Skocz do zawartości

tuto4pc_pl_5


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mówiłam Ci już kiedyś, byś przykładał większą wagę do tego gdzie zakładasz temat. Usuwanie z systemu adware w dziale diagnostyki infekcji, i tu przenoszę.

 

 

Coś zainstalowałem i tak oto teraz podczas startu systemu uruchamia mi się tuto4pc_pl_5, nie da się tego wyłączyć.

 

A wg raportu coś musiało być robione, brak widzialnych czynnych składników tego adware i wielu innych charakterystycznych elementów (wpis na liście zainstalowanych / usługa / foldery na dysku), jedynie pusty wpis w starcie.

 

1. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

AdwCleaner wykończył resztki. Wprowadź tylko końcowe poprawki i kończymy:

 

1. Korekta wyszukiwarek IE po użyciu AdwCleaner, w tym wyrzucenie ruskich wtrętów Windows modyfikowanego. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\Google]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\Wikipedia]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\Yahoo]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\Yandex]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. Porządki po narzędziach: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Aktualizacja systemu to właśnie jeden ze starych nierozwiązanych problemów. Ale obawiam się, że tu jest pozamiatane. Ostatnio na forum były kolejne systemy Windows 7 prezentujące ten sam układ ruskich wyszukiwarek (to powierzchowny syndrom Windows sztucznie przez kogoś zmodyfikowanego), jeden z nich odmówił aktualizacji (komunikat o wyciętych komponentach Windows).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem tego punktu. Co AdwCleaner ma odinstalować, a OTL posprzątać?

 

Mają posprzątać po sobie. Opcja Odinstaluj w AdwCleaner: kasacja z dysku narzędzia i jego logów oraz klucza narzędzia z rejestru. Opcja Sprzątanie w OTL: usunięcie z dysku OTL oraz z rejestru jego klucza.

 

 

Jeżeli chodzi o aktualizacje to co jakiś czas pojawia się 8-9 najnowszych aktualizacji. Wiem, że to nie wszystko.

 

Tak, pamiętam. Chodzi mi o główną instalację Service Pack ... Niestety obawiam się, że tu jest problem z winy typu systemu (nieoryginalny przetworzony przez kogoś).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...