Skocz do zawartości

Ekstremalnie prosty zestaw z niewielkim apetytem na zasoby


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki że muszę skonstruować zestaw programów które jako tako ochronią oryginalny Windows XP przed malwarem. Maszynka jest taka: 2GHz Athlon, 1GB RAM.

Na komputerze wykonywane są przelewy (regularnie), mnie nie ma w domu przez pół dnia więc przechodzimy do sedna sprawy - zestaw musi być prosty, nie powinien się wyświetlać dialog z użytkownikiem (chyba że z Windows lub prosty jak np. tylko z przyciskiem OK). Zależy mi na niewielkim zużyciu zasobów. Zastanawiam się nad chmurą, firewall powinien wystarczyć systemowy (lub w ruterze).

Dla siebie mam Sandboxie lub Returnil System Safe Pro.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No widzę Gienek, że masz wymagania :) U mnie na laptoku z Win XP (proc 2,1 GHz przy 0,9 GB Ramu) jest zestaw Privatefirewall + Ashampoo Anti-Malware + SpyShelter Personal. Nieupierdliwy poza komunikatami Privatfirewalla (właściwie to jego monitora czyli DSA), czasem odezwie się SS. Wszystko chodzi bez zarzutu, a jedyne co nieco przymula to Ashampoo, które chwilami bierze do 150 Mb Ramu...poza tym zestaw jest mało odczuwalny. Możesz sobie Ashampoo odpuścić i wziąć faktycznie Pandę CA lub MSE - są bardzo ciche z tym, że Panda wymaga dobrego łącza z siecią (inaczej zwalnia komputer), a MSE może przymulać podczas pobierania aktualizacji.

Może zamiast systemowej zapory wrzucić Starsze co prawda, ale bez HIPSów zapory NetVeda SafetyNet lub Filscelab...dają tylko "dymki" o blokowanych połączeniach...nie zużywają wiele, bo raptem 15-20 mega. Do tego dodałbym SS - wspieranie rodzimej produkcji :) - chroni dobrze przed loggerami. Skanery on-demand jak Likwi.

Odnośnik do komentarza

Mam, mam. Ale jest to efekt tego że po szkole jestem witany hasłami - napraw komputer bo coś tam wyskakuje. Dlatego musi być całkowicie cicho, lekko, w miarę skutecznie.

Szkoda mi firewalla, nie lubię jak coś wysyła dane w sieć. Myślę że Panda (8Mb/s wystarczy?) będzie dobrze chroniła. Teraz kwestia płatności w Internecie - a nuż brat dostanie phisingowy email?

Odnośnik do komentarza

Problem jest taki że muszę skonstruować zestaw programów które jako tako ochronią oryginalny Windows XP przed malwarem. Maszynka jest taka: 2GHz Athlon, 1GB RAM.

Na komputerze wykonywane są przelewy (regularnie), mnie nie ma w domu przez pół dnia więc przechodzimy do sedna sprawy - zestaw musi być prosty, nie powinien się wyświetlać dialog z użytkownikiem (chyba że z Windows lub prosty jak np. tylko z przyciskiem OK). Zależy mi na niewielkim zużyciu zasobów. Zastanawiam się nad chmurą, firewall powinien wystarczyć systemowy (lub w ruterze).

Dla siebie mam Sandboxie lub Returnil System Safe Pro.

Norton Internet Security lub ESET Smart Security.

Odnośnik do komentarza

NIS ma konflikt (Jurek, czytaj cały temat!), za Pandą nie przepadam (nie lubię mieć 8 procesów od antywirusa), Eset u mnie lubi obciążyć procesor po wejściu w folder w dużą liczbą plików (dyski są ATA, transfer jest 60MB/s).

Avirę można ustawić tak, by działała jak automat ;). Za Comodo nie przepadam - lekki to pakiet nie jest, trochę chaotyczny i różnie to z nim bywa (podobno Confickera spokojnie przepuszcza).

 

Kij, ESS przeżyję... jeszcze przypomniał mi się Vipre Antivirus - kompletny automat, klika się tylko OK. Vipre Antivirus Premium, Prevx 3, Sandboxie - to byłoby dobre nie?

Odnośnik do komentarza

Za Comodo nie przepadam - lekki to pakiet nie jest, trochę chaotyczny i różnie to z nim bywa (podobno Confickera spokojnie przepuszcza).

Gdyby sandbox, D+ i AV Comodo przepuściły Confickera, to byłby SuperHiperConficker :lol:

Sytuacja dotyczyła tego, że starsza wersja firewalla z HIPS nie blokowała automatycznie Confickera i nie sugerowała podjęcia właściwej decyzji. Użytkownik musiał sam podjąć decyzję o zablokowaniu. Nie było jednak przypadku przepuszczenia wirusa przez Defense+.

 

Avirę można ustawić tak, by działała jak automat ;).

Na pewno nie w ochronie real-time ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...