Skocz do zawartości

Karta graficzna PX 9800 GX2 padła?


Butymichas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu kupiłem karte graficzną używaną WinFast Leadtek PX9800 GX2 wersja 512bit, 1GB. Zanim do mnie dotarła dwa dni wcześniej padł mi zasilacz, po tygodniu wymieniłem na nowy BeQuiet 650W. Wszystko elegancko chodzi podłączam więc kartę graficzną, wtyki z dodatkowym zasilaniem podświetlają się na zielono i wentylator chodzi na 100% i tak bez końca, a na ekranie brak obrazu ;/

Po kilkunastu próbach karta ruszyła chwilkę było głośno i nagle ucichło i działa, zainstalowałem sterowniki był wymagany restatr i karta po restarcie znowu nie chce sie uruchomić dopiero po jakiś 30 min się udało. Działała przez jeden wieczór i to by było na tyle;/ myślałem, że może 4 kondensatory które ma padły ale nie widać nic po nich, wymieniłem je (te same parametry itd.) Dalej nic;/

Za nim sprawdziłem 1 raz kartę od kąd mi przyszła minęło 7 dni, allegrowicz napisał, że on wysłał w 100% sprawną i nie przyjmie już zwrotu...

 

Ktoś wie może czego może to być wina, że karta nie startuje? Jeżeli chodzi o wymianę jakiś malutkich kondensatorków, itd. to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Karta była sprawdzana w innym PC i to samo.

Karta od tył gdzie podłącza się monitor ma dwie diody jedna od jednej karty, a druga od drugiej i po włączeniu na zielono zapala się karta, która jest podłączona złączem pci-e,a druga połączona taśmą nie podświetla się.

A może zamiast piekarnika spróbować opalarką? tak mniej inwazyjnie dla kondensatorów z tył karty :D

 

Poszukam czegoś jeszcze ale wolałbym ominąć coś takiego.

Zimne luty występują zazwyczaj na prockach?

Odnośnik do komentarza
adafa, pieczenie kart, masz tam dwa procesory graficzne.

Do autora: jak mówiłem:

 

Diox ,co to zmienia że są dwa procki?

 

@ Butymichas

Opalarką to możesz depilować nogi :), w piekarniku ustawiasz temperaturę i masz stałą a opalarką możesz przesadzić.

Poszukaj na youtube tematu pieczenia kart

btw

Za sfajczenie "dania" nie odpowiadam.

Moją piekłem prockiem w dół.

180 stopni ,8 miniut, do rozgrzanego piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Za nim sprawdziłem 1 raz kartę od kąd mi przyszła minęło 7 dni, allegrowicz napisał, że on wysłał w 100% sprawną i nie przyjmie już zwrotu...

 

Jak wyżej ,kupiłeś używaną od osoby prywatnej to ciemno widzę zwrot.

Czyli plecy.

Pieczenie "daje rezultaty" przy artefaktach ale 3 karty które nie "oddychały" wcale tak uratowałem,Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...