Skocz do zawartości

Bateria w laptopie


tomcio123

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bateria wytrzymuje krócej jeżeli co chwilę jest podładowywana. Lepiej ją rozładować, ale nie do końca bo to również jest niedobre. Niedobre zwłaszcza dla baterii, które już mają więcej niż rok, bo to może spowodować, że taka bateria będzie pracować mniej wydajnie i słabiej ładować.

 

Ja swoją przez parę miesięcy trzymałem odłączoną od laptopa, bo teraz nie za bardzo miałem po co go odłączać.

Odnośnik do komentarza
Chodzi o ideę ciągłego podładowywania baterii, w ten sposób tego unikam.Ja swoją przez parę miesięcy trzymałem odłączoną od laptopa, bo teraz nie za bardzo miałem po co go odłączać.

Bzdurna idea. Ładuję baterię raz na tydzień. W 99,9% przypadków lapek chodzi na zasilaczu i podłaczonej baterii. I co? I przez 2,5 roku bateria funkcjonuje normalnie a nie leży na półce z obawy, że coś sie stanie.

Odnośnik do komentarza

Ja już się pogubiłem.

Codziennie jak korzystam z laptopa to np. idzie na bateri i jak pokazuje 6-8% to podłączam zasilacz i jak dojdzie do 99 lub 100% to odlączam zasilacz i znowu jak bateria dojdzie do 6-8% to podączam zasilacz itd.

I tak jak wcześniej napisałem jak ide spać i laptop szedł na zasilaczu a bateria podładowała się np.do 75% to jak włącze rano laptopa to dokończyć ładowanie do 100% czy na bateri jechać aż ojdzie do 6-8% i wtedy podączam zasilacz. Czy to jest dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli jest możliwość podłączenia się do sieci, baterię należy wyjmować, gdyż używając obie rzeczy na raz, energia i tak jest pobierana z baterii, czyli bateria na okrągło jest doładowywana, a tym samym traci na pojemności. To tak jak podłączyć telefon do ładowania i zacząć z niego dzwonić :) Wyjęta bateria powinna leżeć w "szufladzie" naładowana, nigdy rozładowana, bo później możesz mieć problem z jej naładowaniem. Nie należy też trzymać baterii przez pół roku w szufladzie nieużywanej, bo nieużywana traci też na wartości, może też leżąc rozładować się do tego stopnia, że będzie ciężko ją później naładować. Jeśli nie ma potrzeby częstego korzystania z baterii proponuje tak dwa razy na tydzień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...