach zwalnia start systemu, a od wersji 9 już nie jest tak lekka jak kiedyś.

 

Dla mnie jedynym na prawdę lekkim AV jest Immunet Free (bez ClamAV). Reszta to przymuły.

 

W ostatnim teście wydajności AV-Comparatives najlepiej wypadły: Norton, Eset i K7.

Najcięższymi wg. AV-C antywirusami są: PC Tools, Webroot i GData.

 

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/performance/performance_aug_2011.pdf

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...