Skocz do zawartości

Win 7 + XP - problem z "widzeniem" komputerów w sieci LAN


GoblinWizard

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w firmie 3 komputery Win XP połączone w sieci lokalnej kabelkami. Ostatnio próbowałem dołączyć laptopa z Win 7. Niestety siódemka ma problemy z widzeniem XP-ków. Bez żadnych zmian w ustawieniach po każdym resecie widzi inną ilość kompów z Win XP. Raz 1, raz 2, a czasami żadnego. Nigdy nie udało mi się uzyskać "widzenia" wszystkich trzech na raz. Przetestowałem różne opcje ustawień (jakie znalazłem na forach) ale nic nie pomogło. Ten sam laptop z zainstalowanym XP widzi wszystkich swoich "kolegów" bezproblemowo.

 

Czym może być spowodowane takie niestabilne działanie Win 7? Czy może to być wina router-a?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wina może być po stronie:

1) routera, spotykałem sytuację gdzie kompy po wifi nie widziały tych po kablu w otoczeniu sieciowym

2) zła grupa robocza

3) źle ustawione firewalle

4) bezsensowne działanie w sieci samych windowsów

 

jeżeli możesz i chcesz to operuj adresami IP, w ostateczności nazwami NETBIOS, podczas korzystania z zasobów udostępnianych .

najlepiej ustawić proste skryptu BAT które będą mapować zasoby u wszystkich.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Na jednym z komputerów stacjonarnych, w konsoli wpisz: ipconfig dzięki temu uzyskasz adres IP danego komputera w sieci.

Wtedy spróbuj puścić ping z laptopa na WiFi: ping IP_pc jeśli ping pójdzie oznacza to iż komputery się widzą.

Grupa robocza powinna być ta sama.

Często w połączeniu XP + Vista lub XP + Win7 musi być jakiś problem :D

Dlaczego jak to jest firma, nie ma tam oddzielnego serwera na pliki?

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...