Skocz do zawartości

Tapeta forum - wątek wstępny


Anonim4

Rekomendowane odpowiedzi

Przyganiał kocioł garnkowi. Wielokropek to trzy kropki. A przed to nie powinno być przecinka, jest on zbędny.

 

Mnie też to logo nie powala, ale po co na zwykłe forum robić jakieś logo z wielkimi wodotryskami? Jakiś firmowy, oryginalny znaczek mógł by się nawet przydać, ale jeśli go nie ma to nic nie przeszkadza. Zrób lepsze bo samymi przechwałkami nic nie zdziałąsz.

 

Natenczas, napis ten można interpretować różnie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Natenczas, napis ten można interpretować różnie.

 

OK,odpuszczam,bo temat jest też o czymś innym,to co robimy to off.

W takim razie warto,aby Administracja ustaliła,który skin bierze pod uwagę.

Różne są wymiary "obrazków" w lewym górnym rogu smile.gif

Zależy od templatki.

 

https://www.fixitpc.pl/public/style_images/iskin/logo.png

 

90px x 80px

 

https://www.fixitpc.pl/public/style_images/master/logo.png

 

465px x 100px

 

Dlatego tak ważny jest rozmiar logo.

 

A co do innych spraw,ad. grafiki pogadamy przy okazji smile.gif

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ten czarny napis to logo Microsoftu.

Ta flaga, o której wspominasz, to już logo systemu Windows, niekiedy przedstawiane wraz z napisem "Windows" w Arialu.

 

Niezupełnie Dawidzie. W sierpniu ub. roku Microsoft zwrócił sie do amerykańskiego odpowiednika naszego Biura Patentów i Znaków Towarowych, aby zarejestrować swoje nowe logo. Chodziło o te nieszczęsne kwadraciki, które wcześniej identyfikowały oprogramowanie. Na chwile obecną znak graficzny i nazwa firmy, to jedno i to samo.

Odkad pamiętam, postrzegałem znak graficzny systemu jako logo Microsoftu. Nie wnikając w aspekty prawne zawsze były dla mnie tożsame.

 

Czysta psychologia, np: patrzę na znaczek 'Mercedesa' i widzę nazwę 'Mercedes'.

 

Z poważaniem

 

Belfegor

Odnośnik do komentarza

Tak dla ścisłości, logo składa się:

- sygnetu - czyli elementu graficznego,

- logotypu - czyli tekstowego przedstawienia nazwy,

- hasła firmowego - czyli jakiejś krótkiej sentencji.

 

Nie oznacza to jednak, że każde logo musi się składać z nich wszystkich na raz. Przykład:

Logo złożone z samego sygnetu - np. logo Mercedesa,

Logo złożone z samego logotypu - np. logo Google.

 

W praktyce, przy tworzeniu księgi znaku, zazwyczaj tworzy się wszystkie te trzy elementy, co nie znaczy, że zamawiający będzie z nich korzystał. Dobrym przykładem jest Nokia, która ma i sygnet i logotyp i hasło firmowe. Jednak w większości przypadków korzysta tylko z logotypu.

Większość tych historii na temat wyrazu logo, można wsadzić między bajki pisane przez marketingowców w celu zwrócenia uwagi na unikatowość produktów tworzonych przez reprezentowaną przez nich firmę. To co jest teraz (ten uśmiech), gdy forum zyska na popularności, będzie kojarzone z nim i pomimo tego, że teraz wydaje się banalne za jakiś czas będzie nierozerwalnym elementem forum. Czyli co by tu nie wstawić i tak spełni swoją rolę. Ważniejsze są aspekty estetyczne - bo brzydkie logo może świadczyć o jakości pozostałych oferowanych usług, czy brak negatywnych skojarzeń. To samo zresztą dotyczy nazwy. Żaden zdrowy na umyśle człowiek, nie nazwał by świadomie przeglądarki Google. A jednak jakość produktu wypromowała nazwę i teraz dla wielu przeglądarka = Google i jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek.

Ostatnio widziałem logo restauracji Presto. To był kapelusz i pod tym napis "presto". Ani kapelusz, ani słowo "presto" nie kojarzy mi się z gastronomią. Bardziej z jakąś muzyką i prędzej bym podejrzewał przedsiębiorstwo o produkcję i sprzedaż kapeluszy włoskich.

 

Dałem logo, jak się podoba to OK, jak się nie podoba to też OK. W tym przypadku logo jest logotypem w formie iluzyjnej. Można by było wstawić jakiś sygnet (i liczyć, że nie znajdzie się jakiś Wikipedysta, który będzie krzyczał, ze logo bez hasła firmowego to gówno nie logo), ale wtedy ciężko byłoby o minimalizm o którym wspominała Picasso.

Odnośnik do komentarza

W tej sprawie napisałem prywatną wiadomość do Szanownej Pani Administrator - chciałem znać dokładne wymiary przed spróbowaniem swoich sił - lecz Pani uznała żem za chudy w barach na to by z Nią rozmawiać no i w końcu nie wiem.

 

:D No to mamy problem :D

Tak to bywa z kobietami !

A może mnie wysłucha ?

Nie jedno,że tak powiem,robiłem logo i banner,www,etc...mam świadków :D :D

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Może warto iść tym tropem ?

Raczej nie sądzę, zeby to przeszło. Pomijając moje odczucia estetyczne, to:

1. Wyraźne skojarzenia z grafiką i sztuką. Logo może nie kojarzyć się z niczym konkretnym, ale nie może kojarzyć sie z tym co nie powinno. Tutaj skojarzeniem powinny być komputery, informatyka itd.

2. To forum założone przez Picasso, a nie forum o Picasso.

3. Zbyt duża komplikacja. Logo powinno być skalowalne i wyraźne w małej skali.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...