Skocz do zawartości

Tapeta forum - wątek wstępny


Anonim4

Rekomendowane odpowiedzi

Szanujące się forum oprócz loga i faviconki powinno mieć swoją tapetę albo wzorek na koszulkę. Nie traktujcie tego co podrzucam bardzo poważnie, jeśli komuś się podoba niech sobie ustawi na tapetę albo wrzuci o wiele lepsze graficznie propozycje :)

Może stworzymy zestaw tapet kojarzących się z forum?

post-42-12749961137848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pomysł na tapetki bardzo mi się podoba. Jeśli powstaną tu jakieś projekty, można pomyśleć o zrobieniu czegoś w rodzaju galerii użytkowników z przechwałkami :P, z kolekcją tapet do pobrania. Firmówki. Coś w tym rodzaju. To zostawiam w Waszych rękach, nie jestem w stanie brać czynnego udziału, bo brakuje mi trzeciej ręki.

 

PS. Ten znak z tapety to nie ten gatunek myślowy, który jest tu przewidziany. Znak ma silne skojarzenia i jest zbyt oczywisty (skrzyżowane "atrybuty naprawcze" to banał, co drugi obiekt narzędziowy próbuje w tym kierunku). Mnie tu chodzi o coś maksymalnie minimalistycznego i ponadczasowego, bez figuratywności.

Odnośnik do komentarza

Witaj Unicorn!

 

W pierwszym poście piszesz m.inn.: "Nie traktujcie tego co podrzucam bardzo poważnie". No nie wiem...

Ja paniał alluzju i poczułem się od razu, na dzieńdobry tu nieswojo. Gratuluję osiągnięcia spodziewanego

efektu. Tamto to już historia i nie manipulujmy przy niej. Dlatego proszę o nie wyciąganie kota z worka.

Reasumując: pierwsza tapeta zdecydowanie do d..y a drugi zestaw niczego sobie.

Odnośnik do komentarza

Czekam,kiedy Administracja chociaż na chwilkę zmieni logo na to powyżej,przecież to prosta sprawa :)

Na pewno się przyjmie.

 

post-49-12750802403862_thumb.png

 

Pzdr.

 

Bez urazy, ale to nie jest jeszcze logo.

Logo to symbol, znak, detal - coś z czym kojarzymy markę. Napis jest tylko uzupełnieniem, choć nie zawsze koniecznym. np logo Mercedesa.

 

Niech propozycje jeszcze napływają

Odnośnik do komentarza

Widac mało znam sie na tym.

 

Proszę, o to definicja LOGO z Wikipedii (fragment):

 

Głównym zadaniem logo jest wstępne nakierowanie osoby na symbolizowany podmiot poprzez:

 

  • przyciągnięcie uwagi oglądającego formą graficzną wyróżniającą to logo z otoczenia, a następnie
  • powiązanie emocjonalne danej osoby z symbolizowanym podmiotem poprzez formę graficzną odpowiadającą charakterem danemu podmiotowi.

Logo zawsze nawiązuje w jakiś sposób do przedstawianego tematu. Często konstruowane jest ze stylizowanych i pomysłowo zaaranżowanych pierwszych liter nazwy symbolizowanego podmiotu, lub też zawiera charakterystyczne dla danego podmiotu elementy graficzne. Może jednak symbolizować jakąś ideę jedynie swoim kształtem lub wywoływanym nastrojem (np. zawierać linie łagodne lub łamane, albo też zawierać kolorystykę jaskrawą lub stonowaną). Zawsze jednak powinno podkreślać i w skondensowany sposób podsumowywać wizerunek przedstawianego tematu. Powinno u odbiorcy wywoływać odpowiednie skojarzenia oraz nastrój, a jeśli to możliwe, motywować również do pożądanej reakcji.

 

Od strony formalnej logo powinno być schematycznym, ale starannie opracowanym rysunkiem, i może składać się

 

  • tylko z logotypu (stylizacji literowej)
  • tylko z elementu graficznego będącego symbolem
  • lub też zawierać połączenie obu tych elementów.

chodzi mi o połączenie tych elementów.

 

Pozdrawiam Belfegor

Odnośnik do komentarza

Belfegor

 

Z tego co wiem/widzę to autorem jest dejko.

 

Przepraszam, zasugerowałem się odświeżonym wątkiem przez @natenczas. Dlatego uznałem, że jest autorem.

 

Przyjrzyj się jeszcze raz,uważnie...

 

Widzę, powiem więcej, dokładnie widzę wszystkie literki i kolory, widzę nawet delikatną białą obwódkę wokół literek P i C............ale na łopatki mnie, to nie rozłożyło. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...