Skocz do zawartości

Samsung 550P5C-T02


rimoss

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry komputera :

Win 7 x64 home premium

Cpu: Intel core i5 3210m

LcD 15.6 :ed HDnit.non-gloss

V Ram: Nvidia Gt 630M gdd r3 2gb- hybrid

Memory 6 gb

Hdd : 1TB

Data zakupu 12 października 2012 r.

 

 

Komputer jest stosunkowo mocny i dziwią mnie błędy jakie wywala.

 

1, Objaw który mnie martwi to że się przegrzewa objawia się to w następujący sposób.

- Włączam gre np League of Legends gram tak do 10 - 15 min rozgrywki i załamują się fps'y z 60 do 9 -7 i wszystko wraca do normy po tym jak odłączę ładowanie. Tam samo dzieję się w gothic 3 i nfs.

2. Objaw drugi jest to wywalanie błędów "program przestał działać" lub "brak odpowiedzi" .

Program przestał działać wywala mi praktycznie w każdej grze np nfs undgrand , pogram 10 - 15 min i wywala.

Natomiast "brak odpowiedzi" wyskauje mi przy uruchamianiu przeglądarki mozlilla firefox zawiesza się na 5- 10 sec i mogę użytkować dalej przez jakiś czas.

 

Moje kroki jakie podjąłem w obec tego :

 

-Laptop nie stoi na biurku tam gdzie ma wentylator unisłem go . ( pod baterią postawiłem pudełko z kremem nivea i jest uniesiony jakieś 6 cm od biurka)

 

- Wczoraj zrobiłem format komputera tj.10.02.2013r. tzn. wyczyściłem go ze wszystkiego tak jak nowy ale dalej się to przejawia bez zmian.

 

- Nie posiadam anty virusa, tzn przeskanowałem nortonem i nic nie wykazał ,a to że nie przepadam za anty wirami wywaliłem go z komputera.

 

To chyba wszystko . Widziałem że rozwiązaliście dużo problemów więc postawnowiłem się do was zgłosić .

Jeżeli nie ten dział przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

 

// edit

 

Laptop jest ustawiony na wysoką wydajność.

 

 

// edit Skan w toku.// Nawet przy robieniu logów wywala brak odpowiedzi ( przymula i odmula ale robi).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie ma nic ciekawego, w OTL użyj opcji Sprzątanie. Co do przegrzewania: jakie masz temperatury w stresie? Pobierz SpeedFan: http://www.dobreprogramy.pl/SpeedFan,Program,Windows,13166.html , uruchom go,sprawdź,czy temperatury są prawdziwe,tj. czy nie ma jakiś nierealnych temperatur, obciąż komputer jakąś wymagającą gierką, pograj z 10-15 minut i podaj tutaj temperatury. Wyczyść również wentylator .

Odnośnik do komentarza

Temperatura przy obsługiwaniu jedynie przeglądarki czyli tak jak by na sucho wynosi następujące wartości :

GPU: 44C

HD0: 40C

TEMp1 49 - 50 C (skacze)

temp2 50C

Core 0 48C

Core 1 56 C

 

 

 

W załączniku jest ss co robi komp jak coś włączam czy to speedfan'a albo przeglądarkę i temperatury po pracy z Gothic 3.

post-9955-0-01148200-1360610266_thumb.png

post-9955-0-10751600-1360611682_thumb.png

Odnośnik do komentarza

gpu 80C

Hd0 52

temp1 85

temp 2 85

core 0 85

core 1 85

 

Mam jeszcze takie pytanie :

Gdy próbuję zapisać grę gothic 3 wyskakuje mi:

art Heap library

Out of Memory.Please some free memory,then choose retry."

 

I moje pytanie ile ustawić pamięci wirtualnej ? Bo mam automatyczny i nie wiem czy sobie odpowiednio dobiera.

 

Tutaj są wymagania tej gry:

 

Wymagania minimalne:

1. Windows® 2000/XP

2. Procesor Intel Pentium® 4/AMD 2 GHz lub równorzędny

3. 1024 MB RAM

4. Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)

5. 4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,

6. DirectX® 9,0c

7. kart dźwiękowa zgodna z DirectX® 8,1

8. napęd DVD

 

Wymagania zalecane:

1. Procesor Intel Pentium® 4/AMD 3 GHz lub równorzędny

2. 1,5 GB RAM

3. Karta graficzna ATI X1600 lub lepsza, GeForce 6800 lub lepszy, przynajmniej 256 MB

Odnośnik do komentarza

Tylko taka uwaga: OBOWIĄZKOWO zablokuj mechanicznie wentylator.

Może to głupie pytanie, ale dlaczego to jest takie istotne ? Pytam, bo dziś właśnie musiałam czyścić blaszaka, ale robiłam to odkurzaczem. To chyba lepsza metoda, bo nie działa jak rozpylacz kurzu.

 

Poza tym ja też podłączam się do pytania o rodzaj DOBREJ i POLECANEJ pasty termoprzewodzącej !

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...